Elizino tajemství

Prostituce ve stínu hákového kříže. Jak vysoká může být cena přežití? Je možné si i v pekle zachovat lidství? Čekala je těžká volba na strašlivém místě: buď budou žít dál jako řadové vězenkyně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo výměnou za snesitelnější podmínky začnou pracovat v táborovém nevěstinci. Mladá žena Eliza si vybrala druhou možnost. Když se po konci války její vzpomínky dostanou do rukou matce bývalého důstojníka SS, s hrůzou zjistí, co vše musely zubožené dívky a ženy podstupovat, aby získaly alespoň nepatrnou šanci přežít. Elizin boj o přežití a chorá, nebezpečná láska důstojníka SS se prolínají s líčením skutečného táborového života a fungováním esesáckého veřejného domu, který dosud nikdy nebyl v literatuře popsán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432801/big_elizino-tajemstvi-Bd6-432801.jpg 4271
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość, 2019

Kniha Elizino tajemství

janina66

Hodně drsné! Takového utrpení a nelidského chování. Škoda toho urychleného konce. Vyposlechla jsem audio skvěle načtenou. Teď budu číst něco lehkého.

tinka1974

Příběh byl zajímavý, ale celkově mě nějak neoslovil. Nevím proč, ale čekala jsem víc, protože toto téma se zas tak často neobjevuje. Konec jsem moc nechápala. Jinak přečtení je určitě přínosné. Alespoň pro ty, které to zajímá

JancaMia

Knihu jsem dostala k narozeninám, přečetla jsem ji během dvou dnů. Téma koncentračních táborů je mi blízké ( někdo z mojí rodiny tam zůstal), komando Puff bylo zajímavé téma, nicméně na knize je fajn že popisuje i skutečný život v táboře . Myslím si že konec knihy mohl být více rozepsaný .

bábuška

Další hodně krutý příběh žen v Březince a následně v Osvětimi. Nejprve luxusní život v Monte Carlu, Biarritzu a jinde na Azurovém pobřeží, najednou v prostředí dobytčích vagonů směr východ. Jako i v jiných knihách se opakující popis hrůz uprostřed zimy, hladu a ponižování, špíny, hmyzu, krys. Příběh krásně napsaný, i když více než drastický.

konicekbily

Zajímavé téma nevěstince v koncentračním táboře bylo přitažlivé. Domnívám se, že autor ho plně nevyužil a něco mi tam chybělo. Snad nereálnost děje včetně divného polo-happy-endu, nebo urychleného konce. Popsání života v koncentráku bylo reálné.

Thamilka

Začátek byl trošku nudný, pak se to hodně rozjelo a knihu jsem přečetla během pár dní. Hodně pěkně napsaná, masakry, které se děly, byly strašné. Konec jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale jinak doporučuji k přečtení.

ujira

Další z pohledů na způsob přežívání v koncentračním táboře, zajímavý je ten přesah do poválečné doby a vyrovnávání se s poznáním, jak tento vyhlazovací moloch fungoval a s vědomím německé matky, že její syn se toho účastnil.

evineckY

Nemůžu to utrpení rozdýchat !
Jsou to zvěrstva sepsaná v knize jen do jednoho příběhu, kterých se fašisti
dopouštěli nesčetně krát. Nechápu, že je někdo může po tom všem ještě obhajovat.