Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2574 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Hanny
04.01.2011 4 z 5

Po hodinách (dnech) ležení v učebnicích mi přišel vhod. Je pro mě těžké najít něco, co mi pomůže v odreagování. Často když otevřu novou knížku mám problém se začíst, občas se přistihnu, že se snažím daný text memorovat (zvyk je železná košile), což mi tu knížku znechutí a musím ji odložit na později... ale tohle mi sedlo, po pár odložených knihách to bylo to pravé a už se těším na další díl... ale mezitím to proložím jednou tou chudinkou odloženou :)

denise.spring
05.12.2010

zajímavá knížka, dětská fantasy, mě jako starší tam chybělo trochu více *toho něčeho* co má třeba Narnie, nebo tomu podobné. ale jinak velmi hezká a dobře se čte :)

Monnyska
30.11.-0001 5 z 5

Čtení této knihy bylo ajímavé. Pro mě akorát, protože tam byla akce, fantasy a vše co je ke knize potřeba .... Určitě se vrátím k této knihy a moc ráda :-)

Saruman
30.11.-0001 2 z 5

Zklamání. Otřepaný a semletý příběh, při jehož čtení jsem měl neustále pocit typu "tohle už jsem přece někde četl". Jediné, co mě potěšilo, byl koník Cuk, nejpovedenější charakter z celé knihy. Tím končíme.