Rudé svitky magie

Další příběh lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války. Magnus Bane si nepřál nic jiného než dovolenou — luxusní výlet po Evropě po boku lovce stínů Aleca Lightwooda, který se navzdory vší nepřízni osudu nakonec stal jeho přítelem. Jakmile se však ubytují v Paříži, navštíví hrdinu dávná přítelkyně s informací o kultu zvaném Karmínová ruka, který uctívá démona a usiluje o vyvolání chaosu. Vše nasvědčuje tomu, že tento kult založil Magnus sám. Před spoustou let. Jen jako vtip. Nyní musí Magnus a Alec hledat po celé Evropě, aby vystopovali Karmínovou ruku a jejich nepolapitelného nového vůdce, dřív než kult způsobí další škody. Jako by nestačilo, že jejich romantická dovolená byla odsunutá, démoni nyní pronásledují každý jejich krok a je těžké poznat přítele od nepřítele. Jejich hledání začíná být čím dál zoufalejší, a tak Magnus a Alec si musí navzájem důvěřovat více než kdy jindy - i když to znamená odhalit tajemství, která oba mají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436075/big_rude-svitky-magie-VMz-436075.jpeg 4.2169

Nejstarší kletby / Najstaršie kliatby 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (ČR)

The Red Scrolls of Magic, 2019

Kniha Rudé svitky magie

HockeyGirl

Skvělý a čtivý gay fantasy příběh o Alekovi, který je lovec stínů a Magnusovi, který je čaroděj a syn samotného vládce pekel. Knížka se četla sama, počet stránek byl takový ten normál, ale nenudila jsem se a každá kapitola měla nějakou akci, takže jednoznačně paráda! Tyto typy knížek mám ráda, gay a fantasy dohromady, to je moje gusto. ;)

knizninadsenec
12.12.2022

(+ SPOILER) Skvělý příběh o Alexandrovi a Magnusovi . Hledají pravdu o tajemném spolku. Takové malé dobrodružství s bojováním, magií, démony a postavami, které můžeme znát z jiných knižních sérii, které s tím souvisí.

Kdo četl, tak ví, že jsou série propojené.

Což je další věc, že mi děj hezky trochu doplnil (tedy kousek) události/fakta mezi Nástroji smrti a sérii Temné lsti. Ze začátku jsem se až lekla, zda mi Temné lsti nevyspoileruje, ale nevyspoileroval. Četla jsem zatím jen první díl.

Každopádně, bylo hrozně hezké číst také příběh, kde je hlavní postavou Alek, o kterém jsem se tak něco více dozvěděla. Jaký je, jeho city a tak. A samozřejmě i o Magnusovi, jeho minulosti, povaze... A miluji jeho hlášky a chování... Alek je zase starostlivý a nebojácný, citlivý... Jsou opravdu dokonalý pár. ️
Příběh je samozřejmě i o jiných postavách.

Bylo to skvělé čtení, příběh plný akce, zvratů, překvapení, zrady, pomoci, rozhodnutí, bojů a samozřejmě i lásky. Ašmodaj mě svými proslovy také dostával.

Je to dokonalý příběh a já ho rozhodně přidám na seznam svých letos nej přečtených.

Babsie
12.09.2022

Zábavná kniha, která doplňuje příběh Aleca a Magnuse, příběh však nebyl tak zajímavý a napínavý jako ostatní z tohoto světa a navíc trochu předvídatelný. Rozhodně ale doporučuju, hlavní postavy si nejde neoblíbit.

Princezna22
17.06.2022

Tuhle dvojici naprosto zbožňuju, takže kniha pro mě byla povinnosti přečíst. Byla jsem zvědavá, jak jejich příběh bude pokračovat. Krásné, krásné a ještě jednou krásne.. Milostných scén by ale zde mohlo být více, přeci jen oni jsou tak strašně roztomilí.. Dávám 4 ⭐

Duchoslp
28.03.2022

Četla jsem celou sérii Lovců stínů a byla jsem zvědavá na pokračování s Alekem a Magnusem. A tahle dvojka rozhodně nezklamala. Nechybí nebezpečí ani svérázný humor. Super a těším se na další díl

Vjeerus
03.01.2022

Už jen spojení mých dvou nejoblíbenějších postav z nástrojů smrti mi dost říkalo, že to bude bomba. A byla.

Upřímně jsem celkem potěšena, že to nebyla slaďárna na cukrovku od začátku do konce, ale opravdu si příběh zachoval velkou dávku akce.

Před čtením této knihy je lepší mít za sebou první tři díly nástrojů smrti, jelikož na ně příběh volně navazuje a lépe pak člověk pochopí některé vazby a narážky, ale potřebné to není.

Za mě je svět lovců stínů opravdu bombovej a opravdu se těším na další příběhy .

Kaya77911
30.12.2021

Ty jo, už tady asi 15 minut sedím a nevim co napsat.. Jsem si jistá, že drtivá většina z vás, která četla cokoli od Cassie, kde se objevil Magnus, nebo Alek, tak mi dají za pravdu, když řeknu, že to je úžasná dvojka (nechci říkat nejlepší, protože Cassandru zatím nemám tolik načtenou, takže třeba jsou tam i větší zlatíčka). Taky si myslím, že ti dva jsou jeden z hlavních důvodů, proč si pak přečtete tuto knihu. Na začátek bych ráda řekla, že je to teda zase fantasy, odehrávající se v Evropě (ne jen na jednom místě) a odehrává se to těsně po Nástrojích smrti, takže kolem roku 2008 (asi? Nástroje smrti jsem stále nečetla a lituju toho čím dál, tím víc, ale mám doma Město z kostí, takže nebojte, všechno bude). Pokud jste od Cassie už něco četli, tak víte, že tam je akce a romantiky spousta. Tady mi přišlo, že se autorka snaží dát větší důraz na tu romantickou linku mezi Magnusem a Alekem. To si myslím, že bylo povedené a že hodně lidem se to bude líbit, i když tam teda není nějaká pořádná chemie. Příběh se samozřejmě rozjede už na začátku, autorka se s ničím nemaže, což většina z vás určitě taky bude brát jako velké plus. Ale v knize se docela dost odkazuje na Nástroje smrti. Není to tak, že byste to nepochopili, když jste si je nepřečetli, ale za mě je škoda si je nepřečíst, protože já jsem je nečetla a zdá se mi, jako bych o něco ohromného přišla a taky jsem si to tím trochu vyzradila. Na konci samozřejmě nechyběl pořádný zvrat, takže si radši rovnou přichystejte i další díl!

Co se mě týče, tak mně se to moc líbilo a myslím, že Cassandru Clare by mělo číst více lidí, protože ona umí psát. Magnus a Alek byli báječní. Akorát mi přišlo, že Magnus tady už není TEN Magnus, jako v Temných lstích, nebo Pekelných strojích, ale spíš se snažil, aby mu to s Alekem fungovalo a to bylo fakt roztomilé (konečně ti dva dostali více prostoru)! Já teda můžu jen doporučit a moc se těším na Ztracenou bílou knihu.

DiaTess
11.11.2021

Magnus a Alec vždy byly mé nejoblíbenější postavy ze světa stínů, a proto mi rozhodně nevadí, že v této knížce není tolik akce, ale více mluví o jejich vztahu, intimitě a podobně. Za mě skvělý, čekám na další díl!