Francouzské hedvábí

Francouzské hedvábí

Ve Francouzském hedvábí stvořila Sandra Brown jednu ze svých nejpozoruhodnějších a nejoblíbenějších hrdinek. Claire Laurentová je majitelkou firmy na výrobu luxusního dámského prádla, jež má sídlo ve Francouzské čtvrti New Orleansu. Když je zavražděn televizní kazatel Jack Wilde, stane se Claire jednou z hlavních podezřelých - právě její firmu totiž Wilde tepal ve svých plamenných kázáních, a navíc ji s ním spojuje jakési rodinné tajemství sahající hluboko do minulosti. Vyšetřováním vraždy je pověřen státní návladní Robert Cassidy. Podaří se mu prokázat Claiřinu nevinu? A nehraje při jeho pátrání přílišnou roli osobní zaujetí poté, co se do krásné a inteligentní Claire vášnivě zamiluje? Milostný příběh s detektivní zápletkou je jedním z vrcholů tvorby autorky, jejíž romány čtou miliony lidí na celém světě. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1311/francouzske-hedvabi-vydani-1311.jpg 4.3143

French silk (1992)

Vydáno:, Ikar (ČR)

moudivlacek

Spíš než ženský román jsem toto dílo vnímala jako detektivku, a to velice podařenou.
Hlavními hrdiny jsou dva lidé hned od počátku stojící na jiné straně zákona, je to tak ale doopravdy? Budete velice rychle tušit, že v tom je zásadní ale, to však autorka odhalí až na posledních stránkách. Tím dokáže udržet pozornost čtenářů, a to se mi velice líbí.
Cassidy jednou v životě chyboval jako člověk a vyčítá si to, nyní nechce udělat chybu. Claire už zas nechce ztratit nikoho blízkého a hlavně nedovolí nikomu ubližovat její matce.
Prostě skvělé a já mohu s čistým srdcem knihu doporučit.

Evaho73

Pre mňa veľmi dobrá detektívka, ktorú odporúčam.

LutherKing

Snadná Sandra Brown !

milena8281

První kniha od autorky. Celé roky jsem si myslela, že se jedná o červenou knihovnu a ignorovala ji. Jaké bylo moje překvapení, když jsem ji otevřela a zjistila, že se jedná o detektivku. A není vůbec špatná. Ani já jsem netipla správně padoucha. Takže na závěr přišlo překvapení. A hlavním hrdinům jsem docela fandila, protože jsem romantická dušička a happy end nikdy nezklame

Mathiola8

Kniha pěkná. Děj se někdy táhne. A konec mě zklamal. Je to podle mě nedotažené, useknuté.

EvikU.

Dokonalá kombinace. Detektivka s romantickou zápletkou. Moc se mi líbila. To jak byla "silná" hrdinka. Úžasný styl psaní, co se čte sám.

martiline
29.11.2016

Skvělá kniha. To jsem právě u Sandry Brown měla ráda - milostný příběh s detektivní zápletkou. :-)

ikul
28.07.2016

Kniha se mi líbila. Zápletka byla víc detektivní a to mě právě bavilo. Chvílemi se to trošku táhlo, ale to je jen jedna hvězdička dolů. Zase se těším, čím mě Sandra Brown překvapí.

tess.de.veles
28.12.2015

Tohle se mi teda vubec nelíbilo...četla jsem to asi 14 dní....nuda nuda nuda.

evelýny
23.09.2015

I když je to romantická oddechovka na vypnutí mozku, děj se vám překvapivě nevykouří z hlavy hned po dočtení. Možná je to tím, že přeci jenom je v tomto příběhu stěžejní detektivní zápletka. Pro mě však byl příběh hodně rozvláčný, bohatý na rozvíjející se zápletky, některé z nich však ke konci vyšumí doztracena. Já hned na začátku příběhu měla podezření, kdo je tady hlavní padouch a knihu jsem zdolávala pouze pro ověření své domněnky. Plno pasáží se dá naštěstí přeskakovat. Nad příběhem matky Claire mi ještě rozum stojí. Na knize se mi nejvíce líbil poeticky pojatý konec. Ten knize v mých očích přimaloval jednu hvězdu navíc.

TaLu
17.07.2015

Moje nejoblíbenější kniha od autorky. Velmi čtivě napsaná, pravdivě vykreslený příběh i postavy. Četla jsem ji už před lety a díky této knize jsem začala číst od autorky i její další díla. Pro chvíle odpočinku vřele doporučuji.

Michnicka
04.04.2015

četla se krásně, pěkně napsaný i milostný příběh mezi postavami, ale konec mi přišel odbytý i když vrah překvapil.

ovpana
30.11.2014

Moc příjemné čtení,hezká kombinace kriminální a milostné zápletky.

Lucka D.
22.04.2014

Velmi podařený román, doporučuji ! Napínavé, čtivé, zkrátka příjemné čtení.

sipkulka
24.02.2014

Opět skvělé a napínavé počtení od S.B.

pavka_2009
01.02.2014

Detektiv ze mne nebude, vraha jsem si tipovala spatne. ale na druhou stranu jsem si bezvadne pocetla.

Wilik
22.01.2014

Skvělá kombinace detektivní zápletky, lásky, přitažlivosti.

Barunka339
22.09.2013

Jedna y dalších skvělých knih autorky!Úplně jsem při čtení cítila pocity hlavních hrdinů a vše prožívala s nimi!Mám hodně bujnou fantazii :-)Doporučuji!!!

jluky
30.04.2013

Skvelá,skvelá a ešte raz skvelá kniha. Jedna z naj- od tejto autorky, čo som čítala ....a čítala som všetky.

Zdenda20
08.04.2013

Docela mi překvapil děj knihy pro ženy, jak může být napsán. Detektivní zápletka dobrá, možná ,že popis událostí by stačil stručněji.
Stále se opakovalo dotírání na Clair i když je téměř jasné , že kryje matku.

Selvaga
08.03.2013

Kniha se četla velice dobře, nechtěla jsem ji odložit ani na okamžik. Bohužel mi přišlo únavné jak Cassidy stále dořáží s tím zda zabila a Clair mi přišla až příliš ulhaná, jelikož výpověď změnila snad 5x. Od Sandry Brown znám lepší příběhy.

haWranka
16.02.2013

První kniha, kterou jsem četla od Sandry Brown, mě připoutala na pěkných pár hodin do křesla. Člověk fandí Cassidymu (a upřímně, která ženská by mu nefandila), ale fandí i Claire. Autorka dokázala velice dobře rozpracovat napínavý přiběh, temnou atmosféru, její postavy mají hloubku. Celou dobu ve mně klíčilo semínko pochybností, jestli je Claire nevinná nebo ne. To je, myslím, známkou poměrně kvalitní knihy, když autor dokáže čtenáře takhle převézt.

hannah2000
18.08.2012

Moc krásný a zároveň napínavý příběh. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Souhlasím s tím, že je to jedna z nejhezčích knížek Sandry Brown.

marr13
26.03.2012

Jedna z povedenějších knih.Dobře se četla. Vřele doporučuji.

janina.kub
12.01.2012

více se mi líbila Záměna a Závist, ale určitě nebyla špatná

pirin
26.12.2011

Tak pro mne je to jedna z nejlepsich knih od Sandry Brownove. Jen Zavist a Tucne utery se mi libily vic. Jak je videt - proti gustu... :-))

lenka2011
21.12.2011

souhlasím,mně se víc líbila Záměna.

Pefka
26.03.2011

Údajně jeden z vrcholů autorčiny tvorby. Na mě to tak nepůsobilo. Zdravím tě, temnoto a Šaráda mi přišly daleko čtivější, propracovanější a napínavější.