Zloba

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474310/big_zloba-0Hf-474310.png 4.81643

Robert Hunter 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

An Evil Mind, 2014

Kniha Zloba

Hotanka
předevčírem

Tohle mi nesedlo. Jak sláma z bot tomu čouhá snaha přiblížit se Harrisovu Mlčení jehňátek. Bože, i ta Lecterova hláška "quid pro quo" je tu. Tak jako Hannibal ze Sterlingové i tady tahá vrah z hl. hrdiny psychoanalytická moudra (jen místo jehňátek na porážku jde o léky umírající matky), vyžívá se v podobných nechutnostech jako on, vláčí vyšetřovatele po nejrůznějších místech činů. Ach jo. Někdo by měl autorům severských detektivek prozradit, že mezi počtem vyříznutých očních bulv a napětím není přímá úměra.

Paja11.11
03. listopadu

Postupem vyprávění tenhle díl ze série opravdu vyniká. Poutavé, z hlediska psychologie zajímavé a více dopodrobna psychologicky popsané, jak funguje mozek vraha.
Rozhodně čtivá kniha, která se od Cartera očekává.
Řekla bych, že tohle je zatím jeden z nejlepších dílů.

Domulenka

Noo ..tak toto byla bomba...svižně odsejpalo ..četlo se to samo..
jen mě mrzí že je to opravdu skutečnost....udělat z knih tohoto autora filmy...byla by to zaručeně bomba....

Peťulka3

Zase paráda. A jestli je to inspirovaný skutečným příběhem, tak jsem opravdu ráda, že tady v ČR jsme relativně normální.

Dandy1

Tohle se vymyká Carterovu stylu. Očekávala jsem víc napětí. Konec byl pro mě totálně neuvěřitelný.

tessie_m

Pane bože, totální úlet. Nechápu, jak to mohl autor vymyslet tak dopodrobna. Skvělý, ale zároveň jsem byla v šoku a často i znechucená a smutná. Takhle dlouho mě žádná kniha nezasáhla. Klobouk dolů, pane Cartere!

NikolOt

Tak doposud nejlepší Carterovka. WAW jsem naprosto unešená propracovaností příběhu a postav. Musím dát plný počet hvězdiček.

Monika1717

Po knize Já jsem smrt jsem se zařekla, že Cartera už nikdy. Vydržela jsem to půl roku. Musím dát plný počet hvězdiček. Psychopatický masový vrah, který je odhalen náhodou při dopravní nehodě, si vyžádá rozhovor s Hunterem, který míří právě na dovolenou. A ukáže se, že je to jeho dávný kamarád. Dobrý kamarád. Dokonale vymyšleno. Čte se jedním dechem.