Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2580 2580

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Flipper
15.03.2013 5 z 5

Je viac než dychberúce ak kniha prebudí práve to zvedavé dieťa vo vás, ktoré je dospelosťou zahnané a skyté niekde vo vnútri. Osobne si myslím, že psychologicky je kniha geniálne spracovaná na správne formovanie mladého človeka.
Uctievanie rytierských a ľudských cností, výchova v prírode, učenie pokusom omylom atď, veci na ktoré sa pri fantasy neraz zabúda a prihliada sa len na opisy "fantastična". Flanagan však postavám dáva dušu, opisuje aj tie najnepatrnejšie citové reakcie a zosobnenie sa z hlavnými postavami prebehne rýchlo a človek k nim môže ľahko priľnúť. Sirota Will sa mi osobne páči ešte viac než podobná sirota Potter, lebo na vedomosti prichadza sám svojou zvedavosťou, než Harry, ktorému je všetko predkladané (a má na všetko dáku tu Hermionu :). Nevidím preto žiadny dôvod dať plné hodnotenie a odporučiť.

Vevericka.eva
12.03.2013 4 z 5

Velmi pěkná a čtivá kniha, na rozmezí literatury pro děti a dospělé. Jednoduché a přesto poutavé. Už se těším na další díl.

matej1998
31.12.2012

Skvělý úvod do série, kniha je výborná.

Lenny33
25.12.2012 4 z 5

Kniha pro děti? Budiž, ale v tom případě velice dobrá! Kniha mě zaujala a ráda si přečtu i další díly. Takové pohodové čtení, ve kterém nechybí napětí ani humor.

Arcisit
16.12.2012 3 z 5

!Kniha je pro děti!

Kdyby bylo někde upozornění, že je to četba pro děti tak bych to asi ani nezačal číst.V mládí by moje hodnocení bylo pravděpodobně o hvězdičku výš, ale pro dospělého člověka je to nudnější kniha v porovnání s kvalitnější a dospělejší konkurencí.

MrsFantasia
23.07.2012 4 z 5

K této knize jsem dostala doslova jako slepý k houslím - kromě povědomého názvu jsem o ní nevěděla naprosto nic. Proto jsem byla taky tak příjemně překvapena čtivostí a pružností děje.
Vše je výborně vyváženo, napínavé a dechberoucí scény střídají odpočinkové a vtipné pasáže, není zde příliš srdceryvnosti, přesto postavy velmi hezkým způsobem dávají najevo své pocity.
Kdybych se zaměřila na postavy, musela bych jich vyzvednout nejméně polovinu.
Will je se svou dětskostí a zvědavostí, která se ale zároveň mísí s předčasnou vyspělostí sirotka, okouzlující. Snad každého musí chytnout jeho upřímnost a schopnost pomoci.
Halt je kapitola sama pro sebe. Už při první zmínce mě doslova uchvátil. S dobře skrývaným smyslem pro humor, schopností naučit a svým způsobem i vychovat. Svými vlastnosti mi vlastně strašně připomíná mou mámu, možná proto jsem tak zaujatá.
Kdo mě ale svým způsobem nejvíce zasáhl, byl Gilan. V prvním díle nepříliš frekventovaná postava dokáže i v malém prostoru, který dostává, opravdu zaujmout. Je to takový Halt v trošku mladším vydání, možná s lehkou příměsí Willa (jinak řečeno naprosto originální)...
Rozvaliny Gorlanu jsou čtivá, odpočinková a svižná kniha bez hluchých míst a nedomyšlených scén, právě proto si ode mě právem získává čtyři hvězdy. :)

motycek
17.07.2012 5 z 5

Po Eragonovi čteném předtím jsem potřeboval něco, co je jednodušší, menší a právě tak zábavné. Hraničářův učeň to splnil. Děj byl plný odhalení, byl dost zábavný na to aby nenudil a ne příliš zábavný na to, aby vám lezlo na nervy měnění pohledu vyprávění. Přečteno za tři dny, nenalezeno jediné nudné místo - jsem rád že mě čeká ještě 9 skvělých knih.

Seid
17.07.2012 5 z 5

Tuto serii jsem zacal cist v anglickem jazyce, abych si ho procvicil. Tento dil mi neprisel nijak vyrazne akcni a vsechno co se delo melo rychly spad udalosti. Ale vcera jsem precetl druhy dil a kdyz na to koukam celkove, tak je to velice povedena serie knih :) Takze jedine doporucuju a doufam, ze dalsi knihy budou prave jako druha knizka (Horici most).

nezdula
07.04.2012 5 z 5

Je to super kniha a může ji číst každý já si jí oblíbila a moje mamina taky...celá série je super,jen je škoda že zatím končí 11 dílem.
Moc se mi líbí jak hrdinové rostou a rozvíjí se-hlavně Horác. Moc doporučuji každému!!!!!

Dorothea
04.03.2012

Jeto jedna s nejlepších knížek, které jsem četla. Tato kniha má své kouzlo a těším se až si přečtu druhý díl.

libri
15.12.2011 5 z 5

BOMBASTICKÁ KNÍŽKA !!! Jedna z nejlepších co jsem kdy četl.

RouZuše =P
27.11.2011 5 z 5

◄jedna z nejlepších knížek! =)) =O*

hlavicka25
10.09.2011 5 z 5

Tahle kniha je fakt bomba. Doporučuji fakt každému kdo trochu má rád fantasy a středověk. Je tam všechno. Láska,válčení,dobrodružství. Vážně skvělá doporučuju

DuncanIdaho
26.08.2011 5 z 5

Tato kniha nemá velký dějový spád. Když se však podívám zpět, tak vidím, že se v ní stále něco dělo. Rozhodně nenudila. Když pominu wargaly a kalkary, tak se nějaký takový příběh mohl stát. Ke knize jsem sedl při každé volné chvilce. Už se docela těším na další díly.

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5

Tuhle knihu miluju ♥♥♥ zatim nejlepší co sem kdy četla

Krysa
23.08.2011 5 z 5

Bezva knížka, určitě se kní v budoucnu ještě nekdy vrátím jako k vládkyni jestříbů ze série Darkover

Ruw
06.08.2011 4 z 5

Nenáročný ale extra čtivý, děj bez velkých zvratů, černobílé postavy, které velice vynikají v té své specilizaci a konají jeden hrdinský skutek za druhým. A sem tam nějaký moralizování v poměrně snesitelné podobě. Nicméně jedná se o fantasy pro náctiletý, tak co bych čekal. Investovaného času nelituji a rád sáhnu po dalších dílech už jen pro Halta a jeho suchý kousavý hlášky.

studentik
29.07.2011 5 z 5

Naprosto skvělá kniha...Myslím že jsem ji popsal do podrobna.

Dallia
21.03.2011 5 z 5

Je to skvělé čtení, kterého jsem se nedokázala vzdát a tak jsem si zašla koupit další díl. Teď čtu šestý díl a pořád přemíšlím, kdy a kde si koupím ty ostatní. Prostě senzace, která vás vtáhne do sebe.

Dan7264
13.03.2011 5 z 5

Kdo četl první díl a líbil se mu, ten by si rozhodně měl přečíst i ty další ;-) Kvalita neustále stoupá... aspoň podle mě.