Vyděděnci

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/vydedenci-LuD-125031.jpg 4.6546

Bratrstvo 1.

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Outcasts, 2011

Kniha Vyděděnci

vojta888

Nemám slov, stejně dobrý začátek jako u hraničářova učně.

Kariol
19.12.2020

Tak jako se knihy ze série Hraničářův učeň čtou jako po másle, stejně tak dobře se poslouchá i Bratrstvo. Na Youtube to přidal nějaký neprofesionál, ale je to docela fajn. A ačkoliv mi to přijde trochu šablonovité a už ne tak dobré jako HU, pořád to má něco do sebe a je to relax. Tři hvězdičky, abych byla spravedlivá k jiným knihám. :)

Knihomolka223
01.11.2020

Super! Členové bratrstva Volavek se pěkně doplňují, líbí se mi, že u nich nezáleží hlavně tak na síle (no jo, Skandijci), ale spíš na důvtipu. Sáhnu i po dalším dílu.

Sariega
29.10.2020

první a nejlepší díl

Luigi1
02.10.2020

Jsem moc rád,že jsem se pustil do této série.Vlastně to jsou začátky velkého hraničáře Hala Mikkelsona.Je to poutavé čtení.Tento druh literatury mám rád.

Scathia
30.08.2020

V Hraničářově učni jsem milovala Skandijce. Asi jsem trochu od příběhu z prostředí těchto seveřanů očekávala víc, ale i přes to šlo o fajn příběh. Flanagan si umí udržet laťku, i když mám pocit, že mohl potenciál příběhu naplnit lépe.

Dorota09
11.08.2020

Bylo fajn číst knihu kde se dozvíme něco víc o Skandii. Dobrá kniha.

Pulp_catastroph
04.08.2020

Banda chlapců, co mají problém zapadnout, zároveň se nejedná o génie (Skandijci prostě), proto se dalo čekat, že to v určitém okamžiku podělají.