Pacient

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff. Pouze viník ví, co se s ním stalo. Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí. Aby našel pravdu, musí ztratit rozum Maxův otec zná jen jeden způsob, jak konečně získat jistotu: Musí se stát sám pacientem. Již se přiznal ke dvěma otřesným dětským vraždám a dovedl berlínskou policii ke krutě znetvořeným tělům, teď však mentálně vyšinutý vězeň na radu své právničky mlčí. Podaří se donutit vraha dětí, aby se k činu přiznal? Policie si je jistá, že je také únoscem šestiletého Maxe, který beze stopy zmizel. Vyšetřovatelé však nemají spolehlivé důkazy, pouze ty nepřímé. A pak dostane zoufalý otec šílený nápad. Nechá se zavřít na přísně hlídané křídlo psychiatrie jako falešný pacient s fiktivním lékařským záznamem. Jedině tak se přiblíží k vrahovi dětí a může ho donutit, aby se přiznal…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426429/pacient-jDV-426429.jpg 4.5316
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Anag

Der Insasse, 2018

Kniha Pacient

Beky
předevčírem

Perfektní, precizní, napínavý, luxusně zpracovaný psychothriller s dokonale promyšleným dějem a efektním koncem! Každá kniha Sebastiana je prostě PECKA, u které se nestačím divit, jak může někdo umět takhle autenticky psát!!!

Kaja1

Tak to byl opravdu psychotriller se vším všudy. Při čtení mi běhal mráz po zádech. A rozuzlení, to teda bylo něco, co by mne ani ve snu nenapadlo.

ava.s

Uf, mám pocit, že jdu poslední dobou proti většině. Miluji thrillery, psycho knížky a ještě víc miluji psychothrillery. Takže bylo jasné, že dřív nebo později přijde i na vychvalovaného Fitzeka.

Po přečtení mám dost rozporuplné pocity. Nejsem z knihy vůbec nadšená. Neříkám, že byla úplně špatná. Kniha se čte celkem dobře, po pár stranách jsem si zvykla i na styl a německá jména, krátké kapitoly beru také jako plus, co zvyšuje čtivost. Kniha mi nepřijde nějak brutální ani nechutná. Nemám pocit, že by se děj nějak vlekl. Závěr byl také celkem ok, ale je tu jedno velké nepopsatelné ALE... něco mi na knize nesedělo, vadilo a nejsem schopna říct co.
Podobný pocit jsem měla u knihy "Víc už se nedozvíme" s tím rozdílem, že ta kniha mi nesedla, ale přesto na ni bylo něco nepopsatelné, proč jsem si hned koupila další knihu od autora a hodnotila jsem pozitivně, u "Pacienta" mám opačný problém, něco mi tu nesedí, přestože jde o celkem čtivou a v podstatě dobrou knihu, ale...

Nevím, možná ten popis "blázince", navíc proč jsou nebezpeční vězni (psychopati - psychopatie není psychická porucha) na oddělení s pacienty, co jsou opravdu psychicky nemocní a spíš uškodí sobě? Celé mi to přišlo trochu mimo realitu... Za mě spíš ne, bohužel nesdílím nadšení většiny.

Rave
23. únoraodpad!

Pokud máte sami děti, tuto knížku ani neotvírejte. Uděláte dobře. Já jsem ji dočetla po stranu 10 a i tak mi dá zabrat zapomenout. Místo napětí hnus a odpor. Děkuji, více si nedám...

Veronika2692

Výborná! Rozhodně doporučuju, mě se moc líbila. Super příběh a ten konec, pecka, to jsem fakt nečekala :)

Pája699

Fantastická kniha, skvělý psychothriller. Já jsem se rozhodně nenudila, do poslední stránky samé napětí a zvraty. Když už jsem si myslela, že vím, tak jsem zjistila, že nevím zhola nic :-D U tohoto autora to nikdy není tak jak se na pvní pohled zdá. Ze závěru mi spadla brada.

EliskaD

Mistrovské dílo. Kniha byla napínavá od začátku do konce a bylo nemožné ji odložit (přečteno za jediný den). Překvapení nebo zvrat skoro na každé stránce.

Knihy obvykle nečtu více než jedenkrát, tato kniha ale bude výjimka. Něco jako sledovat výstup kouzelníka, když už znám podstatu triku. A přesto budu okouzlena, jak mistrně svůj kousek provedl. Autor si opravdu pohrál s mou myslí.

Misan1993

První kniha od spisovatele. Psychotriller jak vyšitý.