Hraničářův učeň 1-12 přehled

Hraničářův učeň 1-12
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199839/bmid_hranicaruv-ucen-1-12-rkh-199839.png 5 428 428

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hraničářův učeň 1-12. Přihlašte se a napište ho.

LukasB.453
03.06.2024 3 z 5

jo, jedenáct dvanáct let je ten správný věk. věk dobře napsaných pohádek v rádobyreálných kulisách, jou tam hrdinové, zákeřní padouši, krásné bezbranné dívky, šediví mentoři, mluvicí zviřata a odsejpá to (a hlavně si nekreslete časovou osu nebo tak nějak). v principu nejpodobnější je to tvorbě Karla Maye z Drážďan.

měli jsme tuhle o tom diskusi s aplégry (v těch zhruba jedenácti na tom fakt ulítávali a bylo to opravdu dobře a přiměřeně), a padla otázka, proč podle toho nebyl dosud natočen film (nebo byl? krucipísek, to bych byl za ignoranta). moje odpověď byla: viděli jste film Poklad na stříbrném jezeře? a četli knihu? no tak vidíte. v kontextu Harrypotterovin a Hungrgejmsů je to nepoužitelné, muselo by se počkat na dostatečný odstup od smrti autora (kterému upřímně přeji pevné zdraví) a předělat na použitelné.

v každém případě dobře udělané spotřební čtivo. solidní řemeslo. literatura? ounou! jako teta Agáta.

jarmuk
29.03.2024 3 z 5

Mám přečteno 10 dílů a přiznávám, že každý další mne baví víc. Z původně dětského fantasy se vyvinula pěkná hravá věc.
Škádlení hrdinů mezi sebou je tak přirozené a mne známé, že si to fakt užívám.
Navíc musím vypíchnout i to, že si autor nastudoval prostředí o kterém píše. japonsko, vikingové i arabáci. Vše mi přišlo dost blízko tomu, co vím. :)
Nevím moc, samozřejmě.

Lucif
19.02.2024 5 z 5

Rozhodně doporučuji dospělým i dětem tak od 11 let. Velmi napínavé příběhy, krásně napsané (super popis krajiny i lidí), výborně se to čte. Různá dobrodružství skupinky fajn lidiček, někde jen jednotlivce, pak zase nějaká zkouška dalšího z nich.. prostě super. Mám 16 knih a jsem moc ráda, že mi je kamarád doporučil (jen 3. díl byl hodně smutný a zdlouhavý, ale jinak je většina opravdu super, na 5*). Teď mi přijde 17. díl a pak budu číst další sérii tohoto super autora: Bratrstvo.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hraničářův učeň 1-12 v seznamech

ve Čtenářské výzvě14x