Nájezdníci

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137785/big_najezdnici-rZF-137785.jpg 4.5560

Bratrstvo 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Invaders, 2012

Kniha Nájezdníci

Senza Jenka

Docela hezké pokračování prvního dílu. Kvůli počasí je nutné se někde schovat a tak je fůra času pokračovat ve výcviku (který před tím za moc nestál). Někdo má velkou kliku (vyplout na moře s jedním veslem a bez vody je trochu hazard). Namyšleného blba z prvního dílu nahradí jiný namyšlený blb. Opět jsme se dozvěděli, že za a) nejlepší plán, je jednoduchý plán a za b) na každém plánu se něco pokazí (už jsem se bála, že to v jedné knize snad nebude zmíněno). No a Hal opět něco přehlédl. Ale když autorovi odpustíme jeho tradiční prohřešky, je to celkem zábavné čtení.

KájaKoxík

(+ SPOILER) Jo jo i tady 5 z 5. Tady mě klasicky mrzí jen ty mapy.... v knize sice jedna je, ale je uprostřed a vždy mi trvalo než jsem jí nalistovala.

OBSAH - SPOILER!
Volavky se vydávají v bouři za lodí Havran a jejím pirátským kapitánem, který ukradl skandijský Andomal. Bouře je ale zažene do Zátoky klidu, kde pokračují v tréninku a vylepšování lodi. Jelikož se k nim na výpravu přidal i Thorn, bývalý čen posádky Vlčího větru a jediný kdo se stal maktikem 3x za sebou, mají toho nejlepšího trenéra, jakého by si mohli přát.
Hal vymyslí další vylepšení lodi, aby mohla plout ještě rychleji a také obrovský samostříl na přídi, kterým chce vyrovnat šance proti většímu Havranovi.
Když se bouře utiší podaří se jim zjistit, že Havran spolu s dalšími pirátskými loděmi kotví v Limmatu. Také se k nim přidá Vlčí vítr a Volavky jsou dost překvapené, že je nechtějí dovléct domů, ale pomoci jim získat zpět Andomal.
Hal naplánuje útok na město z několika stran a díky tomu se jim podaří do města dostat. Jenže kapitán Havrana Zavak je proradná krysa a dá zapálit lodě ostatních pirátů jen aby sám unikl a nemusel se s nimi dělit. Také nabere klounem Vlčí vítr a Volavky tak nemají jinou možnost než pomoci potápějící se lodi a nechat Zavaka opět uniknout.

Takže finální střet ze Zvakem se opět odsouvá do další knihy.

Cortegos

(+ SPOILER) Parádní pokračování, první část v Zátoce klidu trochu vázla, ale pak se to rozjelo. Lydia skvěle příběhu dodává dívčí element a spolupráce Volavky a Vlčího větru je „cool“. I závěrečná bitva byla podle mého gusta a popichování s Baratem je skvělé koření. Akorát dá se říci, že víceméně příběh končí jako v prvním dílu: vyplouvá se najít Havrana a získat zpět Andomal.

pablito
27.12.2021

Druhý díl trilogie, která mi vrátila pocity z dětství, kdy jsem četl Dva roky prázdnin, nebo Hoši od obří řeky. Tyhle knížky musí potěšit každého od 6 do 106 let.

16.12.2021

No je vidět, že v Bratrstvu se dostáváme do úplně jiný sféry, než jsme zažívali u hraničářův a rozhodně to není na škodu.

hana4834
11.12.2021

Zase dobrý pokračování super postavy v průběhu

vojta888
02.03.2021

Znovu skvělý díl nemám co dodat.

rencovav
19.12.2020

Trochu se stydím, že jsem tuhle audioknihu poslechla tak rychle, v podstatě během jednoho večera a jednoho půldne. Může za to i to, že jsem si ji trochu urychlila, protože když se na poslech soustředíte, nemusí to být (v případě Flanaganových knih) tak pomalé. Druhý díl se mi líbil víc než první, asi proto, že jsem si už zvykla na postavy, nebo už se možná přestaly chovat tak hloupě... ale vlastně to mělo celé úplně jinou atmosféru. Autor se dopouští pořád stejných "chyb" - stejné popisy, stejné zápletky. Ale zároveň to má i přesto něco do sebe. Ach jo, jsem prostě zaujatá.