Dva proti Říši

Románové zpracování atentátu na Reinharda Heydricha. Popisuje scénu domácího odboje stejně jako exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Kromě známých faktů obsahuje i řadu nedávno publikovaných či málo známých skutečností. Dílo zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366607/big_dva-proti-risi-ssi-366607.jpg 4.91303

Kniha Dva proti Říši

Denny456

Moje srdcovka. Velmi dobře napsaná kniha. Čte se jedním dechem.

draka

Jedna z knih, kterou jsem dostal od Ježíška, moc a moc mu za ni i ostatní děkuji. Bez knížek pod stromečkem bych snad ani neměl Vánoce. Je to zároveň poslední kniha, kterou jsem četl v roce 2021 a věru, skvělé čtení, krásný čtenářský zážitek na poslední dva dny v roce.

Hokkejka

Moc boží, doporučuju všem.

jeremies

Po knihe som siahol na základe vysokého hodnotenia tu na databáze, ale s miernymi obavami čo mi môže priniesť, keďže z pohľadu faktov o atentáte som bol celkom v obraze. Obavy boli zbytočné. Neskutočne ma to bavilo od začiatku do konca až som dúfal, že sa prepíšu dejiny a chlapi sa z kostola dostanú. Kniha mi rozšírila obzory ako vlastne fungoval život v protektoráte, ako to mali nemci pekne premyslené a zmenežované, ako bolo ťažké fungovanie odbojov a s akými problémami sa museli vysporiadať vojaci, ktorý boli vysadený na územie protektorátu.

Xaveza
18.12.2021

Doporučuji. Výborně napsáno. Není třeba dlouhých a opakujících se komentářů. Jediné, co bych ráda upřesnila...píšete o povinné četbě, ano, ale hlavně v Německu. Tam by to měli dávat rovnou v porodnici.

Timkim
13.12.2021

(+ SPOILER) Znám dějiny a asi jsem si je maloval moc na růžovo. Pokud je to v knize pravda, je to těžký průsvih. Zbabrali co mohli. Plánovat atentát 3/4 roku, výsadek a špatně ukryte kontejnery, ztráta dokumentů, zbraň co selhala, ukrýt se do budovy bez možnosti úniku....za jejich selhání a opakované pochybeni ztratilo desetitisíce lidí život. A my je opěvujeme jako hrdiny? Od teď již ne a děkuji za rozšíření obzorů.

Adellll
11.12.2021

Upřímně je pro mě opravdu náročné tuto knihu hodnotit. Už dlouho u mě totiž žádné dílo nevyvolalo tolik emocí...Najednou pro mne Gabčík, Kubiš nebo Čurda nebyli jen další jména v české historii, ale stali se z nich opravdoví lidé, kteří mají svou minulost, jež mi pomohla mnohem lépe pochopit samotné činy. A i když všichni víme, jak to nakonec dopadne, celou dobu jsem tak nějak doufala, že mi třeba celé dění v kryptě kostela sv.Cyrila a Metoděje bylo vykládáno chybně.

Zdenk@
26.11.2021

Už je to nějakou dobu co mám tuto knihu přečtenou a pořád z ní mám husí kůži. Tato kniha Vám dokáže že máte city i když si myslíte že žádné nemáte. Neskutečně čtivý, smutný - místy i humorný strhující příběh z historie, který změnil životy tisíce a tisíce lidí. Bezpochyby ji řadím mezi nejlepší knihy co jsem kdy četla. Souhlasím s názory, že tato kniha si zaslouží místo v povinné četbě.