Boss Babiš

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.3294
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

oolinkaa

Určitě je to příjemně a srozumitelné napsané, ale ja, jelikož se nezajimam o politiku, jsem se v textu a v souvislostech celkem ztrácela. Nicméně je to hezký napsané o životě a politice Andreje Babiše

martunka

Kmenta opět nezklamal. Už jsem od něj četla o Mrázkovi a tohle je taky dost dobře napsané.

Bebsa

Vyborná kniha, z které až mrazí.

zuzana4587

Musím uznat, že kniha je extrémně nabitá informacemi a vyznat se v celé té džungli mi dalo opravdu zabrat. Mám pocit, že i kdybych si ji přečetla i 20×, pořád všechny souvislosti nepochopím. Klobouk dolů před panem Kmentou, nedokážu si představit to obrovské množství materiálů, které při psaní knihy zpracovat. Kniha je opravdu na vysoké úrovni. Občas jsem však měla pocit, že se v textu díky přehlcení poznatků lehce ztrácím. To však nic nemění na její kvalitě. Za mě 5*.

ErikaJ

Od autora mám doma tři knihy Kmotr Mrázek,ale tato mě nezaujala.Čte se dost těžce,hodně jsem se ztrácela a vzhledem k tomu,že politiku nějak zvlášť nesleduji, svou nepřehledností mě přestávala bavit,až jsem ji nedočtenou odložila.

anntine

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací nejen o Andreji Babišovi a jeho životě. Ocenila jsem, že Jaroslav Kmenta dokáže vysvětlit i složitější akce spojené s financemi, jelikož v oblasti ekonomie se docela ztrácím.

Pistácie

Pořád nevím, co ke knize napsat. Rozhodně mi přijde dost dobře napsaná i pro laiky, jako jsem já. I když jsem o tématu neměla skoro žádné znalosti, ihned mě to vtáhlo, a četlo se to dobře. Líbí se mi, jak je chronologicky sepsaná, jak mají kapitoly logiku, a hlavně nejsou dlouhé. Tudíž se nenudíte dlouhými odbornými pasážemi, ale má to opravdu spád. Já jsem ji přečetla vcelku rychle, a nic jsem téměř nepřeskakovala. A to se jedná o celkem obsáhlé téma. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla, a rozšířila obzory. Je neskutečné, kolik práce a usílí musí autor udělat, aby sepsal tak obsáhlé dílo o jednom politikovi. A věřím, že to nebyla práce na rok, ale na několik let. Obdivuju investigativní žurnalistiku, a nyní o to víc.

Angel_Castiel

Jaroslav Kmenta jde do hlubin Babišovy minulosti a ukazuje stíny, souvislosti a praktiky, které jsou s jeho minulostí a s jeho vzestupem spojené. A také to, co se dá při pozorování Andreje Babiše snadno vytušit – většinou z Babiše vidíme jen fasádu. Problém je, že udržovat fasádu a masku vyžaduje energii, ani Babiš se nedokáže přetvařovat za všech okolností a v nepříjemných situacích poodhaluje pravou tvář. Zajímavé, že někdo s tak pochybnou minulostí a patologickou osobností dokáže získat tak vysokou a stabilní voličskou podporu.

Dejvid

Pana Kmentu kniha nepochybně stála strašně moc času... Nicméně nevím, výsledek jsem čekal tak nějak skandálnější. Nějak mi z toho celého vyplynulo, že Babiš umí opravdu dobře chodit na hraně zákona a zametat za sebou stopy. Kniha se navíc nečte zrovna dobře. Realita je strašně spletitá, postupně jsem se v tom ztrácel a přestávalo mě to bavit. Možná by byly dobré nějaké diagramy, nějaká snaha o zpřehlednění všech těch vztahů... 4 hvězdy dávám za odvahu to v dnešní době vydat a za tu práci, kterou si s rozkrýváním pan Kmenta dal.

KrYtikLsdDxz

Ta...VĚC... se kurwa těžce čte. A teď nemyslím zločiny co napáchal pan B. Či jeho okolí... ale opravdu to vykreslení, popsání situace. Viděl jsem mnoho takových to autorů a opravdu se nebojím tvrdit že i prostá data se dají položit lépe psaným slohem... Takto? To opravdu nejde. *** dávám jen za to že je to pravdivé... tu * přidávám za koncepcy kterou okolo pan Kmenta předvádí, úžasný výkon :)

kaka

Skvělá kniha, můj obdiv patří oběma pánům!!!

David164

Velmi zajímavé čtení o skutečném obraze pana Babiše

jaroiva

Tak tohle asi nedočtu. Jako zarytého odpůrce AB mě to příliš rozčiluje.
Název knihy je podle mě postaven tak, aby to četli spíš ti, kteří jsou o nebezpečnosti AB již dostatečně přesvědčeni. Jestli má autor za cíl, aby ho poplácali po zádech stejně smýšlející, tak OK. Ale přitom by si to měli přečíst spíš jeho (AB) voliči a ti po takto nazvané knížce nejspíš nesáhnou.

RudýOnkel

Otevřte oči lidi. Necháme si republiku doslova hnojit svinstvem? Na druhou stranu musíme brát v potaz, že jestli si chceme zachovat "slušnou" tvář, musíme ho vyšachovat sami a demokratickým způsobem. Kniha je sama o sobě něco jako návod, jak totálně o**bat všechny, jít přes mrtvoly a nevidně dojít až k hlavní pozici ve vládě. Naslibuje hory doly, ty vám však sebere. No prostě... jsem rád, protože to je jedna z mála knih, kterou jsem měl odvahu koupit a doufám, že jednou budu vyprávět svým dětem, kdo to byl (lépe řečeno "co to bylo", protože to nemá ani duši) a jak jsme se ho krásně zbavili...

11+/10

aelfric
07. dubnaodpad!

Vrcholne trapná romanová fikce hrající si na dílo faktu, od člověka, jenž ani neumí pořádne psat. Kalouskův stín zalovil ve fantazii, starych novinách a vyrobil Stalina současnosti, hrozbu hrstky zbohatlíku, do ktoré pořád touží patřit, a pro ktere napiše cokoli. Pražská kavárna vzdychá štestím. Hrůza!!!

umlabmjo

Příběh úspěšného, spíše se dá říci geniálního stratéga pro manipulaci s "lidským materiálem", dříve zvaným stručně masa (neboli dělníci, rolníci a pracující inteligence), který k podobným vůdcům vždy rád a s nadějí vzhlíží v očekávání jakýchsi"lepších zítřků", definovaných někdy jen prohlášením, že "bude líp"....
Určitě doporučuji tuhle knihu nejen přečíst, ale přímo prostudovat.

iz67

Doporučuju každému, kdo si není schopen dát o Babisovi dvě a dvě dohromady. Je tam asi víc slov než potřeba, ale o vzniku a 'rozkvětu' Agrofertu určitě kniha dodá zajímavý obrázek.

babouk1918
02. dubnaodpad!

Knihu jsem se snažil dočíst do konce, ale drhlo to. Nebavila mě. Jako celek ji hodnotím negativně. Podotýkám, že nejsem sympatizant AB. Autorova osobní zaujatost vůči AB ukapává z každé stránky. Je to snůška vygúglených informací s velmi neobjektivním jednostranným hodnocením. Nedozvěděl jsem se nic nového, všechny informace jsou známé a jsou veřejně dostupné na netu. Působila na mě jako brečení ublíženého a nedoceněného redaktora, který kolem sebe kope a hledá viníka za své životní trable. Za všechno zlo na tomto světě může jen a pouze AB. Jenže svět není černobílý. Autorovi chybí nadhled. Nejslabší kniha z Kmentovy dílny.

KnihomolH

Z téhle knihy až mrazí... Skvělá investigativní práce! Měl by si ji přečíst každý (ať už příznivci, nebo odpůrci Babiše).

michal9242

Velmi zajímavá kompilace, doporučuji přečíst.

mekkejla

Skvělá kniha,která shrnuje vše podstatné. Bohužel ale asi bez většího vlivu na společnost -ten,kdo Babiše nemá rád se v tom jen utvrdí a jeho zarytý podporovatel to odbyde jen tím, že to na něj vše jen ušili...

Matyeos

Kniha vysvětluje zásadní momenty Babišova mocenského a ekonomického vývoje, jako bylo lstivé převzetí Agrofertu od Petrimexu, či privatizace Unipetrolu, a nabízí velice zajímavé poznatky z jeho minulosti. Role firmy Beltomate a miliónový dar do ČSSD, zapojení švýcarských "spolužáků", využití bývalých agentů STB, pasení úřednice Kafkové, to vše špičkově servírováno J. Kmentou.

pavelkraus

Neuvěřitelně hnusná realita. :(

lukas9601

Investigativní žurnalistika na vrcholné úrovni. Kriticky a objektivně podané téma, které se bohužel týká nás všech. Čeho se obávám je, že i kdyby si to jeho voliči přečetli, tak jim bude jedno, kde leží pravda.

knihomolka525
23. březnaodpad!

autor se ujímá pouze kauz o kterých nesdělí nic nového jen to co už prošlo médii

nikkitta201

Je to seznam známých kauz. Jsou zpracovnány na jednom místě a za sebou tak, že z toho člověka až mrazí. Jen nevím, jestli je všechno uplně pravda. Někdy je to totiž hodně přehnané. Knížka se čte dobře i když je dost náročná.

petule3389

Pravdivy pribeh schizofrenniho psychopata, ktery se diky zdejsim lidem brzy stane majitelem firmy jmenem Ceska republika a my jako jeho zamestnanci budeme hodne trpet. Rozhodne je to velice krasne napsane a doporucuji precist!

BloodyXmas

Vlastně by to mohla být dobrá detektivka o tom jak novinář/detektiv odhaluje jak kdosi mocný přišel k penězům a vlivu. Z Babiše by mohl být takový klasický záporák z Jamese Bonda, který sedí v otočné židli a hladí kočku. Horší na tom je, že je to knížka o reálné postavě, která určuje dění posledních několik let otevřeně a mnohem více let skrytě. Naštěstí ale Babiš nemá ambice ovládnout celý svět. Stačí mu jen naše republika. Ale i tak by mohl James Bond přijít a něco s tím udělat.

Kniha je psaná zajímavým způsobem a čte se lehce. Autor popisuje jak rozkrýval jednotlivé kauzy kolem Babiše v čase, takže se nejedná o typický životopis, ale spíš o reportáž. Jediné, co bych knize vytknul je, že jsou po ní občas špatné sny. To ovšem není vina autora, ale Babiše samotného.

WMN

Naprosto úžasná kniha. Chvílema jsem byl nasraný, chvílema smutný...

Jana283

Články pana Kmenty MF dnes jsem četla se zájmem. Knihy jsem ale neznala, přiznám se, že ač se vážným tématům v literatuře nevyhýbám, číst o propojení špíny podsvětí a špíny politiky mne nelákalo. Nyní – poté, co se děje na Slovensku (potažmo u nás), jsem usoudila, že takové knihy je číst třeba a dávat najevo, že si práce investigativních novinářů vážíme. Nečetlo se mi to lehko (pro formu i obsah). Zorientovat se v tom - kdo, s kým, za co, proč, proti komu... mi chvílemi mozková kapacita nepobrala. Jak to může někdo vymyslet, nevím . Jak to může někdo vypátrat, poskládat jako puzzle a sepsat, tak to klobouk dolů. Pane Kmento, díky za odvahu, poctivost, úsilí a neocenitelný kus práce.