MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Kniha jako stvořená pro HP fanoušky a fotografie jsou nádherné.

23.01.2017 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Popis bitvy a postavy mě bavily moc a také se mi líbil ten konec.
Celou knihu jsem dočetla jedním dechem.Nic náročného,ale příjemně vás to pohladí po duši a potěší.
A pan Flanagan má skvělý vypravěčský talent.

22.01.2017 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Jako obvykle čtivé,jenom mi chyběly společné chvilky hraničářů.

15.01.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ještě lepší než Dívka.Zamilovala jsem si postavy,každá z nich byla lidská,opravdová,nedokonalá.
Knížka mě donutila zamyslet se nad životem a nad tím,jak ho vlastně trávíme a nádherně rozezněla struny mého srdce.
Jednou větou:Prostě ho žij.

08.01.2017 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Moc hezké čtení ve vánočním čase.

26.12.2016 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Bála jsem se,že to nebude tak dobré jako Rozvaliny Gorlanu,ale Flanagan mě zase vtáhl do děje.Pribeh byl skvělý a kniha se doslova četla sama.
Jsem napjatá jako struna a doufám,že pro
Hraničáře i jejich přátele vše dobre dopadne.

22.12.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Na knize se mi líbil jednak styl,ale hlavně POSTAVY.Ty byly neskutečně propracované,nastínované,jako mistrovské kreslířské dílo.Měly temné stránky i světlé body a člověk si nikdy nebyl stoprocentně jist,na které strně osoba stojí.Na začátku kapitoly můžete být přesvědčený,že se stane to a to a BUM! nakonec je všechno jinak.
A Sofiino navěky mně tedy celkem překvapilo a donutilo mě asi do půl jedné ráno přemýšlet nad dobrem a zlem.
Celou sérii důrazně doporučuji nejen puberťákům.

20.12.2016 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Kniha se mi líbila,postavy byly sympatické a děj měl spád a npostrádal logiku.
Osodu jistých postav mě hrozně dojaly,ti,kteří četli,asi vědí.

11.12.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Děsivá výpověď o tom,co dokáží drogy udělat s člověkem.Takhle by se to mělo těm puberťákům ukázat.To,že přijde do školy povídat nějaká paní je sice fajn,ale ti na druhém stupni si toho moc neodnesou.Kdežto když se jim to vysvětlí takhle jejich jazykem a pěkně na rovinu,myslím,že šance na záchranu jsou mnohem vyšší.

04.12.2016 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Souhlasím s Evisis.Děj ne naprosto pohltil,nic podobného jsem již dlouho nečetla.Napínavé.hlavní postavy se mi od začátku líbily,styl psaní je lehký a přitom kvalitní,záživný.
HU mě příjemně překvapil a rozhodně budu číst,další díly,doufám,že budou stejně dobré.

26.11.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Bomba!
Knížka se skvěle četla,děj byl dobře promyšlený,autorka si s jazykem pěkně hraje.Myslela jsem,že půjde zase o přeslazený ženský román na dovolenou,avšak Dívka mne velmi příjemně překvapila.

25.11.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Moc hezká kniha,děj a popisy nádherné.Jen ta čeština byla trochu krkolomná,ale určitě si přečtu pokračování.#Lovelegolas

25.11.2016 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Dobrá kniha,ale občas jsem se zamotala.

04.11.2016 4 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Výborná,čtivá kniha,Margaret jsem si hned oblíbila a líbil se mi romantický podtext knížky(hlavně ta pasáž-no nebud prozrazovat,kdo četl, ví).
ZAjímavý pohked třináctileté dospívající dívky.

30.10.2016 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha byla velmi dojemná,hlavně ke konci,ale poněkud složitá.Často jsem se ztrácela v postavách.Čteno v AJ(v sedmé třídě).

30.10.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Výborný nápad v zajímavém podání.Autor dobře zvládl střídání vypravěčů a upoutal vaši pozornost.Možná kvalita překladu by se dala maličko vylepšit,ale stejně dávám pět hvězdiček.

15.10.2016 5 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Hra se mi opravdu líbila a šašek byl výborný,avšak chvíli mi trvalo,než jsem se zorientovala v ději.

13.10.2016 4 z 5

Vikingové - Záhada rohatých přileb Vikingové - Záhada rohatých přileb Veronika Válková

Nádherná kniha,Bára je velice sympatická a uvěřitelná.Už se nemůžu dočkat nové knihy.
Psáno moc příjemným stylem.

09.10.2016 5 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Vynikající kniha o dospívání.Hrdinové jsou přesně v tom správném věku.Hrzoně by mě zajímalo,jak se to bude vyvíjet dál!

01.10.2016 5 z 5

Svatý Václav - Vraždou to nekončí Svatý Václav - Vraždou to nekončí Veronika Válková

Krásná,čtivá kniha se zajímavým dějem a skvělými postavami.Hodně jsem z téhle bárovky dověděla.
Vřele doporučuji!

28.09.2016 5 z 5