Boss Babiš

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.3616
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Boss Babiš

DuchDoby
včera

Mistrně popsaný postup bezcharakterního manipulátora. Každý volič, či potenciální volič, by si tuto knihu měl přečíst. Pokud by měl stále chuť volit Ano, prokázal nesvéprávnost a mělo by mu být odňato volební právo.

Canniosh

Přečetl jsem jí jedním dechem, skvěle čtivé, záživné, naučné, a s ohledem na daná fakta i řádně děsivé. Knihy pana Kmenty mám všechny, protože jde o jednoho z mých TOP autorů, takže toto hodnocení musíte brát jako čistě subjektivní z pozice zarytého fanouška tohoto autora.

nervy

Poslouchala jsem audioknihu (asi 25x!), navrhuji jako povinnou četbu jeho voličům... Žádné domněnky - a když tak přiznané - hlavně prostě fakta, fakta...

tektit

Smutný pocit, jak peníze dokáží vynést nahoru a do politiky člověka, který to dělá jen kvůli dalším příležitostem jak majetek znásobit. Kniha se četla jedním dechem. Vřele doporučuji těm 1,6 milionům voličů.

WildEv

Není to sice pro mě úplně čtivý a jazykový klenot, avšak podává komplexní obrázek o našem premiérovi. Je fajn, že Kmenta kromě svých zkušeností s tímhle lotrem zmiňuje i práci jiných novinářů. Hlavně se celá kniha opírá o holá fakta. Rozhodně to není čtení na dobrou noc a chce se to hodně soustředit, ale rozhodně knihu doporučuji přečíst všem.

blackoutzuzi

Jaroslav Kmenta - hrdina naší doby!

ZuzaP

,,Nesporně pracovitý, ale prevít vyjebaný to je."

Skvělý i strašný zároveň. Skvělý širokým a podrobným záběrem, rešeršemi atd., strašný.. protože Babiš.

Matematicka

Nikdy jsem nebyla okouzlena Andrejem Babišem, nikdy jsem ho nevolila a nikdy jsem se s ním nesetkala. Ale to, že má jako představitel státu velký vliv na můj život, je fakt, a proto je dobré něco o něm vědět.
Velice se mi líbilo už motto knihy.

„Je možné klamat některé,
nebo občas klamat všechny,
ne však stále klamat všechny.“
Abraham Lincoln

Mám ráda jednání na rovinu a to, že Andrej Babiš klame, jsem věděla i z těch drobných zpráv z médií, která sleduju. Takže pro mě důvěryhodný nikdy nebyl. Ale na to, abych podrobně zjišťovala, kdy, jak a proč klame, nemám čas ani možnosti. Ještě že na to máme novináře, kteří tuhle práci udělají za nás a nás seznámí s jejími výsledky. Jaroslav Kmenta vychází především ze svých zjištění, ale zmiňuje i výsledky práce různých jiných novinářů.
Nabízí se nám tak poměrně komplexní pohled na osobnost Andreje Babiše a za ten jsem mu vděčná. Ano, nečte se to snadno. Jednak to není beletrie, takže to „neodsýpá“ s napětím, jednak se z četby slušnému člověku čas od času udělá nevolno – a v takových chvílích mi nezbývalo, než knihu na čas odložit. I přesto jsem se k ní vždy zase vrátila a dočetla ji a nelituju toho.
Polemizovala bych s větou, kterou v stručném obsahu knihy uvádí její nakladatel: „Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají.“ Myslím si, že „co všechno Andrej Babiš tají“, nevíme, nevím to ani já, ani Jaroslav Kmenta. Naštěstí. Pokud jde o mě, tak to ani nechci vědět. Ale jsem vděčná Jaroslavu Kmentovi, že pro mě odhalil aspoň podstatnou část z toho. Měli bychom vědět, kdo nám vládne (příp. budu-li optimista, kdo se uchází o naši přízeň ve volbách), a podle toho se chovat.
A na závěr krátká citace z knihy:

"K Babišovi přišla starší žena, něco mezi šedesáti a sedmdesáti lety. Podala mu ruku, začala si s ním vřele povídat. Zjevně mu vyjádřila podporu. Ale nakonec k němu přistoupila a pohladila ho po rameni a pak i po hlavě.
V té chvíli mě zamrazilo."