Ledová země

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4.51424

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Icebound Land, 2005

Kniha Ledová země

LunaL.

(+ SPOILER) Tenhle díl už nebyl tak dětský, byl vážnější. Hlavní postavy poznali, že svět je krutý - někdo v otroctví, jiný na Temné hoře. Ale také si připomněli, jak je důležité se nevzdat a hlavně, jakou cenu má přátelství. Přestáli hodně překážek, ale ještě se nedovíme, jak tahle jejich nedobrovolná pouť skončí.. Nemůžu jinak, vrhám se na další díl :)

Lucka12345

Kniha byla o něco málo horší než předchozí dva díly.

U předchozích dílů jsem nedokázala pochopit proč autor píše patnáct dílů a stále dopisuje další a další. Můj názor se nezměnil že, bych radši zakončenou sérii. Ale už začínám chápat autora protože to samé sleduju na mně: Když jsem četla druhý díl tak jsem si říkala že je to super ale že dál číst nebudu. To se nestalo.... odůvodnila jsem si to tak že mě zajímá jak se děj a postavy budou vyvíjet. JENŽE teď jsem dočetla třetí knihu a začínám chápat co se děje já ty postavy NEDOKÁŽU opustit!!! A kvůli tomu chci číst další díl. A myslím že neskončím tím že čtyřka byla skvělá ale pětku už nechci....... dopadne to stejně jako u dvojky a trojky.

V každém případě autor umí psát, umí vymyslet dobrou zápletku a umí vymyslet dobré postavy...

Knihu můžu jen doporučit!

ElessaRiverbow

Na začátku jsem se bála, že si nebudu pamatovat, co se dělo v předešlých dílech, protože jsem je četla téměř před rokem. Naštěstí jsem si ale během čtení prvních pár kapitol téměř vše vybavila. Zdálo se mi, že zde bylo méně akce, ale děj byl stále zajímavý a kniha se četla rychle. O trochu víc mě bavila dějová linka s Willem a Evelyn. Doufala jsem, ať to s ním dobře dopadne a u konce jsem neměla daleko od slz radosti. Erak, díky tomu, co udělal, se stal jednou z mých oblíbených postav, i když jsem tak trochu od začátku předvídala, že jim nakonec nějak pomůže. Nejradši bych se pustila do dalšího dílu, ale mám teď spoustu rozečtených knížek, které chci dočíst, a tak čtvrtý díl bude muset chvíli počkat.

Tamten

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Verunka926

Ačkoli zde moc akce oproti předchozím dílům nebylo, příběh jsem si stejně velmi užila a těším se na pokračování. Willa, Halta, Horáce i Evanlyn jsem si moc oblíbila a doufám, že se opět brzy setkají.

Opět naprostá bomba. I přes to, že vím, že se jedná o knihu určenou pro mládež a tedy pravděpodobně nenastane masakr ve stylu hry o trůny, stejně jsem byl od poloviny knihy napnutý jak kšandy a vydrželo mi to až dokonce.

soupik2012

Pokračování příběhu je trošku slabší než byl Hořící most, ale stále velmi dobré. Dvě dějové linky. V té první sledujeme osudy unesených Willa s Evanlyn a jejich snahu uprchnout z otrockého zajetí. Ve druhé dějové lince sledujeme jak se Halt s Horácem snaží Willa najít. Na můj vkus je příběh až příliš předvídatelný, málo tajemný a nebezpečný. Je to hodně pro děti. Ale bavila jsem se a budu se těšit na další putování. Tuto sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

vojta888

Skvělá kniha, znovu jsem se od ní nemohl odtrhnout.
Velmi se mi líbila postava Eraka a Svengala , jdu hned na další díl.