Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/big_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 4.62785

Robert Hunter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Kniha Dvojitý kříž

Petras_ka

Na Chrisa Cartera som počula samú chválu, no do Dvojitého kríža som sa pustila bez veľkých očakávaní. Po prečítaní niekoľkých strán ma kniha pohltila. Pripájam sa k nadšeným ohlasom. Je to naozaj perfektná, napínavá krimi. Robert aj Carlos mi boli veľmi sympatickí, bavili ma ich ironické dialógy.
Teším sa, až si prečítam ďalšie diely.

Zuzana215

Souhlasím s Anna479.. vychvalované autory nemusím, vždy k tomu musím dospět sama :) Odolávala jsem dlouho a bylo to chyba! Skvělá knížka i dvojice detektivů. Nemám co vytknout.

Mickhesh

Popravdě UFF! Detektivek i Thrillerů mám načteno docela dost, docela mi ani nevadí neuvěřitelné příběhy (my co čteme Baklyho serii víme své) ale prostě ta kniha do toho schématu musí být laděná. Tady si to hraje na ultra detektivní vyšetřování.. a nakonec asi takhle život funguje? Začátek super, před konec knihy fraška a konec to vytáhnul na krásných 80% z pohledu čtivosti. Co mě vadilo byl druhý kolega hlavního protagonisty, takovou vatu v podobě "sidekicku" jsem ještě neviděl :-D Jinak Hunter pohoda, sympaťák (pije whisky a hodně čte (tím že hodně čte vysvětluje autor pokaždé vše, když je moc chytrej, ale jak sem psal, je to trochu ze života ;-) ) Propadák to není a celou serii jsem koupil v Levných knihách co kniha 100kč. Snad jen ještě že to není pro trasořiťky, kterým vadí násilý a krev, to co je v knize popsáno se děje běžně v životě (alespoň z toho násilnického podsvětí) 80% je zcela adekvátních, nevím proč má kniha takový rating jaký má. Nebýt konce tak to má klidně 60-70% hodnocení.

dedecko

Úplně mě to pohltil, napínavé od začátku do konce

Anna479

Ano na Chrise Cartera se pěje samá chvála. A proto jsem se mu dlouho, dlouho vyhýbala. Cíleně jsem si řekla, že toto číst nebudu. Prý je to dost zvrácené a morbidní a nic pro slabé povahy. Ani nevím jak se to stalo, ale přečetla jsem první díl za jeden den. Tímto se omlouvám svým, pro dnešek, zanedbaným dětem....
A teď mi nezbývá nic jiného, než jít s davem a pět na Chrise Cartera taky chválu. :)
Perfektní detektivka. Roberta Huntera a jeho kolegu Garciu jsem si okamžitě zamilovala. Jo, chvíli jsem si naivně myslela, že jsem odhalila do očí bijící spojení mezi oběťmi. Neodhalila. Vrah mě velmi překvapil a jsem za to ráda.
Po sérii s Harrym Holem od Jo Nesbo jsem myslela, že už mě nebude nic tak bavit. No, Carter mě zatím baví. Snad to tak zůstane.

lenkaabooks
30.12.2021

Na Ch. Cartera se pěje samá chvála, delší dobu jsem detektivku nečetla, tak proč ho nezkusit. A říkám víc než dobrý. Kratší kapitoly, čtivý, a jako obvykle jsem vraha neuhodla :-) Ani mi nikdo nepřišel podezřelý, takže jsem při prozrazení nahlas vyjekla- Cože?
Fakt překvápko. No a určitě budu v sérii pokračovat.

Vlak7
29.12.2021

Spoiler - nebyla mi jasná mužská postava vraha nebo to bylo tak dobře maskování? Oblek, sportovní oblečení při zanechani balíčku v klubu?

Karoley
27.12.2021

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá!

Dvojitý kříž je naprosto parádní detektivka! Sympatický vyšetřovatel Robert Hunter, sadistický vrah, série brutálních vražd a jejich nejasný motiv, za mě velká spokojenost. Kdo by mohl být vrah, mi v jednu chvíli blesklo hlavou, ale na konci mě to stejně překvapilo. Už teď se těším na další Carterovky!