Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Moc hezký, ale smutný příběh z konce 2. sv. války psaný dle skutečných událostí. Hezky vyprávěný příběh lidí z Lověšič, bohužel se smutným koncem.

08.11.2021 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velice smutný příběh o životě a kamarádství dvou malých chlapců. Kniha se četla docela dobře, ale filmové zpracování za mě bylo lepší.

14.10.2021 3 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Bohužel po 100 stranách knihu odkládám. Předchozí dva díly byly pěkné, do třetího dílu se nemohu začíst, ale třeba se k němu jednou vrátím.

11.10.2021 1 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Příběh byl velice dojemný a čtivý od začátku do konce. Moc milé, ale smutné vyprávění 11. letého Štěpána a jeho maminky, kteří prožívají těžké chvíle, ale i to, jak se umí poprat s tím, co jim osud přináší. Další postavu, kterou musím zmínit je úžasný a vtipný děda. Kniha rozhodně stojí za přečtení a autorce tleskám.

11.10.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Sice mi už dávno není náct, ale příběh se mi moc líbil a ty dopisy... ty byly nejlepší.

20.09.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nebylo to vůbec lehké čtení, některé násilné scény jsem musela přeskočit, ale jinak příběh byl skvělý, bohužel zde byly popsány hrůzy, které se ve skutečnosti staly. Klobouk dolů před panem Karikou.

07.09.2021 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Druhý díl byl snad ještě čtivější než první, i když Alexander je snad nesmrtelný... Ale rozhodně to bylo úžasné a napínavé čtení. Rozhodně si přečtu i 3. díl.

20.08.2021 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherný napínavý příběh, kde je vylíčeno obléhání Leningradu a popsán příběh Taťány a Alexandra, kterým jsem celou dobu držela palce. Kniha, ač silnější, mě vtáhla do děje, jen možná bych zkrátila erotické pasáže v Lazarevu, jinak výborná a těším se na další pokračování.

10.08.2021 5 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Knihy paní Řeháčkové se mi líbí. Jsou to příběhy ze všedního života, se spoustou starostí a problémů, se kterými není vždy jednoduché se poprat. Kniha nutí k zamyšlení.

21.07.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knihy od J. P. mě nikdy nezklamou, tato je dalším důkazem. Příběh je velice smutný, dojemný, každý z hlavních hrdinů zde popisuje své pohledy, pocity na situaci a stejně zde neexistuje žádné správné řešení . Jsem zvědavá na filmové zpracování.

20.07.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po přečtení předchozích dvou dílů jsem byla zvědavá na další pokračování. Hezký, oddychový příběh a nejvíc se mi samozřejmě líbila praštěná, životem zkoušená a vždy poctivá Luisa.

25.06.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Co dodat, další příběh, už 10. díl! a je stále co číst. Kniha má spád, je čtivá, napínavá, Kim a její tým prostě nikdy nezklamou.

14.06.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Příběh se mi líbil, v knize se střídá vyprávění matky a dospívající dcery, jejich častá nedorozumění a odlišný pohled na řešení problémů. Zamotané situace, které se dají zamotat ještě více.

07.06.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Příběhy Kim a jejího týmu mě prostě baví, knihu nejde odložit dřív než po jejím přečtení. V tomto díle kromě vyšetřování se mi moc líbila sezení Kim u Teda, který nás nechal nahlédnout dál do Kimina soukromí.

26.05.2021 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Je to moje první přečtená kniha od autorky a musím napsat, že se mi líbila. Příběh ze života, čtivý, občas oddechový, občas plný zvratů a líbilo se mi i celkové propletení vztahů hrdinů.

20.05.2021 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Nejvíc mě na knize lákalo to, že příběh je psaný na základě skutečných událostí a hlavní hrdinka je Češka Izzy. Kniha o neuvěřitelné odvaze, statečnosti a chuti, i přes veškeré hrůzy ve 2. světové válce, přežít. Za mě mohu doporučit. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s hlavními hrdiny.

13.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

I když se mi moc nelíbí příběhy "co by, kdyby"... Kniha o drsné době, drsném životě, byla čtivá, zajímavá, ale místy až depresivní. Ale stojí za přečtení.

02.05.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi velmi líbila. Příběh ze života lékaře, který dělá jeden přešlap za druhým, vždy se z toho nějak dostane a řítí se znovu do dalšího průšvihu. Hynek, ač mě v knize občas štval, tak jsem mu stejně musela držet palce.

18.04.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knihu rozhodně mohu doporučit. Velmi zajímavý a napínavý příběh Kláry a mnoha dalších postav z nelehké před i poválečné doby. Konec a rozuzlení příběhu nutí k zamyšlení.

14.04.2021 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Moje první přečtená kniha od autorky a musím říct, že kniha je velice čtivá, napínavá, nešlo se od ní vůbec odtrhnout.

06.04.2021 5 z 5