Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická, když se hlavní hrdinka vrátila z nebe zpět na zem napravovat chyby. Ale nakonec to bylo milé čtení, plné zvratů, dojemných, radostných i smutných chvil.

26.04.2024 4 z 5

Druhý díl byl také skvělý a jsem opravdu ráda, že jsem tuto dobu nezažila. Udržovat lidi ve strachu, ty jejich "donucovací" metody, udavačství...

19.04.2024 5 z 5

Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Rozhodně to bylo zajímavé čtení, pan Markovič byl osobnost. Musím zmínit ještě seriál Metoda Markovič:Hojer, s úžasnými hereckými výkony, seriálové zpracování, které prostě nemělo chybu.

03.04.2024 4 z 5

Úsměvy z pekla Úsměvy z pekla Stanislav Háber

Kniha byla taková "jednohubka", co se týká stránek, rozhodně ne obsahu. Je neuvěřitelné, co všechno může potkat člověka v jeho životě, s čím vším se musí vyrovnat, ale i přesto si dokáže udržet smysl pro humor.

21.03.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Příjemná a oddychová kniha, místy na mě až trochu naivní, ale jinak pokračování příběhu Lily a Atlase se mi celkem líbilo.

21.03.2024 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl nebyl špatný, spíše průměr, ale jsem zvědavá na další příběhy s Josii.

20.03.2024 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje první kniha od autorky a je jedním slovem skvělá. Čtivá hned od začátku. Vůbec jsem neměla ponětí o tom, jak probíhal pád komunistického režimu v Rumunsku. Líbí se mi knihy podle skutečných událostí. Doporučuji.

13.03.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha je dost často srovnávána s "raky", mně to tak úplně nepřijde. Příběh byl zajímavý, hezky popsaná příroda, ale možná po všech recenzích, co jsem četla, jsem čekala o malinko víc. Ale konec byl dojemný.

05.03.2024 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Za mě je to zatím nejlepší díl z této série.

26.02.2024 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Kdo hledá oddechovku, tak tato kniha je ta pravá, ale za mě bych řekla spíše pro náctileté. Příběh byl zajímavý, místy vtipný, ale i dost naivní. Spíše jsem se těšila na příběh vyprávěný z dopisů...

23.02.2024 3 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Kniha se mi moc líbila, i když byla dost smutná. Osud tří žen, které ovlivnila doba, rodinné vztahy a jak se toto všechno promítlo v jejich životech. Baví mě knihy, kde se střídá minulost s přítomností.

30.01.2024 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Před lety jsem viděla divadelní představení a nyní posloucháno jako audiokniha. Úžasná, vtipná, ale i místy smutná kniha skvěle namluvená jak jinak než skvělou Bárou Hrzánovou.

24.01.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Jako vždy perfektní příběh, který vypráví o tom, jak vznikl tým Kim Stoneové.

18.01.2024 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět napínavý a čtivý příběh a díky otevřenému konci budu číst dál.

15.01.2024 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a panu Marešovi moc fandím. Oblíbila jsem si i Případy prvního oddělení a Devadesátky byly super.

27.11.2023 5 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Oddechová, vtipná kniha, moc mile mě překvapila.

20.11.2023 4 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Co napsat, šokující příběh ze života malé holčičky, šílené, čím vším si musela projít a kromě malého bratříčka neměla nikoho, kdo by ji chápal, věřil jí.

16.11.2023 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběhů z koncentračních táborů jsem několik přečetla, jsou dá se říci stejné, ale pokaždé chytnou za srdce. Tyto knihy by měly být zařazeny do povinné četby.

15.11.2023 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Za mě to bylo průměrné čtení, které úplně nenadchne, ale ani nezklame. Marie a Paul mi byli sympatičtí.

02.11.2023 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, potom přišlo pár vypjatých situací, potom jsem se chvílemi opět nutila číst, ale celkově to nebyl špatný příběh, i když úplně můj šálek kávy to nebyl...

09.10.2023 3 z 5