Rudý Zeman

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Důkladně rozebírá i to, komu a proč se prezident Zeman mstí. Rudý Zeman vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. V ní jde nejen o moc a vliv, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa. Kniha je opět příběhem novinářského pátrání Kmenty, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana i jeho vztahů. Také rozebírá okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem. Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423195/rudy-zeman-AjP-423195.png 4.3285
Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Rudý Zeman

branislav1814
včera

Můj odpor k panu Zemanovi po přečtení knížky vzrostl ještě víc, pokud je to vůbec možné. Spousta faktú, velmi čtivá (pro mně víc než Boss Babiš) a srozumitelná.

Christo

Oproti Boss Babiš (spoustu neznýmých faktů) je tato kniha o Zemanovi spíše shrnutí veřejně známých a bohužel už i zapomenutých momentů. Tyto vzpomínky se velmi špatně poslouchají už jen i proto, že to není minulost, ale ještě pořád neukončená součastnost.

Vakalik

Doporučuji tuto knihu všem, kdo se chtějí o Zemanovi dozvědět trochu více z pera investigativního novináře. Nicméně myslím, že starší čtenáři, kteří se o politiku aspoň trochu zajímají a zažili soudobé dění, knihu uchopí trochu lépe. Jsem ráda za spoustu faktů, ale hromadu událostí a postav neznám, protože v době dění, jsem byla ještě dítě. Nicméně obrázek o Zemanovi si může udělat po přečtení každý :)

Bigrambo

Kniha skvělá, z obsahu je mi zle...

hawatt

jestli je jen čtvrtina z toho pravda, je to dost šílený...
Kmenta zdrojuje, je z té knihy cítit antipatie k hlavní postavě, ale s největší pravděpodobností to stojí na pevných nohách

Korejš

Zatímco v knihách o Mrázkovi a Krejčířovi, které byly knihy plné faktů a pan Kmenta si perfektně celou dobu držel neutrální pohled, z knihy Rudý Zeman přímo čpí asympatie vůči Zemanovi. Příběh je tak plný frází typu: Budí to dojem...Není to nezákonné ani špatně ale udělal to Miloš a já ho nemám rád...Zeman měl nějaké nesrovnalosti v transparentním účtu pro prezidentskou kamaň, což Schwarzenberg sice také ale u Zemana je to mnohem horší, protože ho nemám rád... Nevím jak knihu hodnotit. Taková kniha by se dala napsat na kde koho z politiky, každý s někým a něčím kšeftuje. Dokud Kmenta nenapíše knihu o mnohem známějších kauzách, potažmo mocnějších lidech, bude pro mě tato kniha jen jedna z mnoha nic moc neříkajících knih. Hvězda dolů za city, které do investigativní novinařiny nepatří, další hvězda dolů za název, protože Rudý Zeman není ani tak o Zemanovi, jako spíše o lidech kolem něj.

PastorMal13

Kniha pojednává nejen o osobnosti lidově zvoleného prezidenta Miloše Zemana, ale taky o lidech mu blízkých. Odkrývá tak tedy tajemství jeho zvolení a důvod Zemanovi oblíbenosti. Dozvíte se, jak je naše politika prohnilá.

GerhartRoth
30.12.2020

Výborné nahlédnutí do politického života Miloše Zemana včetně všech afér. Knize nemám moc to vytknout ve svém žánru definitivně a Kmenta zde odvedl výbornou práci.

Boss Babiš
Boss Babiš