Hořící most přehled

Hořící most
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2085 2085

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR) , Bookmedia

The Burning Bridge , 2005

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hořící most. Přihlašte se a napište ho.

VáclavSuk
včera 5 z 5

Skvělé pokračování příběhu mladého hraničáře a opět se krásně četlo. Děj má spád, pořád se něco děje. Příjemná oddechová fantasy. Vřele doporučuji. VS

Ninawimm
06.06.2024 5 z 5

2. díl pro mě určitě lepší než 1. Bylo tam víc napětí a kniha byla samá akce a pohyb. Některé pasáže jsou nudné, ale jsou v knize občas potřeba. Tato knižní série je jediná u které si jasně představuji postavy a užívám si děj naplno. Jako kdybych se dívala na film. Dokonce mám v hlavě přesný a třetelný hlas Horáce ,Willa ,Evanlyn a dalších postav.

knihomolka27
27.03.2024 5 z 5

První díl tak 90 procent, druhý 83 procent.

Hraničářova učně jsem si proti svému vlastnímu očekávání zamilovala a nejradši bych ho doporučovala kudy chodím. Je to jedna z těch knih, která má neuvěřitelné kouzlo jak pro děti tak dospělé a každý si tam něco najde. Samozřejmě pořád je na tom znát, že primárně je to určeno dětskému publiku a, aby to bylo ještě epičtější, tak by to sneslo menší úpravy a menší porci jednoduchosti, infantilnosti nebo přímočarosti, ale i tak to zbožnuju.

Drudý díl působí spíše než jako plnohodnotný díl jako můstek, most , který propojí první díl s díly dalšími a děj se více rozjede. Tím nechci vůbec říct, že je ten díl špatný, nezáživný nebo bez děje, jen se tam toho děje daleko méně než v prvním díle a první díl byl zkrátka komplexnější a ucelenější. Ale vzhledem k tomu, že je to série tak se to dá pochopit a ten díl je pořád vážně dobrý a má mnoho dechberoucích momentů, současně také zajímavých témat, která sice bohužel nejdou nijak do hloubky, ale vhledem k cílení na mladší publikum se to dá pochopit, a knize se i přesto nějakým zázrakem daří být komplexnější než u jiných knih pro dospělé.

Doporučuju naprosto všem, at už máte rádi fantazy nebo jí čtete jen občas, nebo jí čtete denně....stojí to za to.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (5)

Každá cesta pro obyčejného člověka nedostupná je pro hraničáře dostupná,.

Jeden člověk může být podvodník. Dva mohou být spiklenci. Tři, to je počet, kterému věřím. - celtické rčení

Posmívat se není ten nejhorší druh humoru. On to vlastně žádný humor není.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Hořící most v seznamech

v Přečtených3 440x