Ledová země

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12951/ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4.51192

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Icebound Land, 2005

Kniha Ledová země

Renatapek
03. listopadu

Třetí díl serie Hraničářův učeň ve kterém pokračuje zápletka z dílu druhého. Will a Evelin jsou v zajetí a na vlčí lodi odplouvají do Skandie. Cestou se jim přihodí nejedno dobrodružství a ve Skandii si oba mladí a silní hrdinové sáhnou na dno svých sil. Protože nás čekají další úžasné díly, je jasné, že se z toho nakonec dostanou, ale bude to tak tak. Halt nenechá svého učně na holičkách a vyráží mu na pomoc i když mu dá velkou práci vymyslet "fintu" jak odjet ze země, když ho král nechce pustit, protože ho potřebuje jinde. Tento díl se mi líbil asi nejméně, ale pokud ho nepřečtete nebudete vědět o čem je celá serie dál :)

knižnífanda

moc hezky a i vtipně napsané, s velkou dávkou napětí.
I když jsem už starší ročník tak na relaxaci je série o hraničářovo učni to pravé pokud máte rádi tento žánr.

KájaKoxík

I třetí díl série nemohu hodnotit jinak než 5 z 5.
Stále mne velice baví mírné ponaučení, které z knihy plyne.

Tentokrát se dostáváme do oblasti drogové tématiky. Část knihy věnovaná tomuto problému, je dle mého názoru velice pěkně napsaná. Čtenář se dozví, jak snadné je do závislosti spadnout (nabídka od přítele pod záminkou, že tato látka dokáže pomoci). Jak moc drogy dokáží člověka změnit, že bez pomoci se z toho nikdo sám nedostane, ale že i tak je možnost jak se uzdravit. Celé je to zasazeno do příběhu a vhodně zpracované i pro mladší čtenáře.

Z knihy je čím dál více patrná inspirace autora v mapě Evropy. Araluance můžeme tedy přirovnat k Angličanů s jejich důrazem na pravdu, a rytířství jako za dob Artuše. Galika odpovídá Francii, kde si jede hlavně každá sám za sebe a Skandijci jsou Vikingové. Upřímný národ s jednoduchou filosofií a přímočarým jednáním.

Pozor spoilery!!!
V knize se nám tentokrát střídá příběh Willa s Evanlyn a Halta s Horácem poctivě vždy po kapitole.

Halt je zahnán do kouta, jelikož nemůže opustit zemi a splnit svůj slib Willovi, že ho zachrání. Nezbude mu tak nic jiného než okatě pošpinit krále, nechat se vyloučit z hraničářského sboru a země. Trochu nechápu, proč nikomu nedošlo, proč to vlastně udělal. K záchranné výpravě se přidává i Horác. Jeho účast se ukáže jako prozíravá právě v oblasti Galiky, kde se Haltovi hodí jeho rytířský um.

Naproti tomu Will s Evanlyn cestují na Vlčí lodi s jarlem Erakem do Skandie. I v této knize se potvrzuje Erakova čestnost, které jsme si mohli všimnout již v předchozí knize. Ale přesto je oba dá do otroctví, pod vidinou toho, že alespoň zůstanou spolu. Will kvůli lsti propadá závislosti na hřejivé trávě. Jakmile to zjistí Erak pomůže naší dvojici s útěkem a předá Evanlyn znalosti, jak se pokusit Willa odvyknout a tím ho zachránit.

Před koncem knihy se obě dějové linky na můj vkus trochu rychle potkají.
Ale jak to dopadne,si budete muset přečíst sami :)

KK

Dycko

Další skvělé pokračování Hraničářova učně. Líbí se mi, že kvalita děje neklesá. Další skvělý příběh.

francouz

Musím souhlasit s komentáři, níže uvedenými, že první dva díly, to byla opravdu jiná jízda.
I když na druhou stranu to co se dělo s Willem a Evelyn, mělo spád.
To jak se zachoval Halt, i mě se to zdálo malinko přitažené za vlasy, to jak okatě se snažil jít na pomoc svému žákovi.
To, že zde narazíte na používání drog, to bych opravdu něčekal, je jenom škoda, že to nebylo rozvedeno trošku víc.
Ale je to spíše takové čtení na letní večery, kdy nemusíte moc přemýšlet a popustíte uzdu svojí fantazii, a necháte se unášet pohádkovým příběhem.

Ailee

Takový vycpávkový díl s uměle doplněnou akcí s černým rytířem jen proto, aby se něco dělo. Nebylo to moc šikovné. Ale kniha je kraťoučká, takže to rychle uteklo a další díly budou určitě opět lepší. :-)

PhoebePollard

Hezký díl, ale ne tak dobrý, jako ten první. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, i když se v pozdějších dílech třeba vybarví lépe. Doufám.

Lubisek

Opět parádní díl. Již po přečtení prvního dílu jsem si sérii zamiloval a jsem nesmírně rád, že jsem si pořídil celý komplet 12 knih. (i když jich už je 13) :) Vůbec netuším, jak série bude pokračovat, ale zdá se mi, že právě tento díl bude znamenat velký předěl mezi tím, co bylo a co bude. Knížka byla tajemná, plná dobrodružství. Také se v této sérii poprvé objevil prvek krutosti a série se stává strašidelnější. Navíc se kniha čte opravdu skvěle. A to hlavně tím, že každou kapitolu přeskakujeme z místa na místo. Opravdu paráda a těším se na další díl. ;)