Rudý Zeman

kniha od:

Rudý Zeman https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423195/bmid_rudy-zeman-AjP-423195.png 4.3 454
Koupit Koupit eknihu Bazar

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Důkladně rozebírá i to, komu a proč se prezident Zeman mstí. Rudý Zeman vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. V ní jde nejen o moc a vliv, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa. Kniha je opět příběhem novinářského pátrání Kmenty, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana i jeho vztahů. Také rozebírá okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem. Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem.... celý text

Komentáře (119)

Komentáře 119 Recenze 2

Garzhvog
Garzhvog
předevčírem 4 z 5

Vzhledem k tomu kdy jsem se narodil jsem věci v politice během 90 let a kolem roku 2000 moc nevnímal a pak jsem Zemana zaznamenal opět až v roce 2013 kdy jsme z legrace šli na předvolební meeting do Brna...nikdy jsem ho nevolil a tahle kniha mi potvrdila že jsem dobře udělal. Nevolil jsem ho proto že mi už na první pohled nebyl sympatický a pak už neudělal nic pozitivního aby se můj názor změnil. Tahle kniha mi dala hodně událostí do souvislosti.... kdo ho volil (a ještě k tomu 2x!?) to opravdu nechápu a stejně tak nechápu komu jako hulvátský a zákeřný prezidnt chybí. Smutné je že všechno co se stalo nikdy nezjistíme a asi s tím taky nic neuděláme.

bravefox
bravefox
05.08.2023 5 z 5

Pravdou je, že tahle investigativa, mě neskutečně baví, protože si neustále potvrzuji jaká mohou být z lidí (a nyní s prominutím) hovada. Všechny ty hry na kočku a na myš, svět bez příkras a naprosto narovinu, které tyto knihy odhalují (a tahle není výjimkou) jsou děsivé a zajímavé dohromady, navíc když v tomto světě žijeme. Ponořit do tohoto světa z jiného úhlu pohledu je občas až překvapující a Jaroslav Kmenta je v tomto geniálním vypravěčem.


OldaB
OldaB
22.07.2023 5 z 5

Po přečtení mi zůstaly v hlavě tři věci - Zeman není hloupý, vydrží velké množství chlastu a na Vysočině zatrpkl a po zvolení prezidentem si vyřizoval účty. Rozhodně stojí za přečtení.

martin6849
martin6849
21.07.2023 3 z 5

Kniha neobsahovala moc objevných informací. První část byla rozhodně zajímavější a čtivější, dohady o Nejedlém už mě tak nebraly. I to Zemanovo prezidentství bylo zpracováno jen velmi povrchně. A největší chudák byl podle všeho Šlouf (sice taky gauner, ale aspoň, slovy autora, se zločineckou ctí).

Rilian
Rilian
18.06.2023 4 z 5

Text knihy je velice čtivý a člověk musí uznat novinářské nasazení pana Kmenty. Pokud čtenář žil v této zemi posledních deset let a měl alespoň jedno oko otevřené, pak mu kniha nesdělí nic převratného. Když jsme se začali vzpamatovávat z morálního marasmus období normalizace, přišlo katastrofální prezidentství Miloše Zemana.
Souhlasím s autorem, že Miloš Zeman patří k nejúspěšnějším českým politikům, ale jeho úspěch si nezaslouží většího uznání, protože silně páchne šašlíky a rubly.
Co více dodat? To nejlepší, co můžeme udělat, je Miloše Zemana obdarovat naším nezájmem a především, nikdy nezapomenout na okolnosti, za jakých se tento omezený a pomstychtivý člověk dostal k moci.

Kotrlat
Kotrlat
23.04.2023 4 z 5

Jaroslav Kmenta, jak ho známe - specifický styl, společensky závažné a znepokojivé téma, spousta kvalitní investigativní práce, ale tentokrát mi k úplné spokojenosti něco (snad silnější závěr) scházelo...

lazarus
lazarus
11.02.2023 5 z 5

Pan Kmenta nejen, že je investigativní novinář ať už to znamená cokoliv, ale i slušný psavec a jeho texty se velmi dobře čtou. V Rudém Zemanovi rozpitval našeho stávajícího pana presidenta až na dřeň. Mladší ročníky se budou divit a kroutit hlavičkami co že to sedí na Hradě. Pokud je to zrovna bude zajímat, což většinou nezajímá.
Nasmolil jsem menší elaborát a chtěl jej překlopit do recenze knížky, ale smazání nebylo vyhnutí. Tolik politických keců a názorů, co jsem vyplodil, by znechutilo asi každého. A protože jsem zastáncem názoru, že politika sem nepatří, smazáno a snad jen doporučení pro přečtení přenechávám.
Navíc už toto pozbývá smyslu, protože presidenta máme konečně důstojného a ostudu nebudícího. Tak snad svítá na lepší zítřky. Alespoň co se reprezentace naší země týče. Snad rudochův nástupce nezklame

Taufa
Taufa
29.01.2023 5 z 5

Autor má můj obdiv za chuť do takto nepřehledné a úmorné práce. Celkově je kniha velice přehledná a srozumitelná. Čtení knihy v době, kdy volíme Zemanova nástupce byla o to zajímavější. Ruské vazby bohužel opravdu sahají až k hlavě státu a k financování jeho kampaní. Zaujala mě i propletenost společnosti Mol na Rusko a praxe daňových rájů. Z podobnosti a provázanosti Zemana a Babiše mrazí a můžeme být rádi, že se tato silná nitka prezidentem Petrem Pavlem snad jednou provždy přetrhne!

radusak9806
radusak9806
23.01.2023 5 z 5

Někdy je to čtení až fyzicky bolavé. Pro mně ročník 1995, který celou analogii Slouf úplně nezná, je to první kontakt s kauzou Olovo je to ještě silnější čtivo.
Tak sbohem a šáteček :)
Věřte, že i my na Vás s úlevou zapomene první den vašeho starobního důchodu.

PS: Vyslovuji skromné přání, nemohli by redakce většiny deníku v ten den vytisknout článek Miloš Zeman Nekrolog politika a prázdnou stránku? Myslím, že by to pro muže, jenž má detinskou radost z toho všechny nasrat, by to bylo více než důstojné a cílené rozloučení :)

zofie3000
zofie3000
31.12.2022 5 z 5

Jaroslav Kmenta je skvělý vypravěč, i když to bylo velmi hutné téma, četlo se to skvěle. Odbočky byly oprávněné a dobře vypointované. Člověk si uvědomí, že ty lidi co bývaji nejvíc vidět mají sloužit jen k odvedení pozornosti

Kabuky
Kabuky
29.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavé čtení.

tittanie
tittanie
16.11.2022 5 z 5

... aneb jak se žlučovitý dědek ke korytu konečně dorval.
No, bylo to hodně těžké čtení a hodně smutné. Nedoporučuju číst před spaním, já jsem pak nemohla spát.
Ale děkuji autorovi, že takové knihy píše. Musím říct, že díky knize jsem pochopila spoustu věcí, třeba proč se Miloš mstil ČSSD.

zouharov
zouharov
27.10.2022 4 z 5

Čte se dobře, zaujme. Nevím, co si o Zemanovi myslet, jsem z něj ještě víc zmatená. Bylo by zajímavé přečíst si i konci jeho mandátu a o loňské hospitalizaci.

Dajine
Dajine
04.09.2022 5 z 5

Skvělá práce, velký respekt k autorovi. Knihu by měl přečíst každý, kdo touto schopností vládne.

Mirka320
Mirka320
26.08.2022 5 z 5

Buřty, pivo a nenávist - jak trefné. Zajímavé informace až místy šokující. Snad už jen to přečkat. A pak se ještě poučit.
K autorovi: super!!! Děkuji Vám za Vaši práci.

Pan_Skala
Pan_Skala
19.08.2022 4 z 5

Spousta věcí z této knihy se v současné době jeví jinak v novém světle a je to upřímně děsivé. Mohl bych se opakovat jako spousta dalších, že by si to lidi měli přečíst, ale stejně to musím napsat. Je to velmi náročné a místy děsivé čtení a opět musím uznat skvělou práci pana Kmenty. Není to jenom o Zemanovi, ale i spoustě dalších figurek v pozadí, které mu pomohli a to je právě důležité, aby si lidi uvědomili, že to není jenom o tom viditelném vrcholku ledovce.

BlackBlade
BlackBlade
30.06.2022

Zdržím se politických komentářů. Zemana jsem nikdy nemusel a tahle kniha jen podtrhuje, kolik je v politice špíny a jak moc je prorostlá korupcí a mafií.
Autora mám rád a vážím si jeho důležité práce. Škoda jen, že tyto fakta čte tak málo lidí.

TajemnýSmrad
TajemnýSmrad
30.05.2022 4 z 5

Kniha je dobře napsaná. Pro mě, jakožto pro mladší generaci, co začátek Zemanovi éry zná spíše z vyprávění i velmi zajímavě popsané události, které si nepomatuji a o kterých jsem třeba ani neslyšel.

Jednu hvězdu strhávám za to, že kniha je napsána poměrně subjektivně a v některých momentech bych řekl, že docela návodně a nenechává čtenáře prostor, aby si vytvořil hodnocení popisovaných událostí a lidí osobně. Každopádně rozhodně doporučuji, za přečtení stojí.

Iki1
Iki1
12.04.2022 5 z 5

Vážím si autorovy zarputilosti, s kterou hledá zdroje i souvislosti. Obdivuji jeho styl psaní, kterým se snaží postihnout vše důležité, hledat příčiny i následky. Navíc je vše předloženo čtenáři natolik srozumitelně a jasně, že lze stěží pochybovat. V této knize autor píše o tom, co si čtenář velmi dobře vybaví, neboť se to přihodilo v době velmi nedávné. Prostě fakta a velmi dobře odzdrojovaná. Jinou otázkou je ovšem to, že mě při čtení jímala zlost a dost často jsem se za svého prezidenta musel hodně a hodně stydět.

callahanh
callahanh
31.01.2022 4 z 5

Hodnotit jakoukoli knihu o nějakém reálném politikovi je ošemetné, protože se v hodnocení logicky musí promítnout sym/antipatie k tomu danému politikovi a těžko říct, zda se dá mluvit o objektivitě. Rudý Zeman každopádně patří k těm knihám, které sice splní svůj účel a de facto proti nim nejde nic říct, jenže si je v drtivé většině přečtou lidé, kteří s jejím vyzněním souzní, takže jim to ve výsledku vlastně nic nedá, protože se ve svém stanovisku utvrdí a ještě více se "vytočí". Tuto knihu by si měli přečíst všichni obdivovatelé pravděpodobně nejhoršího prezidenta v dějinách Československa (ano, Gottwald byl asi horší, protože to byl reálně vrah, takže ho úplně nepočítám), protože těch kauz kolem něj je extrémně moc a Kmenta je má všechny natolik odzdrojované, že vyvstává jen minimum pochybností. To se ale pochopitelně nestane, protože podle voličů MZ je Kmenta zakomplexovaný, zhrzený a zaujatý novinář. Každopádně je celá kniha psána velmi dobře, živě a typicky novinářským stylem, je víceméně chronologická a jako celek tvoří komplexní portrét osobnosti, která toho opravdu pro Českou republiku udělala hodně (a to jí fakt nemůžou upřít ani ti, kteří ji nejvíc nenávidí), jenže s postupujícím věkem se z ní stal jen nenávistný, žlučovitý člověk, který si libuje v ponižování a urážení svých nepřátel, aniž by si ale byl vědom své absolutní malosti a ubohosti. Z některých kauz je čtenáři regulérně fyzicky špatně, protože v nich nepřichází uspokojení v podobě alespoň částečné spravedlnosti. Jestli něco autorovi vytýkat, tak možná jen určité pasáže se složitými korupčními kauzami, v nichž figuruje několik společností, bílých koňů a lidí a orientuje se v tom velmi špatně, těžko ale říct, zda zrovna tato problematika jde pojmout nějak jednoduše a srozumitelně. Rudý Zeman není hezké čtení, ale až éra Miloše Zemana skončí a uplyne několik desetiletí, půjde o hodně důležitou knihu, kterou až v té době další generace docení a budou se moci seznámit s tím, kdo také vládl této zemi a snad se z toho i poučit. Pokud tomu tak ale nebude, pak nás Pánbůh ochraňuj. 80 %

gonga
gonga
06.01.2022 4 z 5

Skvěla popsaná politická kariéra jednoho z největších monster české politiky všech dob. Poutavě a čtivě napsaná , faktograficky podložená. Po pravdě moc nechápu komentáře o snůšce nesmyslů. Vždyť ty věci se staly a je to dobře známo a podloženo. Zeman takový , jako se uvádí v knize, prostě je, ať se to někomu líbí nebo ne. Po Gottwaldovi nejhorší prezident/prezent naší historie.

J.F.M.
J.F.M.
05.12.2021 4 z 5

Čtivé a dobře napsané.

Rihatama
Rihatama
14.11.2021 4 z 5

"Revoluční doba roku 1989 byla nejkrásnější, jakou jsem kdy zažil. Nadšení, euforie, touha po svobodě, budování demokracie... bylo to něco mimořádného, nového a krásného."

Jako by mi z duše mluvil... Miloš Zeman je jedním velkým politickým omylem novodobého českého státu a rozhodně ne nejvyšší morální autoritou ve společnosti. Jenže nezasloužíme my si jej nakonec? To my jsme mu nechali prostor pro jeho záškodnické, kontroverzní působení v čele našeho státu, když jsme se nechali oblbnout jeho kdysi postoji a intelektuální kapacitou. To my jsme nechali prostor pro Šloufy, Nejedlé, Mynáře & spol. To český národ Zemana zvolil přes všechny jeho excesy podruhé. Jak nám svoboda a demokracie rychle zevšedněly... i když pravdou také je, že člověk chytrým manipulacím a lžím jednoduše podlehne. Je to lidské.

A protože do mrtvoly se nekope, říká se, tak jsem rychle sáhla po Rudém Zemanovi. Jsem ráda, že to mám za sebou. "Politika je o tom kdo, s kým, za co a proti komu." V tomto případě obzvláště tristní, zoufalé čtení. Pravda, občas jsem měla pocit, že čtu bulvár. Ale chápu, že řadu informací nešlo jednoduše ověřit, a tak zůstávají v rovině jedna paní povídala. Kmentovi, vč. jeho úsilí dohledat veškeré dostupné informace, ale věřím. Bylo načase připomenout si Zemanovy kroky, pakty, urážky a sprosťárny, stejně jako korupční aktivity jeho nejbližších spolupracovníků a přátel, pardon kamarádů, protože lidská paměť je zrádná. A milosrdná.

"Jak je možné, že prezident země může lhát, nerespektovat rozhodnutí soudu, neuznat svou chybu a neomluvit se, legitimizovat šíření nenávisti ve společnosti...?" (Z otevřeného dopisu středoškolské učitelky Tykalové s dotazy dětí na prezidenta republiky v roce 2016.)

ZuzanaK.
ZuzanaK.
11.11.2021 4 z 5

Z mého pohledu kvalitní souhrn o devalvaci tohoto muže.
Ovšem jedna věc, která mi všeobecně a nikoli jen na této, v mém případě, audioknize významně vadila, je používání slova "bonmot" v souvislosti s MZ. Pan Zeman neříká bonmoty, pouze na všechny strany trousí sprosté, urážlivé a nenávistné rádobyvtipné věty, které jsou s významem onoho slovo naprosto v rozporu. Slovní spojení "Zemanovy bonmoty" je oxymóron a moc se přimlouvám, aby nebylo používáno.

martin9666
martin9666
07.11.2021 4 z 5

Velká část je věnována spolupracovníkům Zemana spíše než jeho osobě samotné. Dodává představu evoluce Zemana po které jsou jeho aktuální kroky a názory daleko pochopitelnější.

kamilnaj
kamilnaj
25.10.2021 3 z 5

Vždy jsem Zemana považoval za jednu z nejhorších osobností, která se v naší polistopadové politice vyskytovala. Po čtení knihy jsem se v tomhle jen utvrdil, během některých pasážích se mi dělalo vyloženě zle z toho, čeho byl MZ schopen.
Knihu rozhodně doporučuji, i když veselé čtení to není.

LenkaKT
LenkaKT
14.09.2021 3 z 5

Jako vždy plné obsahu, co snad ani nechci znát. Poslouchala jsem audio, které je příjemně namluvené. Je v tom spousta práce, v souvislostech je to všechno prostě smutné.

JmenujiSeZuzla
JmenujiSeZuzla
12.09.2021 2 z 5

Budu úplně upřímná a transparentní; kniha se mi četla velmi špatně. Prakticky pro mne znamenala 2 měsíce utrpení a louskaní každičké stránky. Přiznám se, že jsem některé pasáže dokonce i přeskočila.
Zeman je pro mne politickou osobností velmi kontroverzní a vždy jsem patřili spíše k jeho odpůrcům. Kniha mě jen utvrdila v mých niterních pocitech z něj.
Z některých pasáží se mi dělalo vyloženě zle. Autor dokázal ''objektivně'' poukázat na Zemanovu osobnost skrz reálná fakta a příběhy. Žádné názory, domněnky - jednoduše fakta. Mnoho příběhů z nich možná znáte, ale Josef Kmenta svým investigativním způsobem novinářství, dokázal zajít víc než do hloubky některých témat.
Otázka, jestli jsem si z knihy vzala něco víc, bude pro hodně fanoušků spíš zklamáním, ale já tedy ne. Nemyslím si, že jsem se dokázala na všechno tak soustředit, že bych vnímala celé procesy vnitřní politiky a businessu Miloše Zemana v knize popsané natolik, že bych vám to nyní dokázala převyprávět. Dopředu říkám, budete-li se do Rudého Zemana pouštět, jedná se o velice náročné čtení.
Jak jsem řekla, kniha mne v mnoha ohledech jen utvrdila v mých názorech. Spoustě by mohla snad i otevřít oči. Ale smutnou pravdou je že ti, kteří by to nejvíc potřebovali, by po něčem takovém ani nesáhli.

Chajda69
Chajda69
08.09.2021 5 z 5

Kmentovy texty velmi dobře znám z Reportéra. Do Bosse Babiše se mi ukrutně nechtělo, protože mi bylo jasné, že to nebude pěkné čtení. Nebylo. Jakkoli můžu k tomu člověku cítit despekt, Kmentova kniha a činy jeho samotného ho čím dál více prohlubují. A se Zemanem to není jinak, takže do knihy o něm se mi nechtělo ještě víc.

Pak jsem našel snesitelnější variantu - audioverzi. Nevím proč, ale bylo to pro mě takové jednodušší, poslouchat než číst.

Kdybych měl Bosse Babiše a Rudého Zemana porovnat, Rudý Zeman se mi zdál lepší (a možná to bylo právě tím, že jsem ho nečetl, ale poslouchal). Většinu věcí a popisovaných afér, případné Zemanových úspěchů, samozřejmě znám, ale podrobnější pohled na ně byl zajímavý. A třeba financování SPOZ... z toho se člověku dělá fyzicky nevolno.

Nechápu jen jednu věc - jak se na sebe mohou někteří lidé podívat do zrcadla a jak můžou večer usnout?

tektit
tektit
07.09.2021 5 z 5

Je člověku smutno, mráz běhá po zádech. Nakonec je vše o moci, korytech a penězích.

Lucienka
Lucienka
14.08.2021 5 z 5

Četlo se mi lépe a snadněji než Boss Babiš, i když se člověk dozvídá věci, které by snad raději nevěděl. Nejsme povrchní stádo, tak se zajímáme, zjišťujeme a ověřujeme informace o našich politicích, prezidenta dolních 2,8 milionu lidí nevyjímaje. Čekala jsem rudé peklo a dost se očekávání naplnilo, ale předčasně jsem z toho neporodila, tak neváhejte, protože pan Kmenta je zárukou objektivních a ověřených informací.

Kopta
Kopta
31.07.2021 5 z 5

V tomto případě není skoro co řešit. Je to jasné téma, které rozebírá jasného antagonistu, což se prostě prokáže hned na prvních pár stránkách. A pak už se to jenom prohlubuje a prohlubuje. K tomu asi není moc, co říct, v rámci zpracování tématu a zachování faktografického odkazu jde o povinnou literaturu. Oproti Boss Babiš jde o knihu, která se více zajímá samotnou politikou i morálku. To je téma mi obecně mnohem bližší než na bázi ekonomiky a obchodů, což bylo dost negativní na oné knize. I zde se to naťukne, ale není to několika set stránková záležitost, ale pár desítek, které člověka nevytrhnou. Zeman se hodně dlouho zabývá logicky Zemanem, pro lepší pochopení se taky zabýváme jeho spolupracovníky, což je občas taky trochu nudnější, protože jde o ty ekonomické záležitosti. Poté přichází i pasáž s hackerem, která člověka docela zvedne z židle, ale bohužel tam není žádné zakončení. Satisfakční. Ale to nenastane do doby dokud Zemanův politický život neskončí. Podobný styl očekávám i v nečekaném Babišově Palermu, kde ekonomika půjde lehce stranou, i když je to zde nezbytné. Co dodat? Jen doufám, že Kmenta tady s námi bude alespoň dalších padesát let, aby nám stihl ukázat život mnoha dalších "spasitelů" typu Klaus, Topolánek, Paroubek nebo i Okamura a další, aby mladší lidé nebo lidé, co nemají čas se tímto zabývat, měli obsah ze kterého by mohli čerpat a dozvědět se pravdu. Děkujeme!

Marfulka007
Marfulka007
24.06.2021 3 z 5

Řekla bych to asi takhle... Oddechové čtení to teda fakt není, a to ať už co se týče samotného tématu (jakože se vám chce občas trochu zvracet), nebo co se týče politických reálií (jakože když to až tolik nesledujete, tam se občas můžete ztrácet). Ale za přečtení asi stojí. Autorovi každopádně velký respekt... Nicméně jednou stačilo a chce to teď proložit něčím lehčím.

PéEm
PéEm
15.05.2021 5 z 5

Tleskám! Četlo se mi to lépe, než Boss Babiš. Je jasně znát, že autor nemá Miiloše Zemana rád. Ale jsem přesvědčena, že je natolik dobrý novinář, že má vše podloženo a ověřeno. Fakt stojí za přečtení.

Česneksmedem
Česneksmedem
10.05.2021 5 z 5

Knihu jsem četl velice pomalu a pozorně. Potvrdilo se mi moje přesvědčení, že do vrcholové politiky se může slušný člověk dostat pouze omylem nebo zázrakem. Každý, kdo ji četl si zřejmě uvědomil, že autor musel mít vše pečlivě prověřené, protože jinak by ho hradní mašinérie totálně zlikvidovala.
Nemyslím si, že jsem ve svém věku ještě naivní. Jen je mi občas líto, že slušnost a pravda tak často prohrávají. Vypadá to, že se boží mlýny polámaly a nikdo je nedokáže opravit.
Na závěr ještě jeden citát z knihy: Miloš Zeman a Andrej Babiš byli do jisté míry v podstatě stejní. Oba byli egoisté a predátoři.

Mánička178
Mánička178
02.05.2021 4 z 5

Kolikrát už si člověk říkal, proč ten prezident předvádí takové šarády a ostudy, jaké předvádí. Něco jsme si mohli v hlavách poskládat z informací ve veřejném prostoru, ale nebylo od věci si věci zasadit do hlubšího kontextu díky této knize (a to nevíme vše). Upřímně obdivuji pana Kmentu, který se dokázal vyznat v gargantuovské změti různých firmiček se stamilionovými obraty, které mají svá sídla v předměstských "chýších" bez zvonku. Hlupáky jsme my, kteří se naivně domnívali, že snad staré kádry s rokem 1989 zalezou do svých nor... Naopak se promptně adaptovali na nová pravidla, ovšem staré móresy zůstaly. Po přečtení si tedy přeji jediné - ať už tito drzí páprdové, pohrobci totality, konečně vysmahnou...

Inutihar
Inutihar
14.04.2021 2 z 5

Na jednu stranu oceňuji investigativní práci a všechny informace sesbírané a prezentované v jednom balíčku. Ale fakt se mi nelíbí, jak je kniha zpracována. Oproti Bossu Babišovi mi Rudý Zeman připadal roztahaný a neuspořádaný, spíše jako sbírka textů než kniha s jasnou strukturou.

Kajami
Kajami
07.04.2021 5 z 5

Diky teto knize jsem zjistila udalosti, ktere jsem jako dite nevnimala. Nyni jsou mne mnohe kroky, co podnika nas soucasny pan prezident jasnejsi. Je smutne, ze rizeni nasi zeme ovlivnuji lide, kteri nemaji proverky a buh vi, za koho lobbuji. Je skoda, ze na kazdeho plati ruzny metr. Je to uz druha kniha od tohoto autora a vrele ji doporucuji vsem k precteni. Snad by mohla mnohym otevrit oci

lucakuca
lucakuca
08.03.2021 4 z 5

Hnus ta naše politika. :-(
"Zeman vstoupí do dějin jako jeden z nejúspěšnějších politiků polistopadové historie. Avšak podle mého názoru je to batmanovský Joker české politiky s prořízlou pusou a smrtelným úsměvem na tváři."

branislav1814
branislav1814
26.02.2021 4 z 5

Můj odpor k panu Zemanovi po přečtení knížky vzrostl ještě víc, pokud je to vůbec možné. Spousta faktú, velmi čtivá (pro mně víc než Boss Babiš) a srozumitelná.