Vyděděnci

Vyděděnci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/mid_vydedenci-LuD-125031.jpg 5 733 94

Bratrstvo série

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Outcasts , 2011

IvcaK98
02.01.2014 5 z 5

Až nápadně podobné HU, ale rozhodně to není na škodu. I když dávám přednost luku, pláštěnce a dubovému listu, další série se J. Flanaganovi opravdu povedla a ukrátila mi dobu čekání na 12. díl hraničáře :)

Darkry
25.12.2013 5 z 5

Příběhem a postavami sice odlišná, ale jinak velmi podobná kniha Hraničářově učni. Komu se líbil ten, bude spokojen i se sérií Bratrstvo. Autor se prostě od série k sérii nemění :).

Mergirus
16.12.2013

Velmi čtivá. Člověk začne a nemůže přestat, dokud nedojde na konec. Těším se na pokračování.

Vevericka.eva
09.12.2013 5 z 5

Parádní začátek nové série. Určitě doporučuji, pokud se Vám líbil Hraničářův učeň, nebudete zklamaní.

ThePetinka
09.12.2013 4 z 5

Ke knize jsem z počátku přistupovala s nedůvěrou - koneckonců, nějaký čas jsem byla zvyklá na hlavního hrdinu s lukem, pláštěnkou a hraničářským dobovým listem. Jistě, Skandijci byli odjakživa neuvěřitelní sympaťáci, ale já jsem se prostě nedokázala ubránit myšlenkám typu: "Co asi dělá Will?" A moc mi nepomáhal ani fakt, že hlavní hrdina se jmenuje Hal. Komu dalšímu to ještě připomíná jméno Willova učitele, Halta?
Když jsem po nějakých 100 stranách překonala počáteční odpor, kniha mě dostala. Ostatně jako vždy. Je to stále ten stejný Flanagan. A ten, jak se domnívám, se od vydání prví knihy velice výrazně zlepšil. Ve skutečnosti mi ani nepřijde, že knihy jsou tak úplně pro děti. Protože ať už mají jakoukoliv náplň, jsou přímo bravurně a velmi poutavě napsané.
Hlavní hrdina, Hal, mi přišel jako veliký sympaťák. Místy jsem měla pocit, že je až podezřele dobrý, ale vždy mě to přešlo, protože on a jeho bratrstvo ne vždy vyhráli, často byli poslední a ukázalo se, že to prostě nejsou ti podivní lidé typu Roran (Sága dračích jezdů), kteří bez výcviku, bez přípravy a bez učení umějí všechno a přemohou soupeře o několik tříd lepšího. Tihle kluci byli takový obyčejní, ze života.
Jediné co mě na knize naštvalo, byl, u Flanagana docela klasický, otevřený konec. Dvě kapitoly před koncem bylo všechno hezky urovnané a najednou BUM a všechno je otevřené, nic není jasné a já jsem nucená hledat, kdy vyjde další díl. Sakra!

joni
17.07.2013 5 z 5

Úžasná knížka. Měla jsem ji přečtenou jedním dechem. A četla jsem ji i šestiletému bráchovi a ten z ní byl také nadšený. Jako vždycky Flananganova kniha oslovuje malé i velké :-)

kája14
26.06.2013 5 z 5

Když poznáte styl Johna Flanagana, většinou tušíte co se asi bude dít a jak to dopadne. U jeho knih mě to ale kupodivu vůbec nevádí, stejně si je vždycky užiju :)

xflori01
21.06.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem si koupil v angličtině a je totálně dokonalá. Další skvělé počteníčko :D

Bobšule
24.05.2013 5 z 5

Velmi, velmi jsem se bála začít číst tuto novou řadu příběhů. Říkala jsem si, že tak skvělé knihy, jako je moje milovaná série Hraničířův učeň, to prostě být už nemohou. Nakonec jsem se ale pochlapila, zakoupila, otevřela, začetla se a - neodtrhla se už. :-) Jak já se pletla a jakou mám z toho radost!!!! Znovu ten nádherný styl vyprávění, znovu začíná nové a skvělé dobrodružství! Další báječná fantasy pro děti, za kterou se ve své knihovně ani v nejmenším nestydím!

malagelo
17.04.2013 5 z 5

Vyděděnci se čtou stejně skvěle, jako Hraničář. John Flanagan umí psát lehce a děj odsýpá. Zejména jeho knihy doporučuji pro děti 10+, přivede je to ke čtení. Mám vyzkoušeno ;-)

matej1998
31.12.2012

Skvělé, četl jsem i Hraničářova učně a obával jsem se toho, že se do nové série nedostanu, ale mé obavy byly zbytečné.

Issiriana
28.10.2012 5 z 5

Nádhera... Příběh jsem spolykala jedním dechem a moc se těším na pokračování! Napínavé a někdy mě to dohnalo až k slzám... :)

Emily14819
13.07.2012 5 z 5

Co na to říct? Dokonalost jako Hraničář. Prostě skvělá kniha - napínavá, vtipná (to hlavně) prostě se vším všudy. A ten konec? Booože, honem ať je další díl!

milovnikknih
03.06.2012 5 z 5

je to jen několik dní co jsem našla novou knihu od J. Flanagana na pultě knihkupectví.Hned jsem si ji koupil a jedním dechěm jsem ji přečetla .Jedním slovem SUPER.