Ztracené příběhy

Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy – ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa… Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115945/hranicaruv-ucen-ztra-115945.jpg 4.5599

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň (11.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

The Lost Stories (2011)

Kniha Ztracené příběhy

Johncze

Po hodně dlouhé době jsem došel k tomuto pokračování a bylo velice příjemné se alespoň útržkovitě vrátit se do světa hraničářů a jejich přátel. Až teď si uvědomuji, že celá série je hodně dětská, nakonec vše dobře dopadne a není se tak moc čeho bát, ale napsané je to prostě tak dobře, že vás to i přesto bude bavit a strávené okamžiky si vychutnáte i když jste dospělí.

PhoebePollard

Konce povídek byly astavnené tak, že sotva jsem se začetla, děj skončil, ale to nevadí. Dozvěděla jsem se zase něco jiného o svém oblíbeném světě a hlavně toho bylo víc o Gilanovi a hraničářských koních, což je nejdůležitější.

Dada_cte

Dokonalé příběhy. I když mě mrzí, že jsou tak krátké. Když už jsem se do příběhu pořádně ,,zažrala" tak skončil a nastala jiná povídka, ale i tak je to opravdu hezká knížka ❤️

Čtenář1234

Další skvělý díl z mé oblíbené série . 11. díl byl sice pro mě ,,slabší" než předchozí díly , ale i tak se mi moc líbil . Chvílemi jsem byl i dojat ( při obou svatbách a hlavně při dávání Cuka na odpočinek ) . Hodnotím 4,5 * .

DuncanIdaho

Několik pěkných příběhů, dokreslujících svět hraničářova učně. Líbí se mi to, že jsou to příběhy, které jsou nalezeny o mnoho let po době Wila, Halta, Gilana atd.

LilianaFalcon

Dva příběhy byly super- Haltovy začátky a vysvětlení skvělé kondice hraničářských koní. Zbytek už se mi tak nelíbil, ale řekla bych, že je to jedna z nejlepších doplňkových knížek, co jsem kdy četla.

vodopad152

Kniha byla úžasná jako vždy. Obecně moc povídkové knížky nemusím, protože se nedokážu vžít do role, ale i přesto mě tato kniha dostala. Mělo to spád i gradaci. Nejvíce se mi líbila povídka Hiberňan, no prostě Halt a jeho smysl pro humor jsou dokonalé. Další knížka od Johna Flanagana, kterou by jste si měli přečíst...... Vlastně by jste si měli přečíst celou tu sérii :D

Kariol

Hraničářův učeň nekončí! Tahle knížka se mi četla skvěle, líbilo se mi rozdělení na jednotlivé povídky, které byly vždycky o něčem jiném, ale přitom se tam objevovaly stejné motivy, typické pro sérii Hraničářův učeň. Přátelství, dobrodružství, odvaha, nebezpečí. Líbí se mi, jak se to všem tak hezky uzavřelo - Will s Alyss, Horác s Evanlyn, Halt s lady Paulinou, Gilan s Jenny... Tak to má být. Jsem zvědavá na dvanáctý díl. ^^