Vyděděnci

Vyděděnci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/mid_vydedenci-LuD-125031.jpg 5 733 94

Bratrstvo série

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Outcasts , 2011

Gibis
12.11.2019 4 z 5

Skvělý dobrodružný příběh pro kluky, ale i holky se jistě pobaví. Já se tedy bavila a Bratrstvu Volavek držela palce. V rámci žánru moc dobrá kniha, která vyzdvihuje smysl pro čest a pro správné chování, což u fantasy knih pro mládež, není vždy pravidlem. Těším se na další dobrodružství téhle správné party!

Calla2002
05.10.2019 5 z 5

Skandijci, miluju Skandijce, protože jsou svý a mají prořízlou držku. Jejich děsivý vzezření, bojový umění, styl života, to všechno mě zaujalo už na začátku a já jsem ráda, že John Flanagan se rozhodl napsat sérii i o nich. A nelitovala jsem, uteklo mi to jako voda a splnilo to má očekávání, doufám, že ostatní díly na tom budou stejně, ne-li lépe :333

Malýmedvěd
15.06.2019 5 z 5

Velká spokojenost, takto si představuji dobrou dětskou knížku. Je to napínavé, přiměřeně vychovávající, nechybí veselé momenty, snadno se to čte. I když je to převážně z klučičího světa se spoustou bojování, tak se to i holkám bude líbit, dcera alespoň nadšená byla :)

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Jiný příběh ze stejného světa, jako hraničářův učeň. A samozřejmě, jedná se o Flanaganovo dílo, takže skvělé.

DuncanIdaho
01.03.2019 5 z 5

Jiný ale také zajímavý příběh ze stejného světa jako je séeie Hraničářův učeň.

otula
06.02.2019 5 z 5

Pěkná dobrodružná kniha, cílená spíše na mladší čtenáře. Doporučil bych ji tak 12letým klukům. Trochu trpí stereotypy (na první pohled outsideři jsou největšími hrdiny), ale je to sympatičtější, než bezchybní superhrdinové. Nechybí v ní napětí, je zasazena do neotřelého prostředí, hrdinové nejsou černobílí, četlo se to dobře. V hodnocení jsem dal plný počet - neberu to absolutně, ale v rámci literatury pro mládež si kniha svých cca 90 % zaslouží.

Misan1993
05.02.2019 5 z 5

Skělé dílo od Flanagana! Číst to jako malej!!

woodward
27.01.2019 4 z 5

Dočetl jsem celou ságu o bratrstvu Volavek a komentář k prvnímu dílu věnuji celé sérii. Celkový dojem je jednoznačný: není to špatné, ale Hraničářův učeň je lepší; tahle druhá, paralelní série mi prostě připadá jako "druhák", jak by řekli moravští vinaři. Nevím, jaké má autor s rozvíjením svého světa další záměry, není vyloučeno, že dojde k nějakému pevnějšímu propojení obou sérií a vznikne jakási "nová rovina" s novým ústředním motivem. Další a další příběhy o dobrodružných eskapádách protagonistů obou sérií rychle ztrácejí přitažlivost. Lapidárně řečeno, je to čím dál víc na jedno brdo a pokud pan Flanagan nepřijde s nějakou mohutnější nosnou zápletkou, která by uživila další díly, buď v nejbližší době skončí - anebo přijde o část čtenářstva. Sedmi dílům Bratrstva dávám po čtyřech hvězdách.

kach_ni
19.01.2018 5 z 5

Vyrůstala jsem s knihami o hraničářích, které jsem četla dokonce několikrát. Když vyšlo první Bratrstvo, začetla jsem se do něho. Bylo příjemné pokračovat v autorově stylu. Při četbě Hraničářovo učně byli Skandijci moje velice oblíbené postavy a příběh s nimi byl vždy pestrý a zábavný. A tak se mi další knihi z jejich prostředí začal zamlouvat již od začátku! Těším se na další knihy!

Davidaxik
04.01.2018 3 z 5

Kniha nesplnila už mé očekávání, anebo už jsem z něho vyrostl. Dětský autor kterého čte puberťák co neztrácí čas s opakováním? Ehm... to nejde slučovat.

Rita55
16.10.2017 5 z 5

Dílo pana Flanagana jsem zatím neznala. Bratrstvo jsem začala číst spíš ze "studijních důvodů" (jestli by se v knize nenašel námět na etapovou hru na dětský tábor) a už jsem shltla tři díly a rozhodně se chystám dočíst celou sérii :-) Nejenže jako námět na etapovku by to vydalo ne na jeden, ale na několik táborů, navíc mě to hodně bavilo. Ano, děj je předvídatelný, a svět je tu rozdělen na černou a bílou, ale je to přeci jen literatura pro mládež, tak proč ne... je vtipná, dobrodružná a plná "správňáckého chování" party šestnáctiletých kluků, kteří umí být zodpovědní, umí se o sebe postarat - takže velice dobrý příklad pro čtenáře. Až si budu chtít duševně odpočinout a trochu vystoupit z reality dospěláckého světa, nejspíš se pustím i do Hraničářova učně :-)

tatjana1737
29.09.2017 5 z 5

Souhlasím s komentářem uživatele Gurus. Po přečtení Hraničářova učně (před nějakou dobou) se mi do dalšího Flanagana nechtělo. Ze zvědavosti a nouzi o jiné čtivo jsem si půjčila v knihovně Bratrstvo a byla příjemně překvapená. Samozřejmě, že stejně jako "učeň" je i tahle série cílená na mladší čtenáře, takže obsahuje očekávatelná schémata a pár klišé, ale nevadilo mi to u "původní série", takže mi to nevadilo ani teď. A naopak si myslím, že pro náctileté může být kupa věcí obdivných a se soupeřením mezi chlapeckými partami se mohou ztotožnit. V knize je nesympatický vrstevník, pár "vyvrhelů", kteří se ukážou jako podstatně lepší postavy i kamarádi než prvoplánoví "borci", nechybí postava mentora, který hlavnímu hrdinovi pomáhá. Zápletka s ukradeným pokladem je trochu předvídatelná, ale zas je tu námět na další díl ;-). Kdo má rád Eraka, a koho bavily díly, kdy se Halt pohyboval ve Skandii, ten si přijde na své, protože Skandijci jsou zamilováníhodní.

"Jestli je tohle mírumilovný obchodník, tak já jsem stará tetička Winfrída," prohlásil.
Erak povytáhl obočí, "Ty znáš nějakou starou tetičku Winfrídu?"
Svengal mávl rukou. "To se jen tak říká, veliteli. (...)"

"(...) Chceš, abych ho sledoval v přestrojení?"
Erak se na něj zamračil. "V přestrojení? A za koho?"
"Moh bych se načančat jako stará tetička Winfrída," zašklebil se Svengal. "Neměli by ani špetku podezření."
Erak na něj hleděl s kamennou tváří. Když býval obyčejným skandijským skirlem, Svengal si k němu zdaleka takhle nedovoloval, uvažoval. Pak se vzpamatoval a potřásl hlavou. Vlastně dovoloval, uvědomil si.
"Padej odsud," utrousil.
"Už jsem na odchodu, veliteli. A kdybys potkal nějakou stařenku, jak se belhá po městě, tak se k ní chovej mile. Nejspíš to budu já."
"Ty jsi tady ještě?" zavrčel Erak. Tentokrát ale zůstala jeho otázka bez odpovědi.

Gurus
13.09.2017 5 z 5

Byl jsem skeptický a jsem rád, že jsem se mýlil. :-) John Flanagan to zase dokázal.

marek1278
25.08.2017 5 z 5

Po Hraničářově učni jsem měl trochu strach, jak to dopadne s novou sérií, ale Flanagan nezklamal a je to zase jízda :) Už se nemůžu dočkat na další díly

Bookworm11
02.08.2017 5 z 5

Je to skvělá kniha. Zbožňuju Ulfa a Wulfa.

vampiru
30.07.2017 4 z 5

1. kniha z novější série slavného spisovatele Hraničářova učně mě naplnila plného očekáváním. Děj byl příliš přímý a hrozně mě štvala jedna věta, která se tam objevila asi 50x

dpxcz
19.03.2017 5 z 5

Parádní spin-off k Hraničářovu učni. Chytilo mě to stejně a jsem zvědav na další díly.

Aniday
25.12.2016 4 z 5

po Hraničářovu učni jsem asi čekala malinko víc, ale třeba to další díly dotáhnou 8)

Evisis
01.12.2016 5 z 5

Kniha má zajímavý příběh, dobře se mi četla a opravdu mne nadchla. Flanagan je skvělý autor a knihy od něj se čtou skoro samy. Sice mám po přečtení Hraničářova učně tendenci zaměňovat nějaká ta jména, ale to už je vedlejší :D. Určitě doporučuji. :)

zuzik2301
15.09.2016 5 z 5

Do knihy jsem se pustila po dočtení Hraničářova učně, protože jsem si dílo pana Flanagana prostě zamilovala. Je fakt, že mi chybí hraničáři (Halt, Gilan, Will..) ale i tahle série mě dosti zaujala a téměř se od knihy nemůžu odtrhnout. Nemluvě o tom, že hlavní postavou je Hal a já mám nutkání číst pořád Halt :D