Už nejsem vaše dcera

Už nejsem vaše dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1255/bmid_uz-nejsem-vase-dcera-MEM-1255.jpg 5 383 105

Teprve smrt milovaného bratra dodala Monice B. sílu uniknout z rodinného pekla. Ve zdánlivě počestné měšťanské rodině se odehrávalo nepochopitelné drama. Otec a dva starší bratři po řadu let Moniku sexuálně zneužívali, matka ji prodávala cizím mužům...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ich bin nicht mehr eure Tochter , 1993

denisa7430
22.12.2020 5 z 5

... Nějak nemám slov... Spíše mě zaráží, že jsem si knihu vypůjčila na dětském oddělení městské knihovny.

snowpinkee
22.11.2020 5 z 5

Dávám pět hvězd ač jsem tuhle knihu četla se silným sebezapřením. Tohle bylo tak odporné čtení. Obrazně řečeno.
Klobouk dolů a vůbec mě nepřekvapuje NĚMECKO.
Husí kůže po celém těle i týdny po přečtení. Doporučuji si přečíst pokud chcete prožít bezmoc, odpor, znechucení.

Danago
05.07.2020 5 z 5

Taky jsem knihu četla před dvaceti lety a myslím, že v hrůzách , které může dítě doma ve své rodině zažít , ji ještě žádná autobiografie nepřekonala.

Ajinka79
30.06.2020 5 z 5

Četla jsem ji asi před 20-ti lety a stále si ji velice dobře pamatuji. Na takový příběh nelze zapomenout..

escapelle
07.05.2020 5 z 5

Hodně silná kniha. Silné, pro normálního člověka nepochopitelné. Četla jsem jí v pubertě, teď se k ní po letech vrátila a jako matka jsem měla co dělat.

Martula107
25.04.2020 5 z 5

Hodně silná kniha. Asi nejvíc co jsem četla.. Akorát na konci, před soudem se nemluvilo o matce a ani o tym dědovi.. Dle mě matka taky měla sedět-nikde se o tým nepíše :-)

Anitram22
27.03.2020 5 z 5

Silny pribeh, ale pouze pro silne povahy. Z obsahu se misty dela az zle. Po celou dobu cteni jsem mela sileny pocit uzkosti a zaroven nechuti. Je strasne, jak se nekdo muze takhle chovat k vlastnim detem. Jinak se kniha cte jednim dechem.

kamila5406
03.03.2020 5 z 5

Hodně smutný příběh až dohnala k slzám

sarah9388
03.03.2020

Byla to první kniha, která mě dohnala k slzám. Sotva jsem jí zvládnula dočíst a poznamenala mě na dalších pár dní. Vše je opravdu do detailů popsané a je až opravdu k neuvěření, že se tyto věci dějou. Určitě si tato kniha zaslouží přečíst... už jen z úcty k samotné aktérce

Marketa236
20.02.2020 5 z 5

Hodně silný příběh pro silné povahy málem jsem nedocetla

Jirinamac
10.07.2019

Jsem tak v půlce knížky a asi to ani nebudu dočítat. Knížka je hnus. Dost mi vadí ty podrobné popisy. Co to může být za rodinu, když toto ví a nic s tím nedělají. Takové dobytky snad normální člověk ani nemůže krýt. Ohodnotím, pokud to zvládnu dočíst. :-(

malazluta
13.06.2019 4 z 5

Už je to hodně, hodně dávno, co jsem tuto knihu četla a ještě teď si pamatuju, jak moc mě tento příběh zasáhl.

Bauriska
10.06.2019 5 z 5

Můj první přechod z mladistvých knížek k dospělé literatuře. Už je to dost let a já si ji pořád pamatuji. Nepochopitelná hrůza...

bonomi
24.05.2019 4 z 5

Děj hodnotit nebudu, zneužívání je hnus a nečetlo se to dobře. Někdy se nestačím divit, čeho jsou lidi schopní a děkuji těm, kteří jsou ochotní svůj příběh svěřit, potažmo sepsat a vydat. Hvězdičku ubírám za to, že jsem se občas ztrácela v časové posloupnosti.

FaeleenFairy
14.05.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout...pokud vám takové věci vadí, tak doporučuji necist, jelikož je napsaná opravdu barvitě..Ne,že mně by se to líbilo :) ale je to opravdu silný příběh, který zanecha dojem a takové knihy miluju...

DominaCZ
13.04.2019 5 z 5

Možná to pravda je , možná ne, každopádně je stylisticky psaná dobře a čtivě.
Vypovídá o hrůzných věcech, takže je "děj" logicky taky hrůzný.

soltera
01.04.2019

Už pred rokmi som túto knihu začala čítať, ale prestala som. Súhlasím s tým, že si treba všímať signály o zneužívaní okolo seba, ale čítať o takých krutostiach knihu, ďakujem nie.

Luffi
28.02.2019 5 z 5

Jedno ze šílených zvěrstv, které jsou páchané na dětech, zpracované se všemi příšernými detaily. Člověk dočte a musí se potýkat s vědomím, že TOHLE se stále mezi námi DĚJE. Jen z většiny případů o tom nikdo knihu nenapíše...

Martinkaem
18.12.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako mladá holka, když jsem ji znovu uviděla, hned jsem si vzpomněla i po tak dlouhé době o co šlo. Ač neuvěřitelné, co se dokáže v rodině stát a jak ostatní zavírají oči, nebo se k tomu činu přidají taky.. :(

katerina.l.
29.11.2018

Tuto knihu odkládám nedočtenou, proto nebudu ani hodnotit..

zneužívání incest

Karin Jäckel
německá, 1948
1995  90%Už nejsem vaše dcera
2016  58%Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty
1997  70%I tohle je manželství

Kniha Už nejsem vaše dcera je v