Už nejsem vaše dcera

Už nejsem vaše dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1255/bmid_uz-nejsem-vase-dcera-MEM-1255.jpg 5 383 105

Teprve smrt milovaného bratra dodala Monice B. sílu uniknout z rodinného pekla. Ve zdánlivě počestné měšťanské rodině se odehrávalo nepochopitelné drama. Otec a dva starší bratři po řadu let Moniku sexuálně zneužívali, matka ji prodávala cizím mužům...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ich bin nicht mehr eure Tochter , 1993

JancaMia
20.11.2018 4 z 5

Smutné, brutální,skandální, nervy drásající .. je neuvěřitelné že se něco takového dělo a pravděpodobně i stále děje ...

monula6471
17.11.2018 5 z 5

Smutný a silný příběh

EvaHrky
06.08.2018 5 z 5

Nejodpornější kniha, kterou jsem zatím četla. Musela jsem ji odkládat, zdálo se mi o ní, pořád jsem na ni myslela. Musela jsem ji dočíst, protože tohle nejde odložit bez konce. Je hezky napsaná, čte se dobře. Ale ten obsah bych si nevymyslela ani v nejhorších nočních můrach.

Damaj
28.07.2018 4 z 5

Drsný a šokující příběh. Jak se vůbec mohou dít taková svinstva a ještě k tomu, jak mohou být tak krutě přehlížena. Tolika lidem se Monika svěřila, tolika lidmi byla zcela odmítnuta s tím, že je to lhářka. Jak by si však to malé dítě mohlo vymyslet takové věci? Už i to je zločin, že školkové dítě ví, o takových věcech. Proč nikdo nezasáhl?

helenkan
25.07.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už hodně dávno a můžu říct,že mi straší v hlavě ještě dnes. Nikdy bych se nepřinutila číst ji znovu.

NADEI
22.07.2018 5 z 5

Tuto hrůznou zpověď rozhodně doporučuji přečíst a víc si všímat co se děje kolem nás !

market7227
15.07.2018

Neskutečný smutek . To jsou slova, která mě napadají po přečtení této knihy. Cítila jsem naprostou hořkost a bezbrannost, když se snažila okolí naznačit že tam něco není v pořádku a to ji odsoudilo za výmysly a lži. Pro své zkušenosti (naštěstí ne sexuální, pouze psychické a fyzické šikanování) rozumím některým jejím myšlenkovým pochodům. Pro ty, co něco takového nezažijí, je spousta věcí nepochopitelných...
8 let mi přijde vážně málo, každopádně jestli byli vězni seznámeni s důvodem jeho uvěznění, věřím, že dostal, co zasloužil ... chtěla bych vědět, jak se daří Monice v současnosti, jestli je již schopna přijmout lásku, čistou lásku do svého života a jestli se jí daří skutečně žít.

Pajii
28.06.2018 5 z 5

Šílenost, hrůza. Souhlasím s předchozími komentáři. Jen pro silné povahy

kozisek1
22.06.2018

Souhlasím z předchozími komentáři. Četla a víkrát bych nechtěla.

Sabinaski
07.03.2018 4 z 5

Otřesné, že se něco takového opravdu stalo! Kniha je jen pro odvážné jedince, protože popisování sexuálních praktik mezi otcem, bratry a dcerou jsou opravdu odporné. I když příběhy podle skutečné události typu vraždy nebo války jsou všechny brutální, tohle je největší brutalita z brutalit. Napsáno dobře, ale nikdy v životě bych se k ní už nevrátila.

Janaves
05.03.2018 3 z 5

Četla jsem ji před několika lety... Nepochopitelné, co lidé dokážou..

Kvetulina
05.03.2018 5 z 5

Občas jsem to musela vydýchávat a prokládat jinou knihou. Vždycky, když si na tuhle knihu vzpomenu, tak mě napadne stejná otázka "Jak rodiče mohou takhle krutě ublížit vlastním dětem?" Velmi smutné čtení.

Pinie57
19.12.2017 5 z 5

Tak to byl masakr. Knížka napsaná moc pěkně, příběh ale šílený. Občas jsem jí musela odložit a rozdýchávat...

Miruska25
14.10.2017 5 z 5

přečteno asi před 10 lety,ale když jsem na ni tedˇ znovu narazila,naskočila mi husí kůže :( i tedˇpo tak dlouhé době mi v hlavě naskočily některé věty ,na které se fakt nedá zapomenout

hroneczek
25.09.2017 4 z 5

Člověk kolikrát ani nevěří tomu, co v knize je. Taková neúcta k vlastnímu dítěti snad ani není možná. Bohužel je vše podle skutečné události, což je na celé věci ještě děsivější. Po přečtení mi běhal mráz po zádech.

helenkan
20.06.2017 5 z 5

Při čtení téhle knížky jsem měla v očích hrůzu,děs a hnus. Po těle husí kůži a v mysly jen ,,Pro boha jak se tohle může vůbec dít." A nikdy nezapomenu.

zbožňuju_knihy
01.05.2017 5 z 5

Četla jsem před několika lety a stále mám některé stránky v živé paměti. Doporučuji přečíst, ale nedoporučuji číst před spaním.

miri.f
13.03.2017 4 z 5

Už je to pár let zpátky, co jsem knihu četla, ale dodnes pociťuji stejný neblahý pocit, který celou mou četbu doprovázel. Už jsem přečetla mnoho knih, dokonce i ty o bestiálních vrazích... Nicméně osobní zpověď dívenky, která od útlého dětství zažívala zrůdnosti ze strany celé své rodiny, to už na mě bylo příliš. Dokonce tak moc, že jsem knihu rozhořčena mnohokrát odložila s tím, že dál už číst nebudu. Nakonec jsem ji s dopomocí nějaké vyšší moci dočetla, ale vícekrát se k ní již nevrátím.

pálka1
27.02.2017 4 z 5

Tak toto je teda masakr,několikrát jsem musela knihu odložit abych se nepozvracela,hnus.

_ld91
20.01.2017 5 z 5

Málokdy se mi stane, že knihu musím odkládat a "rozdýchávat"... Tady se mi to stalo několikrát. Něco otřesného...

zneužívání incest

Karin Jäckel
německá, 1948
1995  90%Už nejsem vaše dcera
2016  58%Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty
1997  70%I tohle je manželství

Kniha Už nejsem vaše dcera je v