Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

U tohoto dílu mně trvalo trochu déle se začíst, ale nakonec opět hezké napínavé čtení, i když předchozí díly se mi líbily víc. Na začátku mi i trvalo si zvyknout na druhý tým vyšetřovatelů. Kniha prozradí více ze soukromí Staycey.

12.09.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Velice pěkně napsaná kniha ze života 3 žen, které se dokázaly statečně poprat s nelehkým osudem.

07.09.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Hezky napsaná kniha, pro mě spíše slaďák, ale s dojemným a smutným příběhem.

28.08.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět další napínavý příběh, tentokrát trochu navazující na díl druhý a jako vždy spokojenost. Na konci knihy se mi líbí autorčino vysvětlení, proč si zvolila zrovna toto téma.

21.08.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Je to má první přečtená kniha od autorky a moc se mi líbila. Je to takové milé čtení o těžké době. Občas bych některé zdlouhavější kapitoly zkrátila, ale jinak knihu mohu jen doporučit.

14.08.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Jako vždy pěkný, napínavý příběh od začátku do konce. Stále nepřístupná, ale sympatická hlavní hrdinka Kim nás nechá zase o kousek víc nahlédnout do svého soukromí. Těším se na další díl.

12.08.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

3. díl super, kniha má spád, super krátké kapitoly, děj napínavý, propletené osoby, které mají své příběhy, svá tajemství, vše nakonec vyřešené, žádné "slátaniny", hodně napětí, ale vůbec žádná nuda. A Kim? Jedním slovem sympaťačka, jako vždy. Těším se na další.

31.07.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha byla velice čtivá, nešlo jí přestat číst, zajímavé téma. Moc se mi líbily i pasáže, kde se hlavní hrdinka vrací do své minulosti. Příběh končí doopravdy až na úplně poslední stránce.

26.07.2020 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Kniha byla pro mě příjemná oddychovka s napínavým a velice zajímavým koncem.

21.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nešlo se od ní odpoutat. A konec pro mě byl velkým překvapením, ač to nabízí už název knihy. Za přečtení určitě stojí.

15.07.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se četla velmi dobře. Není to moje první přečtená kniha s tímto tématem, hlavní hrdinka zde popisuje, co všechno zažila v koncentračních táborech, ale novinkou pro mě bylo číst vyprávění o holokaustu i z druhé strany, z pohledu Josefa, člena SS. Vložený příběh o upírech bych přeskočila nebo alespoň zkrátila, jinak knihu rozhodně doporučuji.

13.07.2020 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Velice silný příběh, četla jsem i Tatéra a Cilku, kde se střídaly občas i "světlejší" chvilky, ale v této knize je líčena jedna zrůdnost za druhou. Tolik lidské krutosti páchané "lidmi" na lidech.

01.07.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha se velmi dobře četla, je to spíše taková oddychovka, ale s překvapivým koncem.

22.06.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po přečtení prvního dílu (Němý křik) jsem neváhala a začala číst rovnou díl druhý, který se mi líbil ještě více. Hlavní hrdinka Kim, ač nepřístupná, mi byla sympatická hned od začátku čtení. Těším se na další pokračování. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.06.2020 5 z 5