Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Stačí chvilka, která dokáže obrátit život vzhůru nohama tolika lidem. Hlavní hrdinka Linda se dokázala poprat s tolika nástrahami a její hrdinství mě opravdu dojalo.

12.01.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Je to hodně povedená kniha. Nějaké knihy s Osvětimskou tematikou mám přečtené včetně Tatéra a Cilky a i tahle je zase trochu jiná. Novinkou pro mě bylo, co se dělo s Židy po válce, o odstěhování se a budování Izraele. Ještě musím zmínit pevné sesterské pouto.

09.01.2023 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opět další autorčina čtivá kniha. Zajímavé téma, které nutí k přemýšlení. Kniha mně rozhodně rozšířila obzor týkající se problematiky rasismu.

31.12.2022 4 z 5

Smutná, ale velmi čtivá kniha ze života v Životicích. Autorka opět nezklamala. Knihu bych určitě zařadila do povinné četby.

12.12.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Za mě opravdu povedené, originální, ač místy drsné tři příběhy ze života žen, každý úplně z jiného soudku. Ve druhém příběhu musím zmínit opravdu velmi povedenou emailovou komunikaci.

05.12.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh byl velice čtivý, ale těžký. Ze začátku jsem Julii držela palce, aby se jí splnil sen stát se matkou, ale postupem času nedokážu pochopit její chování vůči adoptované dceři. Mrzí mě otevřený konec, chtěla bych vědět, jak to nakonec dopadlo s Agneskou.

17.11.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Co víc dodat... Angela prostě umí skvěle poutavě psát.

09.11.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

I druhý díl se mi líbil. Příběh má spád, nikde se nic zbytečně netáhne. Mia je sympatická. Jsem zvědavá na třetí díl.

18.10.2022 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila, taková oddychová detektivka, kde nechybí napětí, ale žádné velké "drasťárny" a sympatické postavy. Těším se na druhý díl.

17.10.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Mrazivý příběh o tom, co se dělo v 17. století s lidmi nařčenými z čarodějnictví. Ač řekli pravdu nebo lhali, byli po brutálním mučení přinuceni se přiznat i k činům, které nespáchali a nakonec byli upáleni.

10.10.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Oddechový, ale i napínavý příběh. Čtu ráda autorčiny knihy, mají v sobě napětí, spád, žádné zbytečné popisování kolem dokola. Knihu mohu doporučit.

05.10.2022 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Velmi krutý příběh malého chlapce, který se snaží přežít 2. světovou válku. Neuvěřitelné, co všechno dokáže vydržet, i to, jak se k němu lidé šíleně chovají. Nejsem si jistá, zda mám odvahu si pustit filmovou verzi.

01.10.2022 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh vypráví tři ženy, kniha byla čtivá a i filmové zpracování se mi líbilo.

29.09.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pěkný oddychový detektivní příběh. Ráda si přečtu další knihy od autorky.

26.09.2022 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Mé první setkání s autorem a díky otevřenému konci rozhodně ne poslední.

12.09.2022 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Má třetí přečtená kniha od této autorky rozhodně stála za to. Příběh o muži, který kvůli jednomu přešlapu otočí život celé svojí rodině, ale i mnoha dalším. Napínavý příběh, kde už na začátku víme, jak dopadne hlavní hrdina, ale až na konci se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo.

15.08.2022 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Dosud jsem se nesetkala s termínem Pomněnkové matky a o to víc mě kniha lákala. Je to zajímavé, ale bohužel smutné čtení o to víc, že se tak děje i skutečně v životě. Konec mě tedy šokoval, takový jsem nečekala...

09.08.2022 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Dlouho mi trvalo se do knihy začíst, mezitím jsem přečetla několik jiných, ale nedalo mi to a ke knize se opět vrátila. Ke konci se kniha už četla sama, ale ten konec na mě byl dost překombinovaný.

03.08.2022 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se dobře čte, je to takový oddychový psychothriller, žádné "drasťárny" a konec samozřejmě překvapivý.

27.07.2022 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Drsný příběh, ale u thrilleru se s tím počítá, nečekaný konec, snad jsem ho pochopila správně...

22.07.2022 4 z 5