Pomněnkové matky

Čeho všeho je schopna žena drasticky toužící po dítěti? Matka, která přišla za podivných okolností o svého potomka? Zubařka Šárka Jordanová, jejíž dcera Iglika zmizela beze stopy v roce 2004, se snaží bolest z její ztráty přebít dalším mateřstvím, dosaženým díky anonymním „samcům“ z internetových seznamek. Důležité pro ni je, aby neměli jméno, příjmení ani tvář. Jenže Šárka je schopna i jiných, ještě bizarnějších věcí. A kam zmizela v roce 1968 pětiletá Zuzana Mádlová? Kdo měl zájem na tom, aby byl její smutný osud zapomenut? Nitky obou příběhů proplétají, ačkoli nás zavedou tu na Vysočinu, tu do Buenos Aires… a nakonec přinesou nečekané rozuzlení. Detektivně-psychologická novela Lenky Chalupové je věnována rodičům, jejichž „pomněnkové děti“ zmizely beze stopy a pro které je dvacátý pátý květen, „Pomněnkový den“, připomínkou jejich bolesti – aby neztráceli naději…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222003/pomnenkove-matky-dus-222003.jpg 4.1130
Romány, Literatura česká
Vydáno · Čas

Kniha Pomněnkové matky

Miila

Knížka skvělá, občas děsivá, aspoň pro mě, jako matku. Čtyři hvězdičky místo pěti jen kvůli nekvalitní korektuře, která občas ruší při čtení.

SimonaP

První polovina knihy se dost vlekla, druhá už byla napínavější, ale myslela jsem, že to bude lepší.

Pet13

Velmi zajímavá kniha. Zpočátku trochu chaotická než se člověk zorientuje v postavách, nakonec skvělé početní. Po zamyšlení a vstřebání děje vám běhá mráz po zádech.
Přečteno jedním dechem.

perpe2a

Hodně zvláštní příbeh o složitosti vztahů, trochu nuda, ale závěr překvapil. I tak za mě 3 hvězdy.

Allla9

Po přečtení této knihy mohu jedině potvrdit, že si od této spisovatelky přečtu vše, co napsala. Přidávám si ji do svých oblíbených.

asam

Přečetla jsem, ale jinak nic moc.

dom.ini

Dojem z této knihy sem si musela nechat chvilku uležet. Bylo to dost jiné, než co jsem očekávala. Jedná se o psychologický román, vlastně takovou krátkou sondu do života nekolika rodin. A to je právě u této knihy za mě problém. Osobně mi připadalo že v knize bylo až moc informací na tak malém prostoru. Osobně bych knihu asi více rozpracovala a pár stran přidala. Konec mi připadal vyloženě useknutý. Ale téma i samotný příběh byl zajímavý, jenom škoda toho počtu stran a (pro mě) useknutého konce.

Danago

Autorka píše ze života. Její knihy nejsou žádná červená knihovna ani odpočinkové čtení. Knížka má velice bolestné téma, které je velmi lidsky a s citem zpracováno. Knížka se čte jedním dechem , ale musíte se nad ní hodně zamyslet. A ano je , třeba se dobře soustředit na postavy, aby jste se v nich neztratily.
Knížka mě nezklamala, naopak mile překvapila.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Lenka Chalupová
česká, 1973