Boss Babiš

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.3342
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Vesmich

Jakmile se člověk ponoří do problematiky takto hluboko, není úplně snadné se s tím vyrovnat. Divím se, že autor ještě nepropadl alkoholismu. Moje četba vypadala asi takto - pár desítek stran/ nějaká běžná denní práce a činnost, pokud možno manuální/pár desítek stran...zásadně ne před spaním.... Volební program O čem sním, když náhodou spím, jsem před volbami četla a přišlo mi, že je jasné, kdo volby vyhraje a proč....zde jsem si ještě prohloubila své názory a postoje a text mi sloužil po celou dobu i jako výzva k reflexi vlastního konání. Nejen myšlení a názorů, ale konání.

wally

Tohle by si měli přečíst všichni ti, kteří tomuto zloději, mafiánovi, lháři, estébákovi, manipulátorovi, uplakánkovi...dali hlas ve volbách a snad by se dodatečně alespoň zastyděli a příště by si nechali ruku upadnout než ten hlas mu ve volbách dát! Absolutně nechápu, jak si tenhle padouch dokázal omotat tolik lidí kolem prstu a stát se pro ně důvěryhodným. Stydím se za to, co tu máme za prezidenta a premiéra.
Knížka není tak čtivá jako ´Mrázkoviny´, ale i kdyby byla jen půlka pravda, tak je to žumpa a platí, že všichni ´kradnú´, ale Babiš nejvíc!

Jiparis

Jak je mozne,ze mu vse porad prochazi? Je pravda,ze kdo ma penize ma i pravdu? Pokud ho budou lide porad volit,je to beznadejne.

Tilikum

Klobouk dolů před autorem. Takové množství informací tak skvěle a srozumitelně podané. Tohle by si měli přečíst všichni ti důchodci, co Andrejovi skočili na koblihu.

ladaol

Těžko hodnotit. Dost přeskakuje od jednoho k druhému, spousta jmen, cifer, názvů, kdo se v tom nepohybuje, těžko se orientuje v tom množství. Sám přiznává, že nemá důkazy, některé z tvrzení jsou spekulace. Hlavně mi z toho vyšla jedna důležitá věc, kdyby tyto počiny nepomohla uskutečnit naše vláda, tak by se uskutečnit nemohly... Nejvíce se mi líbila poslední část "Koho volit" a nejvíce mne pobavila část se Semtexem, ano, takto se hospodaří s penězi daňových poplatníků...

radekk33

Velmi zajímavé a hlavně aktuální čtení. Co člověk tak nějak tušil, tak si potvrdil. Napsat tuto knihu muselo být neskutečně náročné. Autor má můj veliký obdiv. Takový lidé jako je p. Kmenta jsou dle mého názoru hrdinové naší doby, kteří by měli dostat státní vaznamenání za zásluhy o stát! Myslím, že díky této knize ubude hned několik voličů Babiše a to má smysl...

pkweb.eu

Přelouskáno jako audiokniha.
Hezky zpracovaný profil zloděje, kterému lidi věří, že chce bojovat proti zlodějům. Je pravda, že proti němu jsou klasičtí zkorumpovaní politici s pár nakradenými miliony rázem čisté duše..

Kopta

Je zajímavé najít i tento druh literatury. A co více, tak u člověka, který je stále na živu a co víc, stále aktivní. Číst o Mrázkovi a Krejčířovi je jedna věc. Ale o premiérovi České republiky, který ještě ke všemu dnes má vládu opřenou o komunisty. Kniha je pojata, co možná nejjednodušeji to jde. Nicméně pokud nejste v jistém ohledu pokročilý ekonom nebo politolog, tak budou pasáže, ve kterých se snadno ztratíte a nebo se v ní budete nudit. Ale v jistém ohledu stále jde o záležitost, která byla opravdu záživná v mnoha případech na čtení. Měl by si přečíst každý, kdo i Babiše podporuje a hledět na to konstruktivně. Protože alespoň by zde mohla vzniknout menší vlna skepticismu. Takhle je zde jenom fanatismus.

Vonda006

Doporučuji k přečtení všem, kdo chtějí nastínit politickou kariéru Andreje Babiše.

Layyen

zajímavé zhodnocení Babišovo života, a velká čest autorovi, že opakovaně ukázal odvahu, a odešel po koupi Mafry Babišem.. určitě by si měl povinně přečíst každý kdo volil nebo zvažuje volení Babiše

oolinkaa

Určitě je to příjemně a srozumitelné napsané, ale ja, jelikož se nezajimam o politiku, jsem se v textu a v souvislostech celkem ztrácela. Nicméně je to hezký napsané o životě a politice Andreje Babiše

martunka

Kmenta opět nezklamal. Už jsem od něj četla o Mrázkovi a tohle je taky dost dobře napsané.

Bebsa

Vyborná kniha, z které až mrazí.

zuzana4587

Musím uznat, že kniha je extrémně nabitá informacemi a vyznat se v celé té džungli mi dalo opravdu zabrat. Mám pocit, že i kdybych si ji přečetla i 20×, pořád všechny souvislosti nepochopím. Klobouk dolů před panem Kmentou, nedokážu si představit to obrovské množství materiálů, které při psaní knihy zpracovat. Kniha je opravdu na vysoké úrovni. Občas jsem však měla pocit, že se v textu díky přehlcení poznatků lehce ztrácím. To však nic nemění na její kvalitě. Za mě 5*.

ErikaJ

Od autora mám doma tři knihy Kmotr Mrázek,ale tato mě nezaujala.Čte se dost těžce,hodně jsem se ztrácela a vzhledem k tomu,že politiku nějak zvlášť nesleduji, svou nepřehledností mě přestávala bavit,až jsem ji nedočtenou odložila.

anntine

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací nejen o Andreji Babišovi a jeho životě. Ocenila jsem, že Jaroslav Kmenta dokáže vysvětlit i složitější akce spojené s financemi, jelikož v oblasti ekonomie se docela ztrácím.

Pistácie

Pořád nevím, co ke knize napsat. Rozhodně mi přijde dost dobře napsaná i pro laiky, jako jsem já. I když jsem o tématu neměla skoro žádné znalosti, ihned mě to vtáhlo, a četlo se to dobře. Líbí se mi, jak je chronologicky sepsaná, jak mají kapitoly logiku, a hlavně nejsou dlouhé. Tudíž se nenudíte dlouhými odbornými pasážemi, ale má to opravdu spád. Já jsem ji přečetla vcelku rychle, a nic jsem téměř nepřeskakovala. A to se jedná o celkem obsáhlé téma. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla, a rozšířila obzory. Je neskutečné, kolik práce a usílí musí autor udělat, aby sepsal tak obsáhlé dílo o jednom politikovi. A věřím, že to nebyla práce na rok, ale na několik let. Obdivuju investigativní žurnalistiku, a nyní o to víc.

Angel_Castiel

Jaroslav Kmenta jde do hlubin Babišovy minulosti a ukazuje stíny, souvislosti a praktiky, které jsou s jeho minulostí a s jeho vzestupem spojené. A také to, co se dá při pozorování Andreje Babiše snadno vytušit – většinou z Babiše vidíme jen fasádu. Problém je, že udržovat fasádu a masku vyžaduje energii, ani Babiš se nedokáže přetvařovat za všech okolností a v nepříjemných situacích poodhaluje pravou tvář. Zajímavé, že někdo s tak pochybnou minulostí a patologickou osobností dokáže získat tak vysokou a stabilní voličskou podporu.

Dejvid

Pana Kmentu kniha nepochybně stála strašně moc času... Nicméně nevím, výsledek jsem čekal tak nějak skandálnější. Nějak mi z toho celého vyplynulo, že Babiš umí opravdu dobře chodit na hraně zákona a zametat za sebou stopy. Kniha se navíc nečte zrovna dobře. Realita je strašně spletitá, postupně jsem se v tom ztrácel a přestávalo mě to bavit. Možná by byly dobré nějaké diagramy, nějaká snaha o zpřehlednění všech těch vztahů... 4 hvězdy dávám za odvahu to v dnešní době vydat a za tu práci, kterou si s rozkrýváním pan Kmenta dal.

KrYtikLsdDxz

Ta...VĚC... se kurwa těžce čte. A teď nemyslím zločiny co napáchal pan B. Či jeho okolí... ale opravdu to vykreslení, popsání situace. Viděl jsem mnoho takových to autorů a opravdu se nebojím tvrdit že i prostá data se dají položit lépe psaným slohem... Takto? To opravdu nejde. *** dávám jen za to že je to pravdivé... tu * přidávám za koncepcy kterou okolo pan Kmenta předvádí, úžasný výkon :)

kaka

Skvělá kniha, můj obdiv patří oběma pánům!!!

David164

Velmi zajímavé čtení o skutečném obraze pana Babiše

jaroiva

Tak tohle asi nedočtu. Jako zarytého odpůrce AB mě to příliš rozčiluje.
Název knihy je podle mě postaven tak, aby to četli spíš ti, kteří jsou o nebezpečnosti AB již dostatečně přesvědčeni. Jestli má autor za cíl, aby ho poplácali po zádech stejně smýšlející, tak OK. Ale přitom by si to měli přečíst spíš jeho (AB) voliči a ti po takto nazvané knížce nejspíš nesáhnou.

RudýOnkel

Otevřte oči lidi. Necháme si republiku doslova hnojit svinstvem? Na druhou stranu musíme brát v potaz, že jestli si chceme zachovat "slušnou" tvář, musíme ho vyšachovat sami a demokratickým způsobem. Kniha je sama o sobě něco jako návod, jak totálně o**bat všechny, jít přes mrtvoly a nevidně dojít až k hlavní pozici ve vládě. Naslibuje hory doly, ty vám však sebere. No prostě... jsem rád, protože to je jedna z mála knih, kterou jsem měl odvahu koupit a doufám, že jednou budu vyprávět svým dětem, kdo to byl (lépe řečeno "co to bylo", protože to nemá ani duši) a jak jsme se ho krásně zbavili...

11+/10

aelfric
07. dubnaodpad!

Vrcholne trapná romanová fikce hrající si na dílo faktu, od člověka, jenž ani neumí pořádne psat. Kalouskův stín zalovil ve fantazii, starych novinách a vyrobil Stalina současnosti, hrozbu hrstky zbohatlíku, do ktoré pořád touží patřit, a pro ktere napiše cokoli. Pražská kavárna vzdychá štestím. Hrůza!!!

umlabmjo

Příběh úspěšného, spíše se dá říci geniálního stratéga pro manipulaci s "lidským materiálem", dříve zvaným stručně masa (neboli dělníci, rolníci a pracující inteligence), který k podobným vůdcům vždy rád a s nadějí vzhlíží v očekávání jakýchsi"lepších zítřků", definovaných někdy jen prohlášením, že "bude líp"....
Určitě doporučuji tuhle knihu nejen přečíst, ale přímo prostudovat.

iz67

Doporučuju každému, kdo si není schopen dát o Babisovi dvě a dvě dohromady. Je tam asi víc slov než potřeba, ale o vzniku a 'rozkvětu' Agrofertu určitě kniha dodá zajímavý obrázek.

babouk1918
02. dubnaodpad!

Knihu jsem se snažil dočíst do konce, ale drhlo to. Nebavila mě. Jako celek ji hodnotím negativně. Podotýkám, že nejsem sympatizant AB. Autorova osobní zaujatost vůči AB ukapává z každé stránky. Je to snůška vygúglených informací s velmi neobjektivním jednostranným hodnocením. Nedozvěděl jsem se nic nového, všechny informace jsou známé a jsou veřejně dostupné na netu. Působila na mě jako brečení ublíženého a nedoceněného redaktora, který kolem sebe kope a hledá viníka za své životní trable. Za všechno zlo na tomto světě může jen a pouze AB. Jenže svět není černobílý. Autorovi chybí nadhled. Nejslabší kniha z Kmentovy dílny.

KnihomolH

Z téhle knihy až mrazí... Skvělá investigativní práce! Měl by si ji přečíst každý (ať už příznivci, nebo odpůrci Babiše).

michal9242

Velmi zajímavá kompilace, doporučuji přečíst.