Hořící most

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12950/hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 4.61315

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Burning Bridge, 2005

Kniha Hořící most

Renatapek
03. listopadu

Druhá kniha s novou zápletkou. Will, Horác a Gilan vyjíždějí s poselstvím do sousední Celtiky. Cestou zjistí, že se děje něco velmi podivného a pustí se do společného pátrání a odhalování záhady. Proč jsou všechny vesnice prázdné, nikde ani živáčka. Kde se poděli jejich obyvatelé? Gilan se od skupinky oddělí a vrací se do podat hlášení. Wil, Horác a nová hrdinka příběhu se vrací také, ale cestou narazí na nové odhalení, které změní úplně všechno. Víc vám nenapíšu, knihu si určitě přečtěte.

ImGinny

Kniha se nádherně četla. Přesně pro mě. Není to příliš zamotané, pochopí to všichni. Já si jí budu pamatovat ještě dlouho.

slaska77

Will a Horác pátrají po kraji Celtiky, kde se začali ztrácet horníci, přitom se setkají s dívkou Evanlyn, dobrodružství je zavede až k mostu, který je možná klíčový pro jejich zem... moc krásný příběh v rámci literatury pro náročného dětského čtenáře. Mí dva dětští čtenáři a já se těšíme na další díl. Celá rodina doporučujeme. (Říjen: 264 str.)

Dycko

Kniha je od začátku do konce plná dobrodružství. Krásně se čte. Úžasný sled událostí. Napětí až do konce. Nečekaný konec, který mě dostal.

KájaKoxík

Druhý díl je podle mě lepší než první.
Již známe všechny hrdiny i záporáky a příběh království. Děj se tedy pěkně rozjíždí již od začátku. Děj je celou dobu tak zajímavý, že jsem knihu nedokázala odložit a přečetla ji jedním dechem. Trochu mi vadí otevřený konec. Ale jelikož čtu knihu v době, kdy na další díl nemusím čekat, dávám 5 z 5.

Obsah - spoilery
V království se schyluje k válce a všichni mají spoustu práce.
Will, Horác a Gilan se vydávají do sousedního království Celtiky jako vyslanci. Aby si vyžádali pomoc ve válce. Ale jen co překročí hranice vládne v království podivné ticho. Vesnice jsou opuštěné a nikde ani živáčka. Skupina narazí na potulné lapky a taky na mladou slečnu z Araluenu Evanlyn. Ta jim prozradí, že země byla již napadena. Gilan se rozhodne neprodleně vrátit a varovat krále.
Will, Horác a Evanlyn cestují tedy nazpět pomalejším tempem a spolu. Cestou ale odhalí, že přes Trhlinu byl postaven most, které může přepravit velkou armádu. A tím zasadit královskému vojsku ránu do týla. Mladý hraničář se s pomocí přátel rozhodne most zapálit. To se mu sice podaří, ale on i Evanlyn padnou do zajetí. Ještě se jim ale podaří zjistit, že na krále čeká ještě jedna past. Naštěstí Horác dokáže varovat královo vojsko o blížícím se nebezpečí v čas. Díky tomu je vojsko Morgaratha téměř poraženo. Ten se ale nevzdá, vmete Haltovi do tváře, že vězní Willa a snaží se ho vyprovokovat k rytířskému souboji. Halta předběhne Horác a v souboji překvapivě zvítězí. Morgarathovo vojsko bez jeho vedení a myšlenkových příkazů se úplně rozpadne. Halt se vydává najít Willa, podaří se mu to na poslední chvíli. Vidím už jen jak ho na Vlčí lodi spolu s Evanlyn odváží do cizí země. Slíbí, že udělá vše, aby je dostal zpět domů.

Na to jak to dopadne si musíme počkat do další knihy.

PhoebePollard

Moc hezké, i když se nejedná o můj nejoblíbenější díl. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, ale snad se to zlepší. Kniha je však čtivá, místy vtipná a rozvíjí příběh, který se mi moc líbil.

francouz

Tak to je ta správna fantasy kniha. Na jedné straně nepoznaný hrdina, který se do toho stavu dostane né o své vůli a na druhé straně zlo, intriky a hra o moc.
Je to opravdu pohodové čtení, které Vás vtáhne do děje. Ano je to jedna z těch knih, kdy se dokážete vžít do těch pocitů, které mladý hraničář musí podstoupit, aby mohl chránit, ty na kterých mu záleží.
Je to až s podivem, jak takto mladý, dokáže rychle uvažovat, sami si říkáte, nelez tam, to co jsi už udělal, to přece stačí, ale tak to přece není.
Ano on je připraven zemřít, aby zachránil ty na kterých mu záleží. To jak se postavil nepříteli, jak si vedl v té opravdu těžké zkoušce, je opravdu pěkné a hodné následování, což měl určitě autor na mysli. Ano, není na tom nic špatného, prostě se vám zaryl pod kůži tak, že hodláte pokračovat ve čtení a sledovat další osudy tohoto mladého hraničáře a dalších postav.....

Dada_cte

Všechny autorovy knihy jsou dokonalé. Něco tak chytlaveho jsem snad ještě nečetla! U knihy se zasmějete ale má konci si i zabrečíte❤️