Vyděděnci

kniha od:

Vyděděnci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/mid_vydedenci-LuD-125031.jpg 4.6 712

Bratrstvo série

1. díl >

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

The Outcasts , 2011


více info...

Komentáře (91)

Komentáře 91 Recenze 2

kuruteku
kuruteku
16.10.2023 5 z 5

Výborný úkrok stranou - návrat k prapůvodnímu Willovi v jiné zemi a s jinými výchozími podmínkami. Ale klukovství, touha po samostatnosti, po uznání, po kamarádství, to všechno tam je v míře vrchovaté. Občas to sice zabolí, občas i někdo umře, ale hlavní linie je daná. Jak to řekl Erak: jeden slepý medvěd, jeden vtipálek, jeden zlodějíček, jeden intouš, jeden vzteklík, věčně se hádající dvojčata a jeden znouze skirl, typičtí Skandijci.

RyonMathrin
RyonMathrin
23.09.2023 3 z 5

Moc pěkný začátek napínavé série. Osm kluků námořníků rychle získají vaše sympatie i přesto, že se pořád hádají a mají mnoho nedostatků. Nebo možná právě proto. Flanagan to napsal skvěle pro mladé čtenáře, klidně by se dala zařadit mezi KODovky :). Před lety bych určitě dával minimálně o 1 hvězdu víc. I tak jsem si ale báječně početl.
Stejně jako Hraničářův učeň (nebo i bez srovnání s ním) napínavá klukovská dobrodružná kniha, doporučuji.


pepa4081
pepa4081
19.07.2023 5 z 5

Zamiloval jsem si hraničářova učně a protože mám o něco raději suchozemská dobrodružství, trochu jsem se obával zklamání. Zbytečně. I tato série je skvělá. Jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

Etule
Etule
18.07.2023 5 z 5

Já tyhle skandijské hromotluky prostě miluju! I po opakovaném čtení (v tomto případě poslechu audia) je to skvělé. Flanagan prostě umí a je to jeden z mých srdcových autorů. :)

Reniee
Reniee
24.01.2023 5 z 5

Miluju Flanagana a jeho knihy. Bratrstvo stejně úžasný jako hraničářův učeň.

Kikulka97
Kikulka97
23.07.2022 4 z 5

Jsem příjemně překvapena. S prvním dílem Hraničáře se o ani nedá srovnávat. A hodně mě baví Thorn. Konec sice malinko předramatizován, ale jinak by nevzniklo dalších pět dílu, ne? :D

Bafy
Bafy
07.06.2022 5 z 5

Perfektní .... víc není co dodat

Máťon_NZP2
Máťon_NZP2
25.04.2022 5 z 5

Všechny knihy od Johna Flanagana miluji. Umí moc dobře psát knihy jak pro děti, tak i pro dospělé. Když je večer před spaním čtu, nemohu přestat, protože se tam pořád něco děje... Moc doporučuji pro všechny, kdo například chtějí ke čtení motivovat své děti ;).

Dadulina
Dadulina
28.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi líbilo zpracování. Hlavní hrdina Hal je trochu popleta a roztržitý vynálezce, ale pomocí dalších outsiderů se vyšvihne vysoko…. Aby mohl zase vše ztratit. Jdu na dvojku.

rosta75
rosta75
20.03.2022

Dal jsem 5 dílů,zkusil jsem.Oproti Hraničářovi,kterého jsem přečetl s nadšením,nuda,zdlouhavé.....obkecané

Senza Jenka
Senza Jenka
01.03.2022 5 z 5

Příjemná změna - žádný geniální učitel a bystrý žák, ale tlupa kluků, která si vlastně musí velet sama. Pozoruhodný nezájem o nějakou vyváženost při dělení (zavzpomínala jsem na tělocvik na základce). Přístup instruktorů k výcviku mi také přišel poněkud ledabylý. Obvyklá porce šikany a předsudků.
Akorát nechápu, tu "solidaritu" - připluje černá loď s klounem - očividně něco, s čím se moc kamarádit nechcete a přesto nechají posádku bez dozoru courat po městě.

KájaKoxík
KájaKoxík
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle je pecka jasných 5 z 5.

V této sérii se dostáváme na sever do Skandie a konečně zjistíme, jak je to s posádkami vlčích lodí, jakým způsobem se trénují nové posádky a také se dozvíme o největším pokladu všech Skandijců. Ač má kniha otevřený konec, je otevřený na tom správném místě a proto nestrhávám hvězdu jako obvykle.

OBSAH - SPOILER!!
V tomto díle nás autor uvede do každoročního soupeření skandijských Bratrstev o nejlepší družstvo. Procházíme výcvik tří družstev přičemž poslední družstvo je složeno z menšího počtu chlapců, které si do ostatních týmů nevybrali. Nicméně jejich velitelem se stane Hal, velice chytrý a šikovný kluk, jehož nápady jsou na místní poměry nezvyklé. Hal a jeho bratrstvo se trénují v boji, námořním umění, orientaci i týmové práci. Právě Hal vymyslel a sestrojil loď s novým druhem oplachtění, kterou může obsluhovat menší počet mužů a pro jeho bratrstvo je jako stvořená. Ač to všechny překvapí díky Halově vychytralosti a využívání nejlepších vlastností jednotlivých členů bratrstva se jim podaří v klání zvítězit. Po oslavě mají tu čest mít hlídku u největšího skandijského pokladu Andomalu.
Jelikož jsou všichni unavení na hlídce usnou a Andomal jim ukradnou přímo pod nosem. Oberjarl Erak nemůže jinak a nařídí jejich vyškrtnutí jako vítězů, vrácení zbraní a zabavení lodi. Chlapci se vydají jeho rozkaz splnit, ale cestou se domluví, že si ukradnou svou loď zpět a pokusí se vypátrat toho, kdo Andomal ukradl a získají ho zpět.

A tak se na jejich cestu za pomstou vydáme v dalším díle.

Cortegos
Cortegos
11.01.2022 5 z 5

Naprostá fascinace. Úžasné prostředí, úžasné postavy, úžasné příběhy. Osobně tento díl zatím považuji za vůbec nejlepší v celém HUU (Hraničářův učeň universum :))

pablito
pablito
27.12.2021 5 z 5

První díl trilogie, která mi vrátila pocity z dětství, kdy jsem četl Dva roky prázdnin, nebo Hoši od obří řeky. Tyhle knížky musí potěšit každého od 6 do 106 let.

1259
1259
15.12.2021 5 z 5

Být zpátky ve světě Johna Flanagana je super pocit. U knížky sem se hodně nasmála, páč má chvílemi uzasny hlášky, který si asi začnu i zapisovat. Hurá na další díl.

hana4834
hana4834
08.12.2021 4 z 5

Moje první kniha od autora byla super jsem zvědavá na další

annes
annes
13.09.2021 3 z 5

Čekala jsem asi trochu něco jiného, nicméně seveřany mám ráda, takže jsem zvědavá jak to s Volavkami dopadne ;-)

Kerberos
Kerberos
05.08.2021 5 z 5

Další vydařená dobrodružná série, tedy začátek je slibný .Poslouchám audioknihy, už se těším na další díl.

Dobreknihyvcz
Dobreknihyvcz
18.06.2021

Sice mě knížka podle obalu nezaujala a říkala jsem si že to není můj žánr, ale když jsem začala číst... Bylo to napsané skvěle a až na pár věcí, které mi přišli až moc, Uhm, současné?, bavili mě to. Dokázala jsme se vzít do děje a to hlavně na lodi. Měla jsem pocit, že cítím vůni vody a vodu na kůži. Autentičnosti ještě přidávalo to, že jsme seděla na zahradě a dost foukal vítr.
Prostě jednoduše skvělé a ráda si přečtu i další knížku.

Palindrom
Palindrom
11.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha od J. Flanagana. Příběh je jak pro děti tak i jako odpočinková malebná knížka pro dospělé. Autor má krásný čistý humor, který mi vždy vyvolá úsměv na tváři. Jeho postavy jsou krásně popsané a člověk má pocit jakoby je osobně znal. Vyděděnci jsou naprosto unikátní. Pohled na Skandijskou tradici a na vytvářející se pouta je neskutečně zajímavý, usměvavý a hned od začátku se chcete stát členem takové skupiny (minimálně já :D). Vřele doporučuji!

Petass
Petass
22.03.2021 4 z 5

Krása! Vodní tříšť mi padala za krk a vítr vlál ve vlasech,když jsem se konečně ve dvě v noci donutila zhasnout a jít spát :) Autor se sice opakuje v šabloně příběhu, ale postavy jsou nové, vtipné a prostě jim nelze nefandit. Prostředí Skandie je také celkem neokoukané. Hraničář je jedinečný, ale Bratrstvo mu krásně sekunduje. Objevila jsem autora až ve třiceti a kdo by si byl pomyslel, že budu chtít mít jeho knihy doma :) Doporučuji!

vojta888
vojta888
28.02.2021 5 z 5

Nemám slov, stejně dobrý začátek jako u hraničářova učně.

rencovav
rencovav
19.12.2020 3 z 5

Tak jako se knihy ze série Hraničářův učeň čtou jako po másle, stejně tak dobře se poslouchá i Bratrstvo. Na Youtube to přidal nějaký neprofesionál, ale je to docela fajn. A ačkoliv mi to přijde trochu šablonovité a už ne tak dobré jako HU, pořád to má něco do sebe a je to relax. Tři hvězdičky, abych byla spravedlivá k jiným knihám. :)

Knihomolka223
Knihomolka223
01.11.2020 5 z 5

Super! Členové bratrstva Volavek se pěkně doplňují, líbí se mi, že u nich nezáleží hlavně tak na síle (no jo, Skandijci), ale spíš na důvtipu. Sáhnu i po dalším dílu.

Sariega
Sariega
29.10.2020 4 z 5

první a nejlepší díl

Luigi1
Luigi1
02.10.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem se pustil do této série.Vlastně to jsou začátky velkého hraničáře Hala Mikkelsona.Je to poutavé čtení.Tento druh literatury mám rád.

Scathia
Scathia
30.08.2020 4 z 5

V Hraničářově učni jsem milovala Skandijce. Asi jsem trochu od příběhu z prostředí těchto seveřanů očekávala víc, ale i přes to šlo o fajn příběh. Flanagan si umí udržet laťku, i když mám pocit, že mohl potenciál příběhu naplnit lépe.

Dorota09
Dorota09
11.08.2020 5 z 5

Bylo fajn číst knihu kde se dozvíme něco víc o Skandii. Dobrá kniha.

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
04.08.2020 5 z 5

Banda chlapců, co mají problém zapadnout, zároveň se nejedná o génie (Skandijci prostě), proto se dalo čekat, že to v určitém okamžiku podělají.

Ailee
Ailee
20.05.2020 4 z 5

Autor nezklamal. :-) Možná by bylo příjemné více akce, ale to si pro nás schovává do dalšího dílu, jak má občas ve zvyku.