Už nejsem vaše dcera

od:

Už nejsem vaše dcera

Teprve smrt milovaného bratra dodala Monice B. sílu uniknout z rodinného pekla. Ve zdánlivě počestné měšťanské rodině se odehrávalo nepochopitelné drama. Otec a dva starší bratři po řadu let Moniku sexuálně zneužívali, matka ji prodávala cizím mužům...

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1255/uz-nejsem-vase-dcera-1255.jpg 4.5203
Originální název:

Ich bin nicht mehr eure (1993)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Přidat komentář
helenkan
20. června

Při čtení téhle knížky jsem měla v očích hrůzu,děs a hnus. Po těle husí kůži a v mysly jen ,,Pro boha jak se tohle může vůbec dít." A nikdy nezapomenu.

zbožňuju_knihy
01. května

Četla jsem před několika lety a stále mám některé stránky v živé paměti. Doporučuji přečíst, ale nedoporučuji číst před spaním.

miri.f
13. března

Už je to pár let zpátky, co jsem knihu četla, ale dodnes pociťuji stejný neblahý pocit, který celou mou četbu doprovázel. Už jsem přečetla mnoho knih, dokonce i ty o bestiálních vrazích... Nicméně osobní zpověď dívenky, která od útlého dětství zažívala zrůdnosti ze strany celé své rodiny, to už na mě bylo příliš. Dokonce tak moc, že jsem knihu rozhořčena mnohokrát odložila s tím, že dál už číst nebudu. Nakonec jsem ji s dopomocí nějaké vyšší moci dočetla, ale vícekrát se k ní již nevrátím.

pálka1
27. února

Tak toto je teda masakr,několikrát jsem musela knihu odložit abych se nepozvracela,hnus.

_ld91
20. ledna

Málokdy se mi stane, že knihu musím odkládat a "rozdýchávat"... Tady se mi to stalo několikrát. Něco otřesného...

radka73
05.12.2016

Hrůza, jak dlouho musela trpět!

mala.katka
03.12.2016

Tak otřesný příběh, až si říkám, že to ani nemůže být pravda.....

Hana H.
25.09.2016

Naprosto příšerné, a pokud je pravda všechno, co je v té knize napsáno, nechápu ten trest pro tatíčka. Za tohle už nikdy neměl vylézt z vězení. Jsou knihy, ke kterým se opakovaně vracím, ale tahle to opravdu nebude. Hnus!

Pajina68
15.09.2016

Tuhle knihu jsem četla v době, kdy u nás vyšla. Byl to ten nejhorší lidský příběh, o kterém jsem četla, který je ze skutečného života. Člověk si nedovede nic takového vůbec představit, ačkoliv o tomhle slyší v médiích dost často. Ale teprve, když si přečte o opravdových pocitech malé holky, úplně ho to ochromí. Mě tedy to úplně šokovalo. Chudák holka.

Albi94
30.07.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem a s bolestí na hrudi. Velice silný příběh. Určitě doporučuji přečíst.

Alzbetta
13.07.2016

Jedním slovem HNUS! Chudáci děti. Nějak se zapomělo potrestat matku. Vždyť ty perverznosti prováděla taky.Dlouho se do takové knížky nepustím.Než tuhle strávím bude hodně dlouho trvat.

marketa9252
02.07.2016

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Poutavý a na druhou stranu neuvěřitelně strašlivý život rodiny.
Takové rodiče a tyrany rovnou nejlépe odstřelit...

dacha
30.01.2016

Osm let za zničení celého dětství a později celého života je ukrutně málo.A co matka ta zůstala bez potrestání?Nemohla jsem kvůli té knize ani spát,hnus,hnus,hnus,je vůbec možné,že takové lidi potkáváme?

monika6772
19.01.2016

Musim říct že tohle čtení bylo snad nejhnusnější co jsem přečetla..kniha je psaná dobře ale její obsah je naprosto zrůdný...takové rodiče rovnou střílet,nedovedu pochopit že tohle někdo dokáže.Slabší povahy nečtěte, já už taky nikdy nebudu....

dark.ma93
20.10.2015

Napsat, že to je pěkná knížka by bylo dost zavádějící, protože ona je všechno, jenom ne pěkná. Ukazuje tu nejhorší podobu, jakou může dětství mít. O tak strašlivém dění jsem neměla ani potuchy. Věděla, že existují pedofilové, ale že je to až takové svinstvo? Nikdy na tu knihu nezapomenu, bylo mi těžko u srdce a klaním se spisovatalce, že dokázala tak naturalisticky popsat svoje dětství.

Hanuja
16.08.2015

Kvůli hrůze jsem ji ani nemohla dočíst. Takové zrůdy!!!!

tisha8409
24.07.2015

Přečteno velmi rychle. Psáno čtivě a souvisle, proto "tolik" hvězdiček. Hodnotit takové hnusy jako děj pěti hvězdami logicky nelze.

Ivana11
15.06.2015

Knihu jsem začala číst, měla jsem ji na doporučení, ale musela jsem ji odložit, téma zneužívání dětí prostě nemůžu.

vendy.b.
17.03.2015

Opravdu silný příběh, který budu ještě dlouho rozdýchávat. Člověk si vždy říkal, proč ta oběť nikomu nic neřekla. Konečně mně to otevřelo oči.

sipkulka
18.02.2015

Strašně silnej příběh kterej je napsanej takovou formou že je skvěle čtivej ...

Iwíček
22.01.2015

Velmi silný příběh. Nechápu, jak se můžou rodiče takhle chovat ke svému dítěti :(

knihamouder
16.09.2014

Velmi silný příběh, občas jsem musela knihu odložit a rozdýchat právě vstřebané řádky. Občas se přes slzy nedalo číst. Co k tomu dodat. Proč se v naší společnosti najde zrůda, která dokáže ublížit bezbranným dětem, o to hůř, co je to za zrůdné rodiče, co se k tomuto problému postaví tak jak se popisuje v knize.
Jinak kniha moc pěkně napsaná, četla jsem ji už před lety a stále si ji pamatuji, zanechala ve mě velmi silné pocity.

baterka.gs
27.08.2014

Napsat, že tohle je jedna z mých oblíbených knih by mohlo býti zavádějící. Jenže ona je tak silná, že po přečtení v roce 2000 jsem si ji zapamatovala hodně dobře.. Náhodně jsem ji objevila v antikvariátě po 14ti letech a přejel mi mráz po zádech. Knihu jsem přečetla dnes už jako dospělá a bylo mi opravdu hrozně u takového čtení. Obdivuji odvahu autorky, obdivuju ji jako samotnou bytost. Tohle zažít, to muselo být prostě peklo.

cleopatra11
25.08.2014

docela masakr..

kristyna4415
27.07.2014

to je pevní kniha u ktere jsem i plakala ...:-/

felix6338
13.05.2014

Kniha,které nevěřím.

Koncový výpis ze soudních spisů mě přesvědčil o něčem jiném, než že se jednalo o to,co údajná oběť popisuje.
Máme co do činění s omezenou rodinou,která si v tomto libovala a která své aktivity jistě po skončení procesu neukončila.
Těžko říct, proč se kniha nezmiňuje o trestu bratrů či matky a tety, které o tom věděly a podílely se na tom.
Doporučuji přečíst a nedat na zdejší silná slova...

Siraelxy
28.02.2014

Co ke knize říct? Že jsou mezi námi zrůdy tváříce se jako lidi....že jsou mezi námi děti tvářící se, že mají hezké rodinné vztahy.....že jsou mezi námi lidi, tváříce se, že o ničem neví..... Svět není bezpečné místo.

ideaface
13.01.2014

Knihu jsem kdysi objevil u rodičů v knihovně, teď jsem se k ní po letech vrátil a opět mě velmi zasáhla, dokonce takovým způsobem že jsem z toho měl celou noc noční můry, jen málokterá kniha dokáže zasáhnout tak silně jako tato.

zdazilek
02.01.2014

Příběh, který Vás donutí přemýšlet. Kruté, drsné a smutném chtělo se mi brečet. Nedovdu si představit, že bych to měla prožít. Chtělo to hodně odvahy povědět pravdu a já se před slečnoz skláním a obdivuju ji, že vše zvládla... neuvěřitelné co dokáží někteří rodiče idělat svým dětem.

terezaeaby
27.12.2013

Tuto knihu jsem četla ze zvědavosti. Byla jsem zvědavá o čem píše . Lidě vědí co je to pedofilie , víme taky co je to sexuální zneužívání a ano víme taky že to dělají i příbuzný a rodina , čteme to v novinách slyšíme to v televizi a vždy si řekneme to jsou hajzlové ale nikdy v TV ani v novinách tam nepopisujou co s oběti dělají jak je zneužívají ne tak podrobně . Četla jsem i jiné knihy o sexuálním zneužívání děti ale žádný z nich mě tak nevyděsil , tenhle příběh je otřesný , je to pravda , je to skutečnost, zvedal se mi žaludek z toho jak popisovala co všechno s tátou dělala a co dělal s jinýma . Tuto knihu doporučuji všem , člověk musí vědět co se děje ve světě a nezavřít nad tím oči.Štítky

incest zneužívání

Autor a jeho další knihy

Karin Jäckel

Karin Jäckel
německá, 1948

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených361x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených32x
v Knihotéce69x
v Chystám se číst118x
v Chci si koupit20x