Královská hraničářka

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182818/hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4.5638

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 12.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Royal Ranger: A New Beginning, 2013

Kniha Královská hraničářka

TeoK7

Dobrá napínavá kniha - jako všechny ostatní HU (:

Kristulda

Tuhle serii mám moc ráda, ale souhlasím že tento díl byl trochu slabší, začatek mě moc nebavil, musela jsem se nutit čístl, chyběl mi Halt. ale pak už jsem se chytla a začetla.Je to takové milé čtení.

kyticka152

Tento díl mě trochu zklamal. Prvních 50 stránek mě bavilo. V knize se objeví téměř každá z hlavních postav, která se proplétá celou sérií. Ale potom se pro mě naskytlo hluché místo. Každopádně je to kniha Johna Flanagana, takže jsem se přelouskala na 250 stránku a tam mě děj opět chytnul. Spisovatel měl moc dobrý nápad, jenom začátek uchopil špatným způsobem. Dle mého názoru, jde o slabší díl série. Jako vždy to ve výsledku bylo příjemné oddychové počteníčko, které člověka pohladí po duši, a já jsem nakonec moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Doporučuji k přečtení!

LunaL.

Hodně lidí tenhle díl kritizovalo. Přišlo jim, že autor už neměl nápad, ale chtěl za každou cenu psát dál. Mě kniha ale nezklamala. Po prvotním šoku, že se děj odehrává o tolik let později než předchozí díl, a hlavně že okolnosti nejsou tak růžové, jak snad každý čtenář čekal, zjistíme, jak moc Will dospěl, jak moc se podobá Haltovi.. Ale že to hlavní u něj nezmizelo - pořád jsou pro něj přátelé na prvním místě.

Christien

Ze začátku jsem byla šokovaná... Nejen tím skokem v čase, ale to že zemřela moje spřízněná duše... To už bylo na mě moc, občas mi přišlo, že čtu knihu od někoho jiného. Ale byla jsem trpělivá a vyplatilo se.

vodopad152

Tohle byl dle mého názoru jeden ze slabších dílů. Chyběl mi tam Haltův humor. Kombinace Willa a Maddie mi ze začátku moc nesedla, ale potom se to nějak dalo. Začátek byl pomalejší a moc mě nebavil, ale zápletka byla moc dobrá.

Devil-Ivet
24.12.2019

Královská hraničářka je další skvělý díl, který mě bavil až do konce. Autor obnovil tuto sérii opravdu bravurně a Maddie celému příběhu dodala šmrnc.

Renatapek
03.11.2019

Nemá cenu tajit, že v tomto díle se do děje zapojí první hraničářka v historii celého hraničářského sboru. Tato výsada nebude povolena jen tak nějaké dívce, už jen odhalení jejího původu bude velké překvapení a připomene nám hrdiny s předchozích dílů. Její učitel nebude nikdo jiný než Will. Oba díky výcviku získají novou šanci ve svém životě. Dokáží se jí chopit a jít dál? Velmi čtivý díl. Po přečtení knihy rozhodně nepocítíte zklamání!

Odveta
Odveta