Rozvaliny Gorlanu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61788

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan, 2004

Kniha Rozvaliny Gorlanu

MiLiška

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu držela v ruce a zase ji odložila s tím, že se mi určitě nebude líbit (předpokládala jsem složitý děj, popisy bitev, kterým nebudu rozumět atd.). A zatím to byla po dlouhé době kniha, která mě bavila od první strany, napínavá tak, že jsem mnohokrát neodolala a listovala, jak kapitola dopadne, kniha napsaná tak srozumitelně a přitom neobyčejně, že dalších pět hvězdiček by si zasloužil i překlad. Další 2 díly jsem si už objednala, ale než dorazí, netuším, kterou knihu si mám rozečíst, protože po takovém čtenářském zážitku se mi do žádné nechce...

eva-lupen

Poslechnuto jako audiokniha skvěle načtená Matoušem Rumlem, a ač už dávno nejsem cílová skupina, poslouchalo se to moc dobře. Takové pohlazení po duši, i když akce tam samozřejmě nechybí. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

Luigi1

Sice název hovoří o hraničářském učni,ale jsou zde krásně popsané osudy pěti chráněnců na hradě Redmontu a to o Georgovi,Jenny,Horácovi,Alyss a konečně o hrdinovi Willovi.Tento drobný chlapec se dostal do učeni k hraničářskému mistrovi Haltovi.Teď se rovíjí jejich příběhy.Moc pěkné doporučuji.

Pavlína79

dojemně milé - s důrazem na to co je dobro a co zlo, dětsky černobílé, ale moc hezky se čte

Veveruška320

Kniha,byla úžasná,odpočinková,usměvná a chvílema až dojemná nad přátelstvím mezi Wilem,Horácem a Haltem.Rozhodně nelituji a jdu na další díl.

Netopyr07

Páni kmáni, ne, že bych byla cílová skupina :-)) Fantasy moc nečtu. Ale dcera mojí kamarádky mě tak DLOUHO přesvědčovala, že si to prostě "musím přečíst", až jsem si knihu půjčila a skutečně nelituji. Je to fajné čtení! Taky se mi moc líbí baronův humor.

Reniee

Super. Tak dlouho mi první a druhý díl ležel v knihovně, než začala číst dcera, a ta z toho byla tak nadšená, že si dokoupila zbývající díly. Teď už má přečteno, a začala jsem číst já, a jsem stejně unešená. I když nepatřím do určené věkové kategorie :)

RemiBlack

2020/26
Bývaly doby, kdy jsme s kamarádkou Hraničářova učně četly spolu a doteď má tahle série v našich srdcích speciální místo. A tak mě napadlo, proč si ji nepřečíst znovu? Bylo to dobré rozhodnutí, to můžu rovnou potvrdit. ;)
Rozvaliny Gorlanu (a pokud si dobře pamatuji, nevztahuje se to jenom na první díl) je skvělá knížka o přátelství, odvaze a samozřejmě našich milovaných hraničářích. Příjemně mě překvapilo, že mě baví po letech úplně stejně, jako když jsem ji četla poprvé. Čte se krásně, lehce, a už kvůli rozsahu i rychle. Teď si uvědomuju víc aspektů příběhu - že řeší témata jako dospívání, šikana, a třeba i to, že nevadí, když se staneme někým jiným, než jsme čekali. Asi si teď víc všímám i drobných nedostatků - nevyužitého charakteru George a celého světa, kde se příběh odehrává atd. Ale to nic neznamená a nic to nemění. Hraničářův učeň je skvělá série, kterou by si měl přečíst každý, a kterou budu mít vždycky ráda.

Plíseň
Plíseň