Královská hraničářka

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182818/big_hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4.5745

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 12.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Royal Ranger: A New Beginning, 2013

Kniha Královská hraničářka

Zojka

(+ SPOILER) COŽE!!!!!! ONA UMŘELA ALISS A JEŠTĚ VELITEL HRANIČÁŘSKÝHO SBORU!!!!? NO TAK TOHLE JSEM V HRANIČÁROVY JEŠTĚ NEVIDĚLA!!!!! na tenhle díl jsem se hodně těšila a nebyla jsem zklamaná. ale především: konečně se will dostal do pěkný bryndy

amalis42

Domnívám se, že už nic netrumfne první díly této knižní série. Ale vzhledem k tomu, že už je to DVANÁCTÝ DÍL, obdivuji hravost příběhů, že čtenáře dokáží stále zaujmout. Myslím si, že tato "velká změna" je takovým nakopávačem příběhu. Je to zase trochu o něčem jiném, ale jsou tam spojitosti s minulými díly.
Kniha se mi velmi líbila a obdivuji autora za hravost s příběhem.

annes

Holky hraničářky? No proč ne! Ale zrovna tahle? Náhodička..kdyby to byla nějaká chudá šikovná holka ani si jí nikdo nevšimne a mohla by být sebelepší - to mi na příběhu asi vadilo nejvíc..Ale zase je to hraničářka, tak doufám, že její další dobrodružství budou lepší :-)

Ivan F

Napriek tomu, že sú knihy zo série Hraničiarovho učňa (hoci v tejto knihe už je Will dávno pradávno zaslúžilým hraničiarom a nie učňom) napísané podľa rovnakej šablóny (alebo ak chcete mustru), tak sa vždy nechám tým kúskom mojej čitateľskej duše, určenej dobrodružným (a naivným) príbehom, prehovoriť a siahnem po ďalšom pokračovaní. Myslím si, že robím dobre. Dobre, pretože tieto knihy vyzdvihujú tie črty a vlastnosti ľudí, ktoré v dnešnom pokrútenom svete chýbajú, alebo sú zaznávané. A takisto sa tu všetci párujú tak, ako sa majú - len tradičné hodnoty. Za to patrí Flanaganovi moje ďakujem.

Gordonlord

Musím fakt ocenit Flanagana, že se rozhodl vystoupit z bezpečné zóny již silně zatuchlého status quo své série, posunout děj o 15 let dopředu a pár postav rovněž zabít či nechat umřít. Obzvlášť v sérii pro mlaďase je zbourání zažitých pořádků obdivuhodné. Bylo to hodně potřeba a sérii to hodně prospělo.

Navíc na rozdíl od minulého - neskutečně slabého, vyčerpaného a nenápaditého dílu, zde se to nápady jen rojí. Will už je postarší hraničář, řeší vnitřní démony, jde si za pomstou a na scéně se objevuje nová postava hraničářky Meddie, jenž se stává jeho učenkou. Willa v nové úloze je uspokojivé sledovat. Po mnoha předchozích dílech, kde neustále dokazoval, jak je super, bylo vážně načase, aby vyrostl z dětských bot a ukázal se v již legendárním světle. I dějová linka Meddie, včetně její proměny z rozmazlené princezny v hraničářku, byla poutavá.

Je vidět, že Flanagan chytil svěží vítr a chuť psát.

Má to ale i vady na kráse. Je jasné, že novou hrdinkou mládeže je Meddie a proto tady musí mít nějaký "cool moment". A ona ho dostane. Sejme jednoho ze závěrečných padouchů a má u toho i dobrou hlášku. Do tohoto okamžiku bylo navíc všechno velmi hezky vyvážené a v rámci pravidel hry hraničářského příběhu i krásně uvěřitelné. Ale ne, Flanagan musel - stejně jako kdysi v případě Horác versus Morgarath, silně přestřelit.

Závěr patří celý Meddie, všechno zvládne a zachrání situaci. Sotva doučená, rozmazlená princeznička mnohem lépe zvládne věci, na které ani nejlegendárnější hraničář království nestačí. Ok, tohle byl hodně blbý fan servis pro fakany a dost přestřelený závěr, dokonce doplněný o citově opět přestřelený epilog. Obojí docela zkazilo dojem a dle mě i desetiletý čtenář pozná, že tohle je trochu blbý....

Jinak dobré dojmy převažují a doufám, že druhý dech autorovi vydrží i do dalších dílů.

Kerberos

Opět jsem poslouchala audioknihu a musím říct, že se mi velmi líbila. Dobrý nápad vytrhnout Willa ze zármutku úkolem vycvičení nové hraničářky. Ujal se toho zodpovědně a rozmazlenou Madelyn převychoval k nepoznání. Příběh byl velmi akční a dobrodružný.

Luigi1

Po velké tragédii která postihla hrančáře Willa se tento uzavřel do sebe.Pro hraničářský sbor by byla velká stráta a tak se kamarádi včetně královské rodiny snaží ho vrátit zpět a aby opět byl právoplatným pomocníkem hraničářského sboru.Vše selhává až na to,že mu dali do učení dívku co by hraničářská učnice.Uvidíme jestli tento tah vrátí Willa zpět mezi ně.

cibulka 8

(+ SPOILER) To jako vážně vrátili všechny ty děti domů, kde je týrali???