Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Nesmělí Nesmělí Marta Dancingerová

14 příběhů ze života, 14 úplně jiných osudů a přesto jedna vlastnost je spojuje - nesmělost. Bylo to milé čtení.

17.06.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Ačkoli je kniha tenká, tak příběh je velmi obsáhlý. Nakonec nešlo si neoblíbit hlavní hrdiny, samozřejmě Axel byl top a držela jsem mu palce od začátku. Zajímavý byl i vypravěč knihy...

15.06.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Další velmi čtivá kniha od autorky. Hlavní postava Viola rozhodně nemá na růžích ustláno a pere se se životem, jak jen to jde, ať už je to manžel alkoholik nebo autistická dcera. Kniha je čtivá od první do poslední stránky.

08.06.2022 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Kniha mě chytla už od začátku. Příběhy tří žen, se kterými se osud nemazlil, které se snaží odrazit ode dna a chtějí začít žít nový lepší život. Ráda si přečtu další autorčiny knihy.

25.05.2022 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, ale nakonec se mi moc líbila. V knize je snad vše, co se od ní očekává, láska, spousta myšlenek, plno zvratů, pro mě zajímavé i vtipné rozhovory postav, obrazy Noaha, amulety Jude... Zkrátka pěkné čtení.

18.05.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Do knihy jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst, ale od poloviny už se kniha četla dobře. Osudy tří žen, které se dřív či později propojí a nakonec ten (za mě) dost dobrý epilog.

05.05.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Příběh Fallon a Bena se mi moc líbil, zajímavý v tom, že dvojice se schází pouze 9. listopadu. Bylo to pro mě milé čtení, taková oddechovka.

25.04.2022 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tak to byla jízda. Příběhy pěti dvojic, které se střídaly, vždy ukončená kapitola s otazníkem, takže je těžké přestat číst. Kniha se mi moc líbila, má spád, krátké kapitoly, za mě rozhodně plný počet.

11.04.2022 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Příběh byl čtivý, ani mně nepřišlo, že dle recenzí by byla kniha až tak moc "psycho". Jen ten konec s manželem mi přišel hodně rychle vyřešený...

04.04.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Už 11. díl a stále je co číst. Opět jiné téma, zajímavé, nejde přestat číst. Kim a její tým mě pořád baví. Za mě jeden z nejlepších dílů.

25.03.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku mi trochu déle trvalo se do knihy vůbec začíst, ale musím uznat, že příběh o malé holčičce Liesel, o jejím nelehkém vyrůstání za 2. sv. války, je velmi smutný až dojemný. Ale je to moc hezky napsaná kniha, kde je hlavním vypravěčem smrt.

09.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám ráda knihy a humor P.H. Tato kniha byla místy úsměvná, místy smutnější, zkrátka taková oddechovka ze života se zajímavým příběhem.

01.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těšila jsem se na druhé pokračování a musím uznat, že i druhý díl je skvěle napsaný, jak z hlediska vypravěčského, tak i z toho historického. Jediné, co bych "vytkla" je napínavý - hodně otevřený konec... Už ať vyjde závěrečný díl!!!

22.02.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Co ještě dodat po přečtení komentářů... Nádherný napínavý příběh z 2. sv. války, ve kterém nechybí napětí, odvaha, láska. Zajímavé vyprávění o ženách pilotkách. Stejně úžasná kniha jako je kniha Slavík.

29.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to milé čtení, které rozesměje a často nutí k zamyšlení. K citátu "správně vidíme jen srdcem" není co dodat.

29.01.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi četla dobře, za mě nebyla tak drsná jako Za zavřenými dveřmi a ke konci to už byla jízda, nešlo knihu odložit.

13.01.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh o holčičce jménem Kya, kterou všichni opustili a musela se naučit sama o sebe postarat. Je to moc milé čtení, hlavně co se týče přírody a nechybí tu i napětí. Rozhodně stojí za přečtení.

04.01.2022 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem poprvé četla jako povinnou četbu na střední a znovu po ní sáhla cca po 20 letech. Je to opravdu obsáhlá kniha, Stingovo vyprávění mi přišlo občas zdlouhavé, ale na vyprávění Sophie jsem se vyloženě těšila, ač musela řešit tu nejšílenější volbu... Viděla jsem i film, ale kniha je kniha.

28.12.2021 5 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Hezká oddychová kniha ze života.

29.11.2021 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Moc hezký, ale smutný příběh z konce 2. sv. války psaný dle skutečných událostí. Hezky vyprávěný příběh lidí z Lověšič, bohužel se smutným koncem.

08.11.2021 4 z 5