Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2585 2585

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

The Ruins of Gorlan , 2004


více info...

Přidat komentář

VáclavSuk
předevčírem 5 z 5

Krásné oddychové fantasy, které se velmi dobře a lehce čte. Děj má spád a příběh je moc hezky vymyšlený. Určitě ji všem vřele doporučuji. VS

dájavídek
předevčírem 5 z 5

Nádherná kniha! Tento díl se mi líbil hodně moc!


zanzara
15.05.2024 2 z 5

Příliš mnoho slov... Rozmělněný příběh. Možná by se to pro děti mělo psát právě takto: vše v pořadí, bez spoléhání se na inteligenci či prozíravost čtenáře, bílý má být bílý a černý černý... Román pro skauty. Ale nad 18 to musí být nuda.

VerronikaH
22.03.2024 4 z 5

Krásné čistokrevné fantasy, ve kterém si své najde i dospělý čtenář. Poslouchala jsem jako audioknihu, což můžu vřele doporučit. Vždycky jsem si při poslechu krásně odpočinula a zároveň mě příběh opravdu bavil. Už se těším na další díl.

Lucif
18.02.2024 5 z 5

Luxusní kniha, velmi mile překvapila. Zajímavý příběh, dobře se čte. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy a dobrodružných knížek. Přečteno 16 knih ze série Hraničářův učeň a většina je na 5*. Teď se synem dokupujeme Bratrstvo (někdo to čte na střídačku, ale mi to chtěli nejdřív dokončit a až pak začínat jinou sérii).

knihomolka27
11.02.2024 5 z 5

Evidentně moje nová láska. Epický příběh, který mě bavil jak příběhově tak zpracováním. Postavy jsem si naprosto zamilovala, hlavně hraničáře. Miluju to a těším se na další díly. Každopádně mi vadí, že občas tak jsou nějaké věci na můj vkus urychlené a asi zbytečně propojené, tak že už ty vztahy nedávají tolik smysl...ale uvidím jak to autor pošéfuje v dalším díle.

knihomolka74
25.01.2024 5 z 5

I když už dávno nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha a vlastně celá série určena, musím přiznat, že první díl mě opravdu bavil. Jde spíše o jednodušší příběh, bez komplikovaných zápletek, který se odvíjí v rychlém sledu, ať už sledujeme příběh Willa, který se stal hraničářským učněm nebo jeho kamarády....Horáce, Alyss, Jenny a George, se kterými vyrůstal.
Jsem zvědavá na další díl...

LadyD
24.01.2024 4 z 5

Tak mám dočteno a musím říct, bylo to úžasné. Příběh je chytlavý, zajímavý a krásně odsýpá. Kapitoly jsou kratší, což mi při čtení vyhovuje. Nenapadlo by mě, že si mě kniha tak získá.
Takže všem vřele doporučuji.
A já? Jsem velmi zvědavá, jak se bude Willův příběh vyvíjet dál, takže jdu listovat stránkami další knihy o Hraničářově učni a už se na to moc těším

Njangu
08.01.2024 5 z 5

Nádherný příběh na začátek velkého pokračování. Moc se těším, co přinese další díl.

Ronnie68
21.10.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu (předčítá Matouš Ruml) ... a vyloženě mě nadchla příběhem... Těším se na další díl...

Ailee
10.10.2023 5 z 5

Hraničářova učně jsem úplně poprvé četla už skutečně dávno! Minimálně dvakrát jsem ho četla a již dvakrát ho poslouchala jako audioknihu. A přesto mě pořád baví. Ano, má své mušky, třeba hned na začátku, kde je pár scén, které se snaží být mermomocí vtipné, ale místo toho jsou spíš rozpačitě trapné, ale přesto své původní hodnocení měnit nebudu. HU je prostě srdcovka.

tomas1794
02.10.2023 3 z 5

Na začátek musím předeslat, že kniha je určtiě určená pro mladší publikum, než jsem já. Kniha je příjemná a určitě nedělá žánru fantasy ostudu. Jen bych si možná přál, aby nebyla v některých částech až tak pozitivní, a aby nepředkládala tolik morálních ponaučení.

Pasadenka
30.08.2023 5 z 5

Po přečtení prvního tuctu a trilogie Bratrstva se opět vracím ke čtení celé série, která v mezičase značně nabobtnala. A po těch letech mi celý svět Hraničářova učně připadá jako naprostý etalon chlapecké dobrodružné literatury. Něco, jako býval Verne, kterého příběhy též miluji. No oproti Vernovi je Flanagan ostřílený televizní scénárista, který navzdory svým australským kořenům dokonale zpracoval středověkou Evropu v romantických kulisách s jednoduchostí a grácií. Hlavní hrdina Will má v sobě jistou osudovost, která jej pojí s Haltem, nicméně ta slouží jen jakýsi katalyzátor pro vytvoření pouta učitel student. Samotný Will je opravdu chlapec, stejně, jako jeho kamarádi a podle toho se i chová. Autor se nesnaží spřádat žádné složité zápletky ani bůhví jakou psychologii postav. Jsme někde na úrovni Foglara s hlubokou láskou k přírodě a drsnému, leč spravedlivému životu. Když někdo tyto knížky označuje za fantasy, připadá mi, že to jen klame neznalého čtenáře. Stejně, jako u Lewisovy Narnie. Jedná se o ryze dětskou dobrodružnou literaturu a jak píši na začátku, v této kategorii neznám lepší sérii. Dávám plný počet!

mareksevc
21.08.2023 4 z 5

jednoduché ale pútavé čítanie

Bookworm345
11.08.2023 5 z 5

Mega boží!

Barakoudel
11.08.2023 5 z 5

První díl mě vskutku uchvátil. Moc mě bavilo číst o učení mladého hraničáře. Jak se krok po kroku prokousával skrze obtížně nabyté dovednosti s kousavými a sarkastickými poznámkami svého učitele v zádech. Tento díl hodnotím jako zatím můj nejoblíbenější.

GeRaltzRiVie01
04.08.2023 5 z 5

Hezky napsáno. Dobrodružství, osudovost, přátelství, pokora atd. Velmi čtivé a pro děti ideální.

gambinka87
02.08.2023 5 z 5

Nedávno jsem "docetla", tedy spise doposlechla, sérii Zaklínače Geralta a zbylo ve mně po dočtení takové prázdné místo, chyběl mi :) myslím, že aktuálně to místo zaplnil hraničář. Sice je mi asi tak o 20 let víc, než je cílová věková kategorie těchto knih, ale moc mne audiokniha bavila. Už se těším na další. Skvěle namluveno Matoušem Rumlem.

Křovák
18.07.2023 4 z 5

Puvodne pro vecerni cteni pro syna, nicmene samotneho me to chytlo! Destne hory, temne lesy, hranicari s maskovacimi plasti co umi stopovat a celkove bushcraftovat lepe nez zelene barety, chytlave charaktery, neni co resit! Kdyby tam bylo trochu sexu s vesnicankami a mene detinske obalky, dam tomu plny pocet... i kdyz uz by to nebylo pro deti;).

vlkodlaq
04.07.2023 5 z 5

Až překvapivě čtivé! Stylem mi to silně připomíná Eragona a sérii Maska válečníka, taková ta příjemně naivní young adult fantasy. A taky samozřejmě mám v oblibě žánr from zero to hero, aneb jak se nějaký mladý člověk takříkajíc na okraji společnosti, bez větších vyhlídek, stane schopným bojovníkem/čarodějem/knihovníkem atd.. Ta cesta ke schopnostem, pokud se povede ji dobře vykreslit, je výborné čtení.
První díl hodnotím velmi kladně a vrhám se na další díl.