Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2580 2580

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

SabinaV.
14.12.2013 5 z 5

Nej.knížka,co jsem kdy četla

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Zpočátku jsem měla pocit, že tahle kniha už pro mě asi bude moc dětská. Koneckonců, i věková hranice na zadní straně knihy hlásala, že je to literatura pro děti ze základní školy. Ale asi nejsem zase tak vyspělá, nebo je kniha mnohem lepší, než se na první pohled zdá - zkrátka a dobře, výsostně jsem se bavila.
Ihned jsem si iblíbila Willa. Hrozně se mi líbí, že to není žádný pan dokonalý, je to prostě obyčejný kluk, který si s lecčím neví rady a dost věcí mu nejde. Je tím hrozně sympatický.
Hodně mě také vzalo samotné povolání hraničáře. Je to celé takové zvláštní a tajemné. Luky a šípy, plížení a malincí poníci. To je přesně něco pro mě!
Ale je pravda, že bych snesla kdyby byla kniha psaná trochu víc dopodrobna. Nelíbilo se mi to skákání v čase, víte. Nemám ráda takové to "O tři měsíce později.", protože člověk musí myslet na to, co všechno on za tři měsíce stihne.
Ale jinak je kniha velmi dobrá a myslím, že určitě stojí za přečtení. I když se tváří jako kniha pro děti, zaujme určitě i starší čtenáře, kteří mají rádi fantasy literaturu.

Norbyd
16.11.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha o Willovi a jeho přátelích. U některých částí jsem se musel i zasmát :D. S knihou jsem spokojen a rozhodně ji doporučuji.

IvcaK98
29.10.2013 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu se mi dostaly do ruky náhodou a já jsem za to opravdu vděčná. V momentě, kdy jsem se začetla do Willova dobrodružství, se mi Hraničářův učeň stal úplnou mánií a já celých 9 dílů přelouskala za pár týdnů. Teď už se pravděpodobně ke knížce vracet nebudu, ale pro příslušnou věkovou kategorii je HU perfektní.

kach_ni
27.10.2013 5 z 5

Knihy od Johna Flanagana patří k mým nejoblíbenějším. Hraničářův učeň jsou oddychové, veselé knížky. Naproti knihám Píseň ledu a ohně jsou tyto pozitivní a člověka nemučí umíráním hlavních oblíbených postav. (Nechápejte mě špatně.. GOT taky miluji! :) Jen u toho mám náladu pod psa a u hraničáře přesně naopak.) Tyhle knížky mi zvědají náladu, cítím se díky nim líp. :) Pláču, směju se, jsem napnutá. Přesně to od dobré knihy vyžaduji. :)

joni
22.09.2013 5 z 5

Tato knížka se čte skoro sama. Opravdu doporučuji! Varování: Pokud ji ale začnete číst, je velmi pravděpodobné, že vám to nebude stačit a budete muset „zhltat" celou sérii :-)

astroweb
04.09.2013 3 z 5

Zkusil jsem fantasy, zjistil, že to opravdu není můj šálek čaje, ale nemohu upřít, že napsáno je to svižně a dobře.

cace
20.08.2013 5 z 5

Super kniha, jedna z nejoblíbenějších.

beowafle
19.08.2013 3 z 5

Jako čtivý to bylo, to jo... jenže mi připadalo, že autor si myslí, že jsem retard. Všechno vysvětluje a rozepisuje jak pro blbý. Je na tom prostě hrozně poznat, že je to cílený na děti. Knížka je navíc dost krátká a závěrečné finále se odehraje tak rychle, že tak nějak vyšumí do ztracena a nikdo si z ničeho nic nedělá. Ale jako protipól k "V horách šílenství" je to docela fajn, tam jsem se zase mohl posrat z tý přehnaný popisnosti. To je ale úplně jinej extrém.

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

úúúúúúžasná kniha=) Skvěle vyprávěné, napínavé, příběh vás chytne a do poslední stránky vás nepustí=)
Ale nejlepší byly Haltovy hlášky=D

Airin
20.07.2013

Perfektní kniha :) nic lepšího jsem opravdu nečetla, tato série je fantastickááá :))))

panwitz
19.07.2013 3 z 5

Opravdu kniha pro děti :)

hardrock
09.06.2013 5 z 5

Vyborne citanie s rychlym spadom deja, ktory nuti obracat dalsiu a dalsiu stranu. Uz sa tesim na dalsi diel.

Adele02
06.06.2013 5 z 5

Úplně úžasně se četla, to se čte, čte, čte a najednou prázdná stránka. Willův příběh mně opravdu dostal, doporučuju všem.

Meďánek
28.05.2013 5 z 5

Knížka se mi velice líbila..

ExorcistkaKille
23.05.2013 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila stejně jako další díly. Hned po přečtení prvního slova jsem věděla, že tahle kniha si získá moje srdce a čas. Nemusím sem psát nic moc dlouhého, protože ten skvělej děj se slovy popsat nedá. Nejlepší kniha mého života....

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

Atík
13.04.2013 5 z 5

Velice krásná knížka. Skvěle se čte a je napínavá. DOPORUČUJI !

baja
22.03.2013 5 z 5

Hrozně moc čtivá pro fantasy, u které jsem se i zasmála.Kniha je pro mládež, ale určitě bude bavit i většinu dospěláku se smyslem pro fantazii:-) Postavy jsem si vážně oblíbila a po mém oblíbeném Horácovi se mi bude styskat:-) Po přečtení posledního dílu mi bylo vážně líto, že serie končí.

kolodze
18.03.2013 4 z 5

Lehká,čtivá,pohodová fantasy.Taková, jakou jsem jako kluk četl nejraději a i dnes mě tenhle typ fantasy baví i když už upřednostňuji trochu jiné druhy žánru.Docela se těším na další díly.