Mišák240 Online Mišák240 komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila, tak trochu detektivka, tak trochu rozmotávání rodinných a přátelských pout. Ráda si přečtu od autorky další knihu.

19.05.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Drsný příběh ze života narkomanů. Sem tam jsem se trochu ztrácela co je přítomnost, co minulost a ten drsný nejen Michalův konec a nezapomenutelná věta dost často zmiňovaná "ještě jednu poslední dávku"...

16.05.2023 4 z 5

Co je horší - vědět nebo raději nevědět, co všechno se u nás děje a jakým způsobem? Nicméně před panem Šlachtou a jeho týmem smekám, obdivuji jejich výdrž a odolnost a co jiného si přát než více takových lidí.

12.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byl opravdu silný a hlavně smutný příběh. Holčičky mi bylo moc líto a vlastně i její matky za to, co si vytrpěly. Kniha byla opravdu čtivá, škoda toho tak trochu otevřeného konce a co se stalo s dalšími postavami z knihy???

11.05.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Závěr trilogie se mi líbil, ačkoli na předchozí 2 díly si už moc nepamatuji.

09.05.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Zajímavý, čtivý a hlavně drsný příběh ze smolařských pracovních táborů, kde žijí lidé v drsných podmínkách, tvrdě pracují za minimální mzdu a jediná důležitá věc je přežít. Kniha se mi líbila, jen ten "přeslazený" konec, několikrát zmiňovaný v komentářích, mi příliš nesedl.

04.05.2023 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím přiznat, že jak u filmového zpracování, tak i knihy mi celou dobu běhal mráz po zádech. Jak se může člověk změnit z podivína na nacistického fanatika a doslova jít přes mrtvoly. Ale musím uznat, že pan Hrušínský to zahrál bravurně.

03.05.2023 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Kam na to ten autor chodí? Další čtivá detektivka a opět s brutálními prvky, ufff... Dvojka Hunter a Garcia jsou sympaťáci.

28.04.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět svižný, čtivý, ale i dost brutální příběh, ale jak už to tak bývá, na Huntera a Garciu jsou všichni krátcí.

21.04.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha se mi moc líbila. I když je příběh z velmi kruté a těžké doby, lidé si nevěří, nenávidí se, každý si stojí za svými ideály a pravdou, najdou se i ti, kdo se snaží hledat společnou cestu. Jsem zvědavá na pokračování příběhu a doufám, že Tomeček bude spravedlivě potrestán.

13.04.2023 5 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Přiznávám, že tato kniha není můj šálek kávy.

13.04.2023 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Byla to taková oddechová jednohubka. Nenáročné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

04.04.2023 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byla jízda. Napínavý příběh, místy trochu brutálnější, ale líbil se mi. Hunter s Garciou jsou sympaťáci. Určitě si přečtu další díl.

03.04.2023 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Moc hezké, milé, pohodové čtení. Kniha ze života, líbila se mi hned od začátku, všechny postavy mi byly sympatické. Určitě se k ní zase někdy vrátím.

27.03.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Je to má první kniha od autorky a určitě ne poslední. Posloucháno jako audiokniha. Nechybí v ní napětí. Hůře se mi poslouchaly pasáže, kde zneužívají děti.

24.03.2023 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Neuvěřitelně čtivá a opravdu napínavá kniha až do konce. Betty a její dcerce jsem držela všechny palce. Byla jsem doslova v šoku z íránské kultury a jejich života. Jsem zvědavá i na filmové zpracování.

23.03.2023 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě pěkně namluvená. Kniha má spád, zamotaný a až úplně na konci rozmotaný děj. Nejtěžší bylo poslouchat části o Danielově a Sharlotině dětství.

15.03.2023 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ze začátku jsem se v ději tak trochu ztrácela, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu čtivá kniha, neuvěřitelně propracovaná a překvapující, zkrátka byl to zážitek.

10.03.2023 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Silný a místy až děsivý příběh z konce 1. sv. války. Musím přiznat, že jsem se do knihy začetla natolik, že jsem Pie držela palce a bylo mi líto, co všechno v životě musela prožít.

07.03.2023 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Je to takové oddychové čtení. Na mě možná trochu víc peprnějších slov a pak také hodně zdrobnělin v oslovování... Ale kniha mě bavila.

30.01.2023 3 z 5