Rudé svitky magie

Další příběh lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války. Magnus Bane si nepřál nic jiného než dovolenou — luxusní výlet po Evropě po boku lovce stínů Aleca Lightwooda, který se navzdory vší nepřízni osudu nakonec stal jeho přítelem. Jakmile se však ubytují v Paříži, navštíví hrdinu dávná přítelkyně s informací o kultu zvaném Karmínová ruka, který uctívá démona a usiluje o vyvolání chaosu. Vše nasvědčuje tomu, že tento kult založil Magnus sám. Před spoustou let. Jen jako vtip. Nyní musí Magnus a Alec hledat po celé Evropě, aby vystopovali Karmínovou ruku a jejich nepolapitelného nového vůdce, dřív než kult způsobí další škody. Jako by nestačilo, že jejich romantická dovolená byla odsunutá, démoni nyní pronásledují každý jejich krok a je těžké poznat přítele od nepřítele. Jejich hledání začíná být čím dál zoufalejší, a tak Magnus a Alec si musí navzájem důvěřovat více než kdy jindy - i když to znamená odhalit tajemství, která oba mají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436075/big_rude-svitky-magie-VMz-436075.jpeg 4.2115

Nejstarší kletby / Najstaršie kliatby 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (ČR)

The Red Scrolls of Magic, 2019

Kniha Rudé svitky magie

DiaTess
11. listopadu

Magnus a Alec vždy byly mé nejoblíbenější postavy ze světa stínů, a proto mi rozhodně nevadí, že v této knížce není tolik akce, ale více mluví o jejich vztahu, intimitě a podobně. Za mě skvělý, čekám na další díl!

Mishak

Knihy této autorky mám moc ráda, ale s touhle mám trochu problém. Na mě je moc přeslazená a děj velmi ustupuje do pozadí. Sexuální narážky Aleka a Magnuse bych zcela jistě oželela. Autorka se až moc zaměřila na vztah hrdinů než na příběh, což je teda za mě průšvih. Její knihy jsem si oblíbila právě kvůli těm zamotaným příběhům…

Asi neurazí, ani nenadchne, ale jestli půjdu i do dalších dílů, abych měla sbírku kompletní? To upřímně nevím…

Pitraska

Takové sladké. Poutavé. Vlastně nevím co víc říct.

SknihouVrukách

Po tejto knihe môžem oficiálne povedať Malec, pretože Magnus a Alec sú úžasní takisto ako aj aj celá táto kniha.

Červené zvitky mágie som dlho odkladala, keďže veľa ľudí túto spin-off knihu nemusí, ale mne sa nesmierne páčila. Vrátiť sa do stredu série Nástroje smrteľníkov bolo úžasné a som rada, že som si mohla čítať o ich dovolenke, ktorá sa v knihe spomínala. Hlavnými postavami sú Alec a Magnus, ktorí tu už pár. V TMI som im takú veľkú pozornosť nevenovala, ale vďaka tomuto príbehu som si ich nesmierne obľúbila. Magnus je jedna z najviac prepracovaných postáv a veľmi sa mi páčilo no mať za hlavného hrdinu. Páčilo sa mi pozorovať vývoj ich vzťahu.

Od začiatku sa v deji niečo deje. Začiatok nie je natiahnutý ako pri ostatných knihách, ale od začiatku môžete pozorovať vývin príbehu. V knihe nechýbajú ani boje s démonmi a pokiaľ ich máte radi tak vás asi poteším. Je ich tu nesmierne veľa. Oceňujem, že kniha má iba 370 strán takže v nej nie sú extra hluché miesta. Zvraty boli ako vždy prekvapivé. Cassie nás zoznámila aj s novými postavami, s ktorých mám síce zmiešané pocity, ale uvidím ešte v ďalších knihách, či si ich obľúbim. Veľmi ma potešilo, že sa tu vyskytli aj postavy z mojich milovaných Pekelných strojov. Štýl písania obidvoch autorov bol úžasný a príbeh sa mi ľahúčko čítal.

Knihu odporúčam, ale myslím si, že je super ak máte prečítané aspoň Nástroje smrteľníkov. Ja však odporúčam mať prečítané aj Pekelné stroje, kvôli možným menším spojlerom. 5/5

Peťulka3

Parádní. Magnus je prostě skvělej.

Luigi1

Kniha se mi moc líbila a toto téma mám moc rád,tak ho čtu jedním dechem až zapomínám jít spát,ale někdy můj zdravotní stav to stejně nedovoluje.Uvidíme jak dopadne pátrání po kultu který si říká Karmínová ruka.

Lea_41

Svět lovců stínů miluji. A Aleka s Magnusem nejvíc. Tohle byla příjemná odpočinková kniha. Není to nic strhující, ale byla super. Akce, romantika, supr hlášky..

dontbullshitme

(+ SPOILER) Já jsem tak nepoučitelná. Proč se k ní pořád vracím? Je to zvědavost, určitě ano, která mě však v průběhu čtení vždycky opustí. Já chápu, že je to pro mladší lidičky, ale myslím si, že i pro young adults je to místy (hodně často) tak hrozně dětinské. Romantika na každém řádku, až si říkáte.. wtf, bude se tam dít i něco jiného? Já už přeci chápu, že se milují nejvíc na světě, i když měl Magnus plno partnerů dávno před Alekem, je Alek z nich ten nejlepší a blabla. Pak ty jeho vtipy? Vůbec mi nepřišly vtipné. A co mě dál hrozně pobavilo, bylo to, jak se ten kult přiznal k vraždám, pohodička, vůbec za to nebudete potrestání, tak na sebe všechno vyklopte. Ne, prostě ne, k dočtení se nutím. Přesně tak, ještě jsem to ani nedočetla a už hodnotím, protože vím, že tam nic lepšího již nenajdu. A pardon za hate, ale.. ugh!