Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další díl krimi série s Kim byl opět od začátku do konce napínavý, plný překvapení a zvratů, odehrávající se zase v úplně jiném prostředí, zkrátka s Kim není možné se nudit. Škoda jen smutného konce.

25.03.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Dojemná kniha, která se nelehce četla. Šokující v tom, že tohle všechno se ve skutečnosti dělo a že největší bestií zde byla žena. Rill a jejím sourozencům jsem držela palce od začátku do konce.

21.03.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemná kniha psaná očima psa. Šťastný konec, který nutí k zamyšlení. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

06.03.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Další, ale zase jiný příběh z Osvětimi. Eliza, hodně svérázná osoba, která se snaží za každou cenu přežít hrůzy koncentračního tábora. Pro mě nové téma Kommando Puff. Škoda jen rychlého konce, ale knihu doporučuji.

06.03.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherný silný příběh dvou sester z 2. světové války. Příběh hrdinství se spoustou bolesti, ale i naděje a odvahy. Je to kniha, na kterou se nezapomíná!!! Určitě doporučuji!!!

26.02.2021 5 z 5

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Hezké čtení, vzpomínka na školní léta.

19.02.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Bylo to moc hezké a odpočinkové čtení ze života. Příběh Marie se mi moc líbil.

17.02.2021 5 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Začátek vypadal nadějně, potom přišly dokola stále se opakující milostné scény, ale naopak detektivní příběh byl docela zajímavý. Knihu jsem dočetla do konce jen kvůli zvědavosti, jak vše dopadne.

03.02.2021 2 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha se mi moc líbila, ačkoli se děj odehrává na nejhorším a nejkrutějším místě na světě, příběh je velice silný a je důkazem, že láska je silnější než to největší zlo.

26.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velice silný čtivý příběh odvážné Zuzany, která se nikdy nevzdává a pere se s osudem a vším, co jí stojí v cestě. I když v knize není žádná přímá řeč, děj se bez ní obejde, kniha má spád. Za mě jen škoda rychlého konce, ráda bych se dozvěděla dál o jejím osudu.

09.01.2021 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velice dojemné, ale moc smutné vyprávění o životě 11.-leté Leni, která byla dána na převýchovu do německé rodiny. Pro děti si myslím, že je to náročnější čtení.

29.12.2020 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Za mě plný počet. Úžasný příběh o bratrech hrdinech, který nejde než jen číst a číst. V knize je skvěle popsaná nelehká (šílená) doba, její důsledky pro ty, co nešli s "davem", a neskutečné hrdinství obou bratrů, kteří se nikdy nevzdávají a bojují za slib, který dali otci.

28.12.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh, ač zpočátku mi připadal hodně zamotaný, rozlišit minulost-přítomnost, tak se mi moc líbil. Pro ty, kdo mají autorku rádi, mohu jen doporučit.

23.12.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět napínavý příběh, autorka a její hlavní postava Kim nikdy nezklamou, řeší se tu dva případy. Kimina parta je rozdělena na dva týmy, které postupně rozplétají další napínavý příběh. Konec byl pro mě překvapivý.

02.12.2020 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Moc hezky napsaná kniha, ve které autorka popisuje příběh tří postav, tří rozdílných osudů, které se nějakou náhodou protnou. Ač smutný, tak velice silný a čtivý příběh.

22.11.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc hezká a čtivá kniha, ve které se střídá romantika i drsná realita, minulost s přítomností. Za mě plný počet.

02.11.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moje první přečtená kniha od autorky je moc hezky napsaná, i když líčí smutné příběhy tří žen, Emilky, Jany a Johany, které to neměly v životě lehké. Rozhodně jsem zvědavá na další knihy od autorky. Určitě doporučuji přečíst.

21.10.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemná oddechová kniha, která ničím nepřekvapí a ani nezklame. Zkusím ze zvědavosti ještě další díl.

06.10.2020 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Úžasně napsaná kniha. Velmi dobře se četla, vše v ní srozumitelně popsáno, vysvětleno. Je v ní popsáno vše, všechny hrůzy, co válka přinesla, ale i neskutečná statečnost, pomoc a naděje lidí - hrdinů, kteří se nikdy nevzdávali a hájili naši zemi.

25.09.2020 5 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Po přečtení předchozích dvou dílů jsem byla zvědavá na pokračování. Příběh Iana byl zajímavý, napínavé téma - jeho dětství a život s matkou, trpící rozdvojenou osobností. Zbytek knihy mě moc nebavil, nemohla jsem se začíst. Konec byl dobrý.

18.09.2020 4 z 5