Rozvaliny Gorlanu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61788
Série

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

The Ruins of Gorlan, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (302)

Kniha Rozvaliny Gorlanu

Přidat komentář
MiLiška
20. října

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu držela v ruce a zase ji odložila s tím, že se mi určitě nebude líbit (předpokládala jsem složitý děj, popisy bitev, kterým nebudu rozumět atd.). A zatím to byla po dlouhé době kniha, která mě bavila od první strany, napínavá tak, že jsem mnohokrát neodolala a listovala, jak kapitola dopadne, kniha napsaná tak srozumitelně a přitom neobyčejně, že dalších pět hvězdiček by si zasloužil i překlad. Další 2 díly jsem si už objednala, ale než dorazí, netuším, kterou knihu si mám rozečíst, protože po takovém čtenářském zážitku se mi do žádné nechce...

eva-lupen
03. října

Poslechnuto jako audiokniha skvěle načtená Matoušem Rumlem, a ač už dávno nejsem cílová skupina, poslouchalo se to moc dobře. Takové pohlazení po duši, i když akce tam samozřejmě nechybí. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.


Luigi1
24. září

Sice název hovoří o hraničářském učni,ale jsou zde krásně popsané osudy pěti chráněnců na hradě Redmontu a to o Georgovi,Jenny,Horácovi,Alyss a konečně o hrdinovi Willovi.Tento drobný chlapec se dostal do učeni k hraničářskému mistrovi Haltovi.Teď se rovíjí jejich příběhy.Moc pěkné doporučuji.

Pavlína79
22. září

dojemně milé - s důrazem na to co je dobro a co zlo, dětsky černobílé, ale moc hezky se čte

Veveruška320
02. září

Kniha,byla úžasná,odpočinková,usměvná a chvílema až dojemná nad přátelstvím mezi Wilem,Horácem a Haltem.Rozhodně nelituji a jdu na další díl.

Netopyr07
25. srpna

Páni kmáni, ne, že bych byla cílová skupina :-)) Fantasy moc nečtu. Ale dcera mojí kamarádky mě tak DLOUHO přesvědčovala, že si to prostě "musím přečíst", až jsem si knihu půjčila a skutečně nelituji. Je to fajné čtení! Taky se mi moc líbí baronův humor.

Reniee
20. srpna

Super. Tak dlouho mi první a druhý díl ležel v knihovně, než začala číst dcera, a ta z toho byla tak nadšená, že si dokoupila zbývající díly. Teď už má přečteno, a začala jsem číst já, a jsem stejně unešená. I když nepatřím do určené věkové kategorie :)

RemiBlack
05. srpna

2020/26
Bývaly doby, kdy jsme s kamarádkou Hraničářova učně četly spolu a doteď má tahle série v našich srdcích speciální místo. A tak mě napadlo, proč si ji nepřečíst znovu? Bylo to dobré rozhodnutí, to můžu rovnou potvrdit. ;)
Rozvaliny Gorlanu (a pokud si dobře pamatuji, nevztahuje se to jenom na první díl) je skvělá knížka o přátelství, odvaze a samozřejmě našich milovaných hraničářích. Příjemně mě překvapilo, že mě baví po letech úplně stejně, jako když jsem ji četla poprvé. Čte se krásně, lehce, a už kvůli rozsahu i rychle. Teď si uvědomuju víc aspektů příběhu - že řeší témata jako dospívání, šikana, a třeba i to, že nevadí, když se staneme někým jiným, než jsme čekali. Asi si teď víc všímám i drobných nedostatků - nevyužitého charakteru George a celého světa, kde se příběh odehrává atd. Ale to nic neznamená a nic to nemění. Hraničářův učeň je skvělá série, kterou by si měl přečíst každý, a kterou budu mít vždycky ráda.

1 ...

Doporučujeme

Plíseň
Plíseň
Krvavý slib
Krvavý slib
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrců
Medvěd a Slavík
Medvěd a Slavík