Vyděděnci

Vyděděnci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/mid_vydedenci-LuD-125031.jpg 5 733 94

Bratrstvo série

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Outcasts , 2011

Viky007
06.08.2016 5 z 5

Tak trochu jsem měla strach, že mi budou chybět hraničáři, ale kupodivu se tak nestalo. Kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Volavky zkrátka nezklamaly, stejně jako Erak a Thorn.

Jůšo
25.07.2016 5 z 5

John Flanagan opět nezklamal! :)

Jane007
22.05.2016 5 z 5

Opět vynikající knížka. Z počátku jsem ji četla s nedůvěrou (mohl za to slovníček pojmů na začátku), ale postupem času jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden den. Co dodat. Pokaždé, když se má duše ponoří do Flanaganova světa, je pořád těžší a těžší se z něj vrátit. Nejradši bych tam zůstala a pomohla Halovi:-)

Douglas
01.02.2016

zase z jiné strany příběhy, tentokráte od moře. čtivé, dobrodružné, konec prvního dílu nepředvídatelný, už samozřejmě mám rozečtený díl druhý :)

hankapimi
01.02.2016 4 z 5

No prostě skvělý oddychový napínavý Flanangan ! Užívala jsem si všech pět dílů Bratrstva, jejich legrácky, dobromyslné popichování i vtipné dilogy :
"Jsou to vojáci", odpověděl. "Vidím jejich štíty a kopí. A na zbroji se jim leskne slunce. U kníru mojí tetičky blahé paměti, to je prostě úžasné!"
"Tvoje tetička blahé paměti měla knír?" podivil se Hal a Ingvar přikývl.
"Díky tomu jsme ji rozeznávali od strýce," odpověděl Ingvar. "Chodil hladce oholen."
Flanaganovy knihy mají pro mládež úžasný výchovný potenciál : vyjít jeden s druhým, uznat svoji chybu, omluvit se, nepovyšovat se nad druhé, pomáhat si ku prospěchu všech a nikdy neustupovat žádným nepravostem !
Rozhodně bych Flanaganovy knihy zařadila na školách do povinné četby na první místo !!!

Roselunda 1928
05.01.2016 4 z 5

Když jsem se do toho začetla, říkala jsem si: "To není možné! To je opravdu John Flanagan?" Je to totiž hodně jiné než Hraničářův učeň. Takové... lehčí, jednodušší a předvídatelnější. Už bylo vidět, že John už s psaním má větší zkušenosti. Ale postavy jsem si oblíbila a moc se těším na další díl.

technolog
12.12.2015 5 z 5

Chvilku jsem si musel zvykat na nove postavy. Pak se dej rozebehl a musim rici, ez konec byl tak jak jsem u tohoto autora zvykly uzasny. Uz se tesim na pokracovani.

Anonymní
24.08.2015 5 z 5

Knížka se četla moc pěkně, trošku to kopíruje hraničářova učně, ale jinak to bylo dobrý. :D Mohu vřele jen doporučit !! :D Dávám všech pět hvězdiček.

Luciana007
05.08.2015

John Flanagan nahradil částečně svými úžasnými knížkami J. R. R. Tolkiena. Mám v úmyslu si koupit celou sérii Bratrstva. Moje sestra mi bohužel zabrala Hraničáře, ale nevadí... :) Budu ti Johne nadále držet palečky, a těším se co tvé spisovatelské pero vymyslí za další díl nebo sérii :)

Knížkařka
25.04.2015 5 z 5

Jako obvykle Flanagan nezklamal...

avel
24.04.2015

Opět mi přijde, že jsem někde přehlédla informaci, že série je pro mladistvé. Pouze jsem až po přečtení našla informaci, že Hraničářova učně začal Flanagan psát pro svého dvanáctiletého syna. Z pohledu literatury pro mladistvé je to fajn čtení. Z pohledu literatury pro dospělé je to čtivé, ale zoufale jednoduché, vše vysvětlené, předvídatelné...
Proč to není označeno jako literatura pro mladistvé?

zuzuky56
03.01.2015 5 z 5

Kniha je prostě a jednoduše úžasná! Něco pro mě. Hned jsem si Hala a jeho posádku zamilovala. Kniha přečtená ani ne za čtyřiadvacet hodin. Jsem taky veliký fanoušek Hraničářova učně, a proto se mi ta kniha moc líbí. Dostala jsem ji na Vánoce, protože jsem si ji přála. Můžu doporučit. :)

Hanulak01
18.12.2014 5 z 5

Úžasná knížka přečtená jedním dechem

Alex.Barunka
07.12.2014 4 z 5

Dlouho jsem otálela, jestli se sérií začít nebo ne. Nakonec jsem sáhla po prvním díle a byla jsem opravdu překvapená. Kniha byla od začátku do konce skvělá. Nápad s bratrstvem byl opravdu dobrý, i když myšlenka nejhoršího bratrstva, které nikdo nechce je jakési klišé.
Každopádně jsem se bála, že série bude oproti Hraničářově učni slabá, ale dosahuje jeho kvalit. Uvidíme kam nás zavede pokračování :)

RAGDOLLMASA
30.10.2014 5 z 5

Kniha byla výborná ze začátku jsem se trochu zadrhával ale nakonec přečteno za den

AndreaD
08.09.2014 5 z 5

Veľmi vydarená knižka, opäť Flanagan nesklamal. Rovnako ako jeho Hr. učeň, aj táto "zatiaľ" trilógia je určená pre mládež, ale tak ako učňa sme prelúskali všetci v rodine, tak aj po tejto knižke som paradoxne siahla ešte skôr ako syn, takže si myslím, že osloví aj staršiu generáciu, ktorá je hladná po dobrodružstve. Príbeh škandinávskych chlapcov, tínedžerov bojujúcich o svoje miesto "na zemi"...o pozíciu medzi súkmeňovcami. Opäť víťazí odhodlanie, vernosť, priateľstvo, schopnosť pomôcť slabšiemu v núdzi a správne sa rozhodnúť v každej zapeklitej situácii. Mladý, nenápadný a skromný Hal má všetky vlastnosti správneho vodcu, napriek tomu, že je považovaný skôr za outsidera a o túto pozíciu nikdy neusiloval a teda ani sám netušil čo sa v ňom skrýva. Až osudný omyl zavedie Hala a jeho družstvo Volaviek na miesta, kde budú musieť siahnuť na dno svojich síl a dobrodružstvo už na seba nenechá dlho čakať.

kuskuskol
09.04.2014

Knihu jsem ještě nečetla ale mám ji doma a chystám se že ji přečtu. jinak jsem četla celou sérii Hraničářova učně a vřele ji doporučuji :)

dqenisa
07.04.2014 5 z 5

Je to velmi hezký příběh. A hlavně je v něm ukázána jedna velká pravda a to, že by jsme lidi neměli nikdy odsuzovat před tím něž je poznáme. V tom příběhu je ukázaná moc přátelství, odvahy, důvtipu. Moc se těším na druhý díl, jsem zvědavá jak tohle dobrodružství bude pokračovat.

mesiaš9
07.02.2014

jinak fajne ten konec ale trochu blby

estelina2300
02.01.2014 5 z 5

Mám moc ráda knihy od Flanagana už jsem přečetla všechny hraničářovi učně a toto je oproti tomu trochu nezvyk. Nezklamalo mě, že je hlavní hrdina pořád chytrý.