Mirka320 Mirka320 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velice milý, čtivý příběh napsaný jednoduše bez nějakých rozsáhlých souvětí. Opravdu lehké čtení, které potěší a pohladí duši i srdíčko . Líbilo se mi to.
Hlavní postava charakterově mi byla velice blízká a sympatická.

27.08.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To je tak nádherná kniha. Nemám slov.

06.10.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Od autorky jsem četla již Listopád a Hanu, ale tato se mi líbila nejvíce. Osudy rodin byly čtivě napsané a ani jednou mi nepřišlo, že by tam bylo něco navíc, kniha mě celou dobu čtení bavila, což už se dlouho nestalo. Těším se na další knihy.

18.06.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Právě dočteno, za jeden večer a jsem úplně v šoku. Velmi silný příběh. Lituji všechny děti, kterým se stávají křivdy. Je to smutné a nad tímto příběhem budu přemýšlet ještě hodně dlouho.

28.08.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Ze všech Javůrkových knih co jsem četla je tato nejpovedenější. Velmi pěkný příběh a již teď se těším až si přečtu druhý díl.

17.07.2023 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Opět tleskám novinářské práci. Očividně pan AB ví přesně jak co udělat, kde zatahat za nitky, aby docílil svého. Člověk by mohl jeho um a pracovitost až obdivovat, kdyby se nejednalo o takové praktiky.
Doufám, že pan Kmenta bude i nadále hledat odpovědi na otázky, které nevypátral. Děláte skvělou práci. Tady nejde dát nic jiného než 5*.

05.09.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Po dlouhé době to byla detektivka, která se mi líbila. Zajímavý příběh, postavy. Trošku moc náhod, ale i tak se kniha četla pěkně.

15.08.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím jak bych popsala děj a pocity z knihy. No, asi půjdu proti proudu. Příběhů z 2. světové války jsem přečetla hodně. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale četla jsem lepší. A troufnu si říct, že mnohem lepší. Příběh pěkný, za srdíčko chytí ale vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala víc. Vlastně nejvíc mě bavila závěrečná část, ve které vyprávěla Hana. Když jsem přečetla poslední stránku tak jsem si řekla, že té Hany tam mohlo být více. Každopádně příběh pěkný, celkově hodnotím kladně.

10.06.2022 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásný, dojemný příběh. Bylo to pěkné čtení, děkuji.

22.08.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Četla jsem ji podruhé abych si děj připomněla před čtením druhého dílu. Pěkné čtení.

10.02.2023 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Buřty, pivo a nenávist - jak trefné. Zajímavé informace až místy šokující. Snad už jen to přečkat. A pak se ještě poučit.
K autorovi: super!!! Děkuji Vám za Vaši práci.

26.08.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Od autorky jsem četla již knihu Šikmý kostel a pro srovnání musím říct, že Šikmý kostel se mi líbil víc. Nicméně jsem ráda, že jsrm si přečetla i Životice a určitě si přečtu i další knihy.
Malinko jsem se ztrácela v tom množství jmen, ale díky fotografiím jsem se neztratila úplně.
Události a osudy lidí během války je potřeba si neustále připomínat. Jsem překvapená, že pomníky obětí jsou ohroženy nějakou výstavbou silnic.

03.06.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

V knize mě zaujal popis přírody a zajímavé informace o bažině. To je tak asi vše. Příběh vedle toho pokulhával.

02.08.2023 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha mě vtáhla do děje, nicméně ten závěr mohla spisovatelka napsat lépe teda. Jedině že by to byl námět na další pokračování? Každopádně další díl číst nebudu a další knihu od autorky už asi taktéž ne.
Jinak je to takový příběh klasického skoro thrilleru ( nebo vlastně pokus o thriller), který jsem v TV viděla už několikrát.
Kniha měla dobrý potenciál, ale na to jak děj gradoval, tak v druhé části vyšuměl. Bohužel.

15.07.2022 1 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na základě pozitivních reakcí jsem sáhla po tomto románu a zároveň to byla první kniha, kterou čtu od této autorky. Obdivuji paní spisovatelku. Musela si dát s knihou obrovskou práci a strávit spoustu času nad psaním. Bohužel, ale dějově asi nedokážu dostatečně ocenit. Celkem jsem se trápila, nedokázala jsem se pořádně ponořit do děje. Neustále mě rušilo přeskakování v čase, latinské názvy a několikrát jsem chtěla knihu prostě odložit. Není to lehké čtení. Ke knihám od autorky se časem ještě vrátím, ale teď si dám od jejich knih pauzu.

30.06.2022 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

1.kniha kterou čtu od této autorky. Jsem ráda, že události z listopadu 89 nedopadly tak jak autorka popisuje. Možná to byla kniha plná deprese, ale jak jinak popsat dobu komunismu. Je teda pravda, že jsem čekala, že nakonec ta demonstrace bude a dopadne dobře, ale paní spisovatelka napsala jiný konec. V něčem mě i překvapil.

06.06.2022 3 z 5

Velmi pěkné čtení. Snad bude další díl brzy.

30.10.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Ač nemám ráda knihy se špatným koncem tady bych byla radši kdyby špatný konec byl. Tímto by kniha byla aspoň o něco zajímavější. Chaloupky mě bavily více, ale i tak se k autorovi vrátím.

30.06.2023 2 z 5

Pan Mareš je natolik zajímavá osoba s ještě zajímavějším povoláním, že v tomto případě nemohla vzniknout jiná kniha než zajímavá. Jen škoda, že se p.Mareš neodhodlal napsat knihu sám jako třeba autobiografii.

09.12.2022 3 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Kwangdžu-město, ve kterém se stalo tolik zlého, kde lidská krutost se projevila nehorázným, děsivým způsobem. Autorka, která se sama poblíž tohoto města narodila, píše jednu velikou pravdu. Kwangdžu může být všude. Moc dobře to vidíme i dnes.
s touto spisovatelkou jsem se setkala poprvé a určitě ne naposled. Úžasná kniha, přesně takové mám ráda. Kniha která po přečtení ve vás zanechá tak mnoho.

01.06.2022 5 z 5