Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/big_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.62085

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan, 2004

Kniha Rozvaliny Gorlanu

rozina351
předevčírem

Jako oddechové čtení pro děti to nemá chybu!

Petkona
předevčírem

Tohle bylo moje druhé čtení a jsem ráda že jsem se do toho napodruhé pustila, protože když jsem to četla poprvé, dala jsem tomu čtyři hvězdy, ale teď tomu dávkam pět. Nevim čím to bylo, že se mi to líbilo víc, ale bylo to skvělé. Dřív jsem naplánovala se pouštět do dalších dílů, ale teď to mám určitě v plánu. Postavy byly moc sympatické a děj hrozně rychle ubíhal a čas strávený s knihou byl více než příjemný. Za mě skvělá fantasy.

Artemis886
předevčírem

Tak tohle byla opravdu úžasná kniha. Willa jsem si hned oblíbila a celé to prostředí taky. Zápletka byla velice nečekaná jako její rozuzlení. Myslím že můžu s klidem říct že to byla jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla a kdybych mohla dát víc hvězdiček tak bych je hned dala. Velice doporučuji.

toni-az
02. prosince

Na to, že to je první díl z mnnoha to bylo lepší než jsem čekal. Ano je to jedno velké klišé, ano není v tom žádný zajímavý nápad, ano je to vlastně jen pro děti. Ale je to zatraceně dobře napsané, napínavé a nedá se od toho odtrhnout. A vlastně občas člověku vyhovuje, že je předem jasné jak to dopadne a kdo je hodný a kdo zlý. Vlastně asi jediné, co mi tam vadilo, je poměrně dlouho doznívající konec, vzhledem k tomu, že příběh bude stejně pokračovat a knížka je to kraťoučká.

Skvěle předčítáno Matoušem Rumlem.

MatoPalkes
24. listopadu

Veľmi milé, priamočiare čítanie. Osviežujúco krátke, za pár hodín kniha prečítaná. Problém mám s tým že postavy sú príliš čiernobiele. Dobrí nemajú žiadne zle vlastnosti a naopak. Ale je to primárne určené pre mladšie publikum tak prečo nie.

kralicekP.
21. listopadu

(+ SPOILER) Will je velice mrštný a hbitý kluk .Vždy se chtěl stát rytířem jako jeho otec.Svého otce neznal, jen věděl ,že to byl rytíř. V den vybírání škol Will požádal o bojovou školu. Ale pan král odmítl.Will sice byl velice hbitý, mrštný, dokázal splývat s okolím , ale nebyl velký a byl vychrtlý.Tak se stal hraníčářem .Naučil se střílet z luku a jezdit na koni .Willa a jeho mistra Halta pozvali na hraničářskou schůzi. Zjistili že se nepřátelé blíží .Halt a většina hraničářů jeli a snažili se je zastavit.Nepřátelé byli velice silní a zranili všechny hraničáře .Will zachránil hraničáře.Za odměnu si mohl vybrat bojovou školu.

Viviana-Mori
19. listopadu

První díl je velice roztomilý. Postavy jsou příjemné, děj je nevšedně pohádkový a kniha se čte dobře. Myslím, že toto je styl příběhu, který můžou číst jak mladší čtenáři, tak i dospělí v jakémkoli věku a bude je to bavit. Will, Halt i Horác jsou super. :) Přečtení celé série mi asi bude trvat, ale mám to v plánu :)

LiLLu
10. listopadu

Posloucháno jako audio
Jsem mile překvapená jak je to pekna kniha. Dlouho jsem jí obcházela ale moc mě bavila. Je to jednoduché ale napínavě čtení. Takový styl ala Eragon. Nacpu ji synovi 13let myslim ze ho bude bavit:-)))
Poslouchám dalsí díly, takze za me parada