Vyděděnci

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/big_vydedenci-LuD-125031.jpg 4.6630

Bratrstvo 1.

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Outcasts, 2011

Kniha Vyděděnci

Máťon_NZP2

Všechny knihy od Johna Flanagana miluji. Umí moc dobře psát knihy jak pro děti, tak i pro dospělé. Když je večer před spaním čtu, nemohu přestat, protože se tam pořád něco děje... Moc doporučuji pro všechny, kdo například chtějí ke čtení motivovat své děti ;).

Dadulina

(+ SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu a moc se mi líbilo zpracování. Hlavní hrdina Hal je trochu popleta a roztržitý vynálezce, ale pomocí dalších outsiderů se vyšvihne vysoko…. Aby mohl zase vše ztratit. Jdu na dvojku.

rosta75

Dal jsem 5 dílů,zkusil jsem.Oproti Hraničářovi,kterého jsem přečetl s nadšením,nuda,zdlouhavé.....obkecané

Senza Jenka

Příjemná změna - žádný geniální učitel a bystrý žák, ale tlupa kluků, která si vlastně musí velet sama. Pozoruhodný nezájem o nějakou vyváženost při dělení (zavzpomínala jsem na tělocvik na základce). Přístup instruktorů k výcviku mi také přišel poněkud ledabylý. Obvyklá porce šikany a předsudků.
Akorát nechápu, tu "solidaritu" - připluje černá loď s klounem - očividně něco, s čím se moc kamarádit nechcete a přesto nechají posádku bez dozoru courat po městě.

KájaKoxík

(+ SPOILER) Tak tohle je pecka jasných 5 z 5.

V této sérii se dostáváme na sever do Skandie a konečně zjistíme, jak je to s posádkami vlčích lodí, jakým způsobem se trénují nové posádky a také se dozvíme o největším pokladu všech Skandijců. Ač má kniha otevřený konec, je otevřený na tom správném místě a proto nestrhávám hvězdu jako obvykle.

OBSAH - SPOILER!!
V tomto díle nás autor uvede do každoročního soupeření skandijských Bratrstev o nejlepší družstvo. Procházíme výcvik tří družstev přičemž poslední družstvo je složeno z menšího počtu chlapců, které si do ostatních týmů nevybrali. Nicméně jejich velitelem se stane Hal, velice chytrý a šikovný kluk, jehož nápady jsou na místní poměry nezvyklé. Hal a jeho bratrstvo se trénují v boji, námořním umění, orientaci i týmové práci. Právě Hal vymyslel a sestrojil loď s novým druhem oplachtění, kterou může obsluhovat menší počet mužů a pro jeho bratrstvo je jako stvořená. Ač to všechny překvapí díky Halově vychytralosti a využívání nejlepších vlastností jednotlivých členů bratrstva se jim podaří v klání zvítězit. Po oslavě mají tu čest mít hlídku u největšího skandijského pokladu Andomalu.
Jelikož jsou všichni unavení na hlídce usnou a Andomal jim ukradnou přímo pod nosem. Oberjarl Erak nemůže jinak a nařídí jejich vyškrtnutí jako vítězů, vrácení zbraní a zabavení lodi. Chlapci se vydají jeho rozkaz splnit, ale cestou se domluví, že si ukradnou svou loď zpět a pokusí se vypátrat toho, kdo Andomal ukradl a získají ho zpět.

A tak se na jejich cestu za pomstou vydáme v dalším díle.

Cortegos

Naprostá fascinace. Úžasné prostředí, úžasné postavy, úžasné příběhy. Osobně tento díl zatím považuji za vůbec nejlepší v celém HUU (Hraničářův učeň universum :))

pablito
27.12.2021

První díl trilogie, která mi vrátila pocity z dětství, kdy jsem četl Dva roky prázdnin, nebo Hoši od obří řeky. Tyhle knížky musí potěšit každého od 6 do 106 let.

15.12.2021

Být zpátky ve světě Johna Flanagana je super pocit. U knížky sem se hodně nasmála, páč má chvílemi uzasny hlášky, který si asi začnu i zapisovat. Hurá na další díl.