Rudé svitky magie

Další příběh lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války. Magnus Bane si nepřál nic jiného než dovolenou — luxusní výlet po Evropě po boku lovce stínů Aleca Lightwooda, který se navzdory vší nepřízni osudu nakonec stal jeho přítelem. Jakmile se však ubytují v Paříži, navštíví hrdinu dávná přítelkyně s informací o kultu zvaném Karmínová ruka, který uctívá démona a usiluje o vyvolání chaosu. Vše nasvědčuje tomu, že tento kult založil Magnus sám. Před spoustou let. Jen jako vtip. Nyní musí Magnus a Alec hledat po celé Evropě, aby vystopovali Karmínovou ruku a jejich nepolapitelného nového vůdce, dřív než kult způsobí další škody. Jako by nestačilo, že jejich romantická dovolená byla odsunutá, démoni nyní pronásledují každý jejich krok a je těžké poznat přítele od nepřítele. Jejich hledání začíná být čím dál zoufalejší, a tak Magnus a Alec si musí navzájem důvěřovat více než kdy jindy - i když to znamená odhalit tajemství, která oba mají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436075/rude-svitky-magie-VMz-436075.jpeg 4.452

Nejstarší kletby / Najstaršie kliatby 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (ČR)

The Red Scrolls of Magic, 2019

Kniha Rudé svitky magie

preny
předevčírem

Miluju autorky styl psaní, jak mě dokáže vtáhnout do knihy, že mám pocit, jako kdybych byla jednou z lovkyň stínů... Magnuse Banea jsem si zamilovala již v první knize od autorky, a to v Městě z kostí, od té doby Banea obdivuji a baví mě, kdykoli se v jakémkoli příběhu objeví. Jeho smysl pro humor je mi dost blízký. Fandím jeho vztahu s Alekem. A Alek se mi líbí v tom smyslu, jak z uťáplého a vystrašeného kluka, který neví, co vlastně cítí, kam patří, se stává sebevědomý a moudrý muž, který nejde slepě za tím, co mu spolek nařídí a začíná uvažovat více jako člověk než voják. Takové jsou mé pocity z něj. Včera jsem knihu dočetla a už se nemohu dočkat dalšího dílu. Nejspíš si zkrátím čekání na další díl přečtením předchozích sérií.

Inugoya

Asi se s touto autorkou natrvalo rozloučím. Zdá se, že jí víc zajímá psát o vztazích a sexu mezi členy LGBT komunity, k čemuž jí svět nefilim slouží jen jako kulisa.
Ostatně, k tomu se v doslovu více méně přiznává sama.
Kniha je nemastná, neslaná, 3/4 děje tvoří (spoiler?) to, jak se na to Magnus a Alek snaží vlítnout, ale pořád jim to něco kazí.
Jak "vzrušující". Samozřejmě oba mají dokonalá těla a hluboce se milují. Eh.
V poslední části knihy se konečně i začne něco dít, ale jen na chvíli, dokud se nezformuje další dvojice.
Nejzajímavější je tak vlastně epilog.
Jsem zklamaná, Magnus byl moje oblíbená postava, ale po téhle slátanině k němu mám docela záporný vztah.
Kam se to hrabe na Mechanického anděla...
Možná by to chtělo psát míň o sexu a víc o nějakém ději, nebo si i v dalších dílech dáme kolečko "random město"-sex-"Stínový trh"-sex-"random institut"-sex...

kacaaba

Kniha se mi moc líbila. Zvlášť když vím co se dělo potom. Bylo fajn poznat tyto postavy víc, v nástrojích hrály vedleší role a mě to někdy až mrzelo. Nemohu se doškat pokračování.

luculi

Stále čtivé a zajímavé čtení. Svět lovců stínů mě nikdy nepřestal bavit a tady v tomto případě navíc autorka využívá díky postavě Magnuse i spoustu humoru a vtipných hlášek. I přes akci a zběsilé cestování po Evropě, a především faktu, že mi schází některé starší postavy a více propracovanosti a dějovosti, se mi kniha rozhodně líbila a užila jsem si ji. Jediné, za co strhávám jednu hvězdu, tak že sice kniha spadá to lgbt tematiky, ale to neznamená, že všechny hlavní či důležitější postavy se tam najednou musí řadit.

EvaSupovic

Uff....já prostě žeru Magnuse i Aleka a moc jim fandím. Miluji celou fantasy ságu o lovcích stínů a celém stínovém světě.

kindlova42

Když jsem se dozvěděla, že Cassandra Clare plánuje knihu zaměřenou na vztah Aleka a Magnuse, tak jsem měla radost. Tento pár se stal rychle jedním z mých oblíbených a v prvotní sérii Nástroje smrti neměli veliký prostor. Objevují se i v ostatních knihách z tohoto universa a zejména v Královně povětří a temnoty mají krásný společný moment. Na který jsem původně myslela, že dějově naváže tato kniha, a byla jsem velmi překvapená, že se v ní vlastně vrátíme na úplný začátek jejich vztahu a získáme větší detaily, jak se do sebe zamilovali. Obdiv C.C., která si udělala již před lety prostor, tím že je poslala na dovolenou (Město padlých andělů), na kterou mohla nyní příjemně navázat. Kniha se určitě bude líbit fanouškům světa lovců stínů, kteří mají načtené ostatní knihy a jsou s postavami již seznámeni :)

Pitbullka

Milý návrat do světa lovců stínů, čtivé jako ostatní knížky autorky. Jen mi vadily mnohdy opakující se části o Alekovi a Magnusovi a jejich nehynoucí lásce. Chybělo mi v příběhu trošku více propracovanosti a akce.

MíšaS.

(+ SPOILER) Nemohu si pomoci, ale asi od půlky mě kniha trochu přestala bavit. Dočetla jsem jí, ale nevím, prostě mi něco nesedělo.
Také si nejsem jistá datováním, vzhledem ke vztahu Aline a Helen, jako KájaKoxík pode mnou.
Milostné scény mi přišly dost kýčovité.
Ale ten konec mě velmi navnadil :)
Řekla bych, že jsou to takové lepší 3 hvězdy.

Šepotání
Šepotání