Rozvaliny Gorlanu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 4.61788
Série

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

The Ruins of Gorlan, 2004

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Audioverzi načetl Matouš Ruml. (bbeettyynnaa)


Hraničářští koně se svými vlastnostmi nejvíce podobají Jakutským koním. Vzhledově bohužel ne - jakutští koně mají kopyto jako kráva (sudokopytníka), i přes to, že jsou lichokopytníci. To kvůli snadnému cestování ve vyšších polohách, trvale zasněžených horách a skalách. (BastianCatori)


Na oficiálních stránkách knihy (http://www.rangersapprentice.com.au/ ) je možné stáhnout si plakát na motivy knihy. (Kmotr99)


Údajně se chystá celovečerní film. (Kmotr99)


Série se překládá do několika jazyků a je prodávaná ve více než 40 zemích světa. (Kmotr99)


Postavu Halta autor podvědomě vytvořil podle svého učitele z páté třídy, kterého už dlouhá léta neviděl. Evanlyn je pak ovlivněna Flanaganovou nejstarší dcerou. (pet-kyval)


Předlouhou pro postavu Willa se autorovi stal jeho vlastní syn Mike. A protože Mike měl tehdy jako velkého koníčka lukostřelbu, stal se i Will lukostřelcem. (pet-kyval)


Autor začal psát "Hraničářova učně", aby tak zaujal svého syna a přivedl ho ke čtení. Původně se jednalo pouze o povídky, které byly dlouhá léta – po splnění svého původního účelu – ponechány v šuplíku. Později se k nim spisovatel ale vrátil a nabídl je celému světu. (pet-kyval)