Kde kvete tráva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V noci na 27. května 1980 proběhl v jihokorejském Kwangdžu nejhorší masakr civilistů nařízený vlastní vládou, jaký moderní dějiny země pamatují. Pod záminkou potírání komunistické diverze schválili čelní představitelé státu vojenský zásah k potlačení lidových nepokojů, které byly ve skutečnosti projevem nesouhlasu s panujícím autoritářským režimem. Román sleduje osudy několika mladých hrdinů, které se oné osudné noci protnou. Ti, kteří přežili, musí čelit pronásledování ze strany státních orgánů i vlastním vzpomínkám na prožité trauma....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372962/kde-kvete-trava-uHP-372962.jpg 4.598
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
Orig. název:

Sonjoni onda (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Kde kvete tráva

Přidat komentář
jiri77
19. července

O dějinách Jižní Koreje toho teda moc nevím ,ale že se tam děli takové krutosti ,mě hodně překvapilo. Žádné odpočinkové čtení ale rozhodně kniha,která stojí za přečtení.

Mayaku
06. května

Tohle je hodně hutné čtivo. Velmi naturalisticky a sugestivně podaný příběh, mapující pro mě dosud neznámou a velmi šokující kapitolu v dějinách Jižní Koreje. Vzhledem k událostem, které jsou podkladem této knihy, není její čtení lehké, a několikrát jsem si musela dávat při čtení pauzy, protože je to místy vážně silná káva. Rozhodně stojí za přečtení, ale není to úplně příjemný zážitek.

kacenka72
03. května

Silná kniha, nelehká jak tématem, tak po literární stránce. Ale dostane se pod kůži. Ač mám vystudované mezinárodní vztahy o krutě (až nelidsky) potlačeném jihokorejském povstání jsem se dozvěděla až z knihy. Ve vyprávění se prolíná několik dějových linek, střídá se minulost a přítomnost, i forma. Autorka sama v epilogu dává knize hodně osobní ráz. Nelehké čtení, ale stojí za to.

evask
30. dubna

Ta knížka je tak zvláštně napsaná, vůbec mně to nesedlo.

mosem
13. dubna

Zprávy o krutostech, které se odehrávají v Severní Korei, si můžeme takřka denně přečíst v novinách, hovoří se o nich ve zpravodajských pořadech. Jižní Korea je naopak zmiňována jako podnikatelská a technologická velmoc. Snad i pod vlivem průmyslových závodů, které fungují u nás. Tahle kniha najednou ukazuje, že i v tomto státě se ještě v nedávné minulosti odehrávaly příběhy, o kterých se raději mlčí. Je dobře, že vyšla tahle kniha. Těžká, depresivní. Přesto ne hororová, ne brutální. Tyto prvky autorka dávkuje velmi citlivě. Tak aby čtenář cítil tíživost příběhu, ale jeho popis neodrazoval od dalšího čtení. Více naznačeno než popsáno. Příběh je vystavěn poměrně komplikovaně, jako vyprávění několika osob. Přesto je čtivý. Po přečtení několika prvních stran, nebo ještě lépe - po přečtení anotace, si uvědomíte, že je třeba se nejprve seznámit s událostmi, které kniha popisuje. A začít číst znovu. Pak je to příběh ještě děsivější, ale dramatičtější a silnější. A nejsilnější scéna - kupodivu to není scéna s mrtvolami, mučením či zoufalstvím. Pro mne to byla scéna, ve které se odehrává cenzurované divadelní představení.

BarboraZ
08. dubna

Kniha na kterou jen tak nezapomenu, vybrala jsem si ji náhodně díky ČV 2019. O masakru v Kwangdžu jsem se dozvěděla poprvé, popisy mrtvol a krutostí na mě byly až moc drsné. Hlavní postavy byly sympatické a celkově se mi jejich styl vyprávění líbil.

DomYume
04. dubna

Opravdu silný příběh, plný krutosti a temných chvil. Knihu jsem četl možná déle než by se na její délku slušelo. Je to složité čtivo, alespoň mně to tak přišlo a jak množí píší, není to kniha do nepohody, nebo jen tak na čtení do autobusu. Od této autorky jsem četl i Vegetariánku, což byla kniha v podobě slabšího odvárku toho co na nás autorka nachystala v této knize. Budu se těšit na další dílo této autorky.

Jitulin90
31. března

Hodně silná kniha, která se dostane pod kůži... rozhodně není pro slabší povahy. Krutost, které jsou lidé schopni, je vykreslena opravdu velmi detailně.


Štítky

korejská literatura

Autor a jeho další knihy

Han Kang
jihokorejská, 1970

Kniha Kde kvete tráva je:

v Právě čtených6x
v Přečtených126x
v Čtenářské výzvě52x
v Doporučených10x
v Knihotéce52x
v Chystám se číst192x
v Chci si koupit44x
v dalších seznamech1x