Hořící most

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12950/hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 4.61218

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň (2.)

The Burning Bridge (2005)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Kniha Hořící most

jirka3176

Po několika letech jsem se vrátil k tomuto skvostu, neboť už jsem zapomněl většinu jeho obsahu, bylo to jako bych knihu četl poprvé a byl jsem překvapen srozumitelnost í, plynoucí četby a napínavosti knihy.
Má oblíbená postava je Halt díky jeho téměř nadlidskými schopnostem, bystrostí, smyslem pro strategii i smyslem pro humor.
Dávám 5*/5*

MarianP

Super pokračovanie, ľahké a príjemné čítanie. Nenáročné ale o to fantastickejšie a úprimne napísané. A plné nečakaných udalostí !

Čtenářka602

Super, že se k výpravě přidal i Horác. Skvělý děj, jen mne mrzí, že Will a Evanlyn nejspíš budou v otroctví..

MonaLisa42

Druhý díl nezklamal. Hrdinové jsou stále úžasní. Kniha se čte jedním dechem. Líbí se mi přiložená mapa, díky které se v příběhu lehce orientuji.
Ze začátku jsem se trochu nudila. Ale když se objevil Gilan, děj se najednou rozeběhl. Část s Gilanovým příjezdem do bojového tábora a zapálení mostu bych mohla číst stále dokola. To bylo dokonalé. Konec mě překvapil. Těším se na další díl a na to jak to se zajatci dopadne. Děkuji!!!

Devil-Ivet
13.12.2018

I přes ne zrovna záživný začátek jsem se začetla a hltala každou stránku až do konce. Chytlavé, čtivé, dobrodružné, napínavé a místy i vtipné :)

Ailee
30.11.2018

I když jsem si pamatovala, jak druhý díl končí, přesto jsem pořád doufala, že to bude jinak! Takový konec vám nedovolí jinak, než hned sáhnout po dalším dílu. A i já to tak hned udělám! Co na tom, že je to příběh pro děti? Hned mi dejte další díl!

Haloon
27.11.2018

Druhý díl dětského fantasy o hraničáři pěkně navazuje na první díl. Na jednoduchém čtení a příběhu se nic nezměnilo a stejně jako v prvním díle, i zde se děj rozvíjí zprvu pomalu a nabírá rychlost až do obstojného a napínavého konce.

Nelly
17.11.2018

Hraničářův učeň prostě není pro mne. Opravdu spíše tak pro desetiletého chlapeckého čtenáře. Jazyk je jednoduchý, děj není příliš akční, chvílemi až nudný. Věřím tomu, že kdyby se tématu chopil zdatný spisovatel thrillerů či fantasy, bylo by to i pro mne zajímavější, protože potenciál tam je. Ale chápu, že spisovatel to psal pro mladší čtenáře. Přesto všechno celou sérii dočtu, protože každý díl zřejmě končí tak, aby to čtenáře nutilo vzít do ruky ten následující.

Čtenář1234
24.09.2018

Skvělá kniha , od začátku až do konce napínavá , za mně lepší než 1. díl .

dadako
04.09.2018

Děj odsýpá a já se ani nenadál a byl konec...

Chytuš
27.08.2018

Asi se budu opakovat - prostě skvělá fantasy série pro kluky a dobrodružně založené holky kolem 10 let. U nás jsme knížku četli před spaním a je to jedna z těch, které si užijí i rodiče. Will, Horác i Evanlyn jsou sympatičtí hrdinové, přitom ani jeden z nich není bez chybičky, takže se s nimi děti můžou snadno identifikovat a vcítit se do jejich pocitů. Navíc konec vás přímo nutí okamžitě si obstarat další díl :-) U nás už se těšíme všichni, až na nás v knihovně dojde řada :-)

Micumys06
09.08.2018

Osobně musím říct že tenhle díl byl o něco málo lepší než předchozí. Evanlyn jsem si hned oblíbila. Opravdu mega moc skvělá kniha :D ale stejně jako minule, když jsem to četla, jsem si u konce trochu pobrečela..... :)
Zase můžu dát jedině pět hvězdiček.

andrejci
06.06.2018

Ten konec byl super. Šlo z něj poznat že Halt je opravdu zoufalý. Já ten svět vprostřed miluji.

žanda545
31.05.2018

Moje 4. kniha hraničářova učně( Turnaj na Gorlanu, Bitva na Hackhamské pláni a Rozvaliny Gorlanu). Prostě úžasné. ♥

Didi15
16.05.2018

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:) Dvojka se mi líbíla o krapítek více.

Pohan
17.03.2018

Ze začátku mi dělalo problém zvyknout si na tu jednoduchost (to je tak, když člověk součastně s tímhle čte Malaz), nicméně jak sem si zvykl, tak mě kniha po většinu času bavila a líbila se mi více, než první díl. Bohužel mě celkem zklamal konec. Nad hodně věcmi jsem kroutil hlavou, jednání některých postav mi přišlo nelogické a vše bylo strašně moc uspěchané (to už bylo i v prvním díle). Zatím hodnotím stejně, jako díl první :)

SarahRoyalAss
14.03.2018

Tohle mě baví. A jak moc!
Děj se nesl ve stejném duchu jako první díl. Kapitoly jsou krátké a tak hrozně dobře se to čte!! :)
Jediné, co mi zklamalo a nakrklo, byl konec. Prostě bum prásk hele a pích a to je ono? Nevěřím.
Každopádně, jsem zvědavá, co bude dál. :)

brodequin
12.03.2018

Ještě mám sice pár stránek do konce, ale už teď musím konstatovat, že mě druhá část už tolik nebaví. Na to, že je to druhý díl, přijde mi, že skok v událostech je až příliš rychlý. Očekával bych spíš delší popis Willa v učení a určitě bych naopak neočekával to, že se už začne bojovat. Kniha tak pro mě postrádá napětí a rychlý sled událostí mě paradoxně přestal bavit. Morgarath je tak v mých očí prostě nějaký pán, co jde válčit. Chybí mi zde nějaké velké očekávání, intriky, překvapení a tak dále. Určitě budu pokračovat dále, ale ne s takovou natěšeností, jakou jsem měl před začátkem čtení a při sledování zdejšího hodnocení a komentářů.

memphisz
26.02.2018

Hodně podobné pocity jako u první knihy. Je z toho silně cítit určení pro mládež, což není výtka. Oproti první knize mě tu spíše bavila první část - do spálení mostu. Druhá - bitevní - mi přišla zbytečně uspěchaná. Ale pořád je to "prima" fantasy dobrodružství.

pipa36
25.01.2018

Kniha na stejné - velmi dobré úrovni jako první, poslouchala jsem jako audiobook s Matoušem Rumlem. Jedním slovem NÁDHERA.

teakristof
05.01.2018

Od prvního dílu je to velký pokrok, Will je bez Halta a Horác je hrdina. Trochu překvapivý, až neuvěřitelný, ale děj vás vtáhne hned.

Dandy1
08.12.2017

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. I když je to pro mládež, mě to prostě bavilo. Takový pěkný návrat k pohádce, kde dobro vítězí nad zlem.

tlllk
15.11.2017

Tak tento krát mi postavy prišli mierne retardované, tak z 10 minútovým predstihom muselo byť každému jasné čo je vo veci. Ale zas malo to aspoň spád a ten záver vás núti obratom siahnuť po III. časti.

AllysCarter
13.11.2017

Skvělá , nemám slov

Půca4
12.11.2017

Ne prostě, této sérii se nedá nic vytknout! Po 4 letech jsem se k ní vrátila a během čtení si najednou uvědomuji, kolik jsem toho zapomněla! Tím se kniha stává ještě dokonalejší, než v mých vzpomínkách, když skoro vše prožívám znovu! Stejně jako poprvé mě konec této knihy neskutečně rozesmutnil a přestože vím, že vše dopadne dobře, nedá mi to a ihned jdu začít třetí díl, aby to mělo tu správnou návaznost! Doporučuji všem milovníkům fantasy - je úúplně jedno, kolik je vám let! Je to něco jako s Harrym Pottrem, toho také mohu číst, nehledě na věk.

Jostik_21
12.11.2017

Navazující druhý díl na první mě přišel lepší. Jo, v prvním jsem se dozvěděla, jak se stal Will hraničářem, atd. Ale ve druhém dílu, jsem to ještě víc prožívala s Willem. A dokonce je to i dojemné. Chudák Halt. Ale je to určitě lepší, než první díl. A teď čtu 3 díl a věřím, že bude super!

Hadati
24.10.2017

Druhý díl navazuje na ten první, kdy kvalitativně mi přišel slabší. Na konec se i dočkáme velké bitvy. Opět se jedná o jednoduchý příběh, který se moc nezabývá detaily, kdy tři děti téměř samy zachrání osud celého království. Zkrátka, fantasy pohádka pro dospívající děti.

Mabie
19.10.2017

Velice pěkné čtení, nejen pro mladší čtenáře. Dobrá zápletka, moc pěkné popisy v rozumné, ale přitom čtivé míře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě si pořídím celou sérii.

any333
24.09.2017

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí, protože se konečně děje něco velkého, i když spíš až ke konci knihy. A procestovali jsme Celtiku, takže už zbývá jen Skandie v příštím díle a někdy v budoucnu by to mohla být Pikta.
A myslela jsem si, že ty ukázky soubojů mezi Willem a Horácem zastávají jen úlohu zpestření, na konci se ukázalo, že tomu tak není. Čili, příště si na takové věci budu dávat pozor a pak budu odhadovat, co se asi stane. I když, když už jsem začala o tom závěrečném souboji, přišel mi takový moc zlehčený. Horác, učeň, si troufl na zlo a povedlo se mu to? Až do té doby, než se to uzavřelo, jsem čekala, že najednou vstane z mrtvých a začne je znovu teorizovat. No, v tom případě jsem zvědavá, co se stane v dalších dílech.

EngliTer
10.09.2017

Tento autor píše tak skvěle, že se nemůžu skoro odtrhnout :)