Boss Babiš

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.3726

Kniha Boss Babiš

lenkaBajza

Díky za pana Kmentu a daľsí, kteří se nebojí šťárat ve věcech, ve kterých se mnozí neodváží.
Ráda bych, aby si tuhle knihu přečetl každý Čech! Je náročná, figuruje v ní velké mnozštví jmen, střídají se časy, děje... uf, opravdu náročné se v knize orientovat. Ale i přesto, to podstatné si odnesete...je to hnus, velebnosti!

PéEm

Dobře zpracované i napsané. Chvílema jsem se ztrácela, ale to bylo spíš mojí nepozorností a hlavně situací v opravdu divokých devadesátkách a na začátku nového století. Díky za tento počin.

Pavlina50

Velmi nepříjemné, pro mě až velice znechucující čtení.
O aktivitách AB toho už bylo napsáno prostřednictvím médií docela dost, ale tato kniha z nich dělá ucelený přehled a chronologicky mapuje jeho vzestup až na nejvyšší místa naší státní hierarchie.
Nechci tady hodnotit fakta, ani vyjadřovat svoje názory na AB, myslím, že to není účelem komentářů na databázi knih, ráda bych svýma očima zhodnotila knihu jako takovou. Chvílemi se mi četla dobře, ale chvílemi bylo pro mě čtení docela náročné, a to zejména vzhledem k velkém počtu jmen, komplikované provázanosti velkého množství společností a firem, matoucích zkratek a specifické a odborné terminologii (akcie, dluhopisy atd…), orientace v této záplavě informací nebyla jednoduchá, a to i přesto, že pracuju v oblasti finančnictví. Některé části jsem proto musela i vypouštět, protože jsem se v nich naprosto ztratila. Ovšem ani to mi nezabránilo pochopit základní a velice špinavé principy „úspěchů“ AB. Přiznám se ale, že trochu musím pochybovat o efektu této knihy. Myslím, že vždycky bude hodnocena jen podle toho, zda čtenář je příznivcem nebo odpůrcem AB. Odpůrci ji budou vyzvedávat, protože je utvrzuje v názorech na jeho osobu a poukazuje na nechutné praktiky v jeho aktivitách, zastánci ji zase budou hanit a fakta v ní budou vždycky zpochybňovat a považovat za konspirace a lživé útoky na jeho osobu.
Mě osobně toho kniha dost dala. Spoustu kauz jsem znala jen povrchně a tato kniha mi je dost ujasnila. Podotýkám, že spoustu informací v ní jsem si ověřovala i v jiných médiích – nerada slepě věřím jen jednomu zdroji.
Hvězdičkami knihu nemůžu hodnotit, protože mám pocit, že bych dávala hvězdičky ne knize, ale samotnému AB, což se mi vzhledem k mému názoru na tuto osobu strašně příčí.
Opravdu obdivuju pana Kmentu za odvahu zveřejnění těchto informací a pevně věřím, že se mu tato odvaha nijak nevymstí vzhledem k tomu, s čím ale hlavně s kým si zahrává.

emobius

Pan Kmenta napsal velice zajímavou,i když vlastně smutnou knihu o panu Babišovi,po jejím přečtení už nemohu nikdy tohoto politika volit.Jedna z nejlepších knih spojených s politikou,kterou jsem kdy četl.

garf

Vzestup podnikatele a "politika" Babise shrnuty z mnoha ruznych stran a uhlu, komplexne uvedeny do souvislosti. Pan Kmenta jako nestor nasi investigativni zurnalistiky ukazuje, v cem je jeho sila - problemu se umi venovat opravdu do hloubky, diky soucinnosti s dalsimi kolegy (napr. ekonomicke detaily od pana Stickeho) dokaze kniha rozebrat i triky s ovladnutim ruznych spolecnosti. Urcite doporucuji kazdemu, kdo se zajima o politiku.

bakjo95

Legendární kniha, nebo jak by řekl pan Babiš - kampaň?! Vtipy stranou, pan Kmenta má můj obrovský obdiv, protože sehnat a smysluplně zformulovat všechny informace do poutavého příběhu o člověku s tak temnou historií je pro mne mistrovské dílo.
Tato kniha by měla být povinnou četbou každého voliče ANO, aby viděl, kam se naše Česká kotlina žene s tímto vedením napojené na České podsvětí.

Doporučuji - 100%

Acheron

Krásně napsané, čtivé a... děsivé, když k tomu ještě přidám google vyhledávání jak to vypadá dnes.

simecef

Trochu složitější a detailnější verze Žlutého barona. Je vidět, že Kmenta je král investigativní novinařiny. Žel Babišovou stbáckou povahou neotřese ani tisíc investigativních reportáží. Voliči jsou zřejmě stále natolik poučeni z vlády ODS a ČSSD, že babišovský oligarchický moloch považují stále ještě za menší zlo. Jinak si to nelze vysvětlit.