Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1882 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

janulle1997
08.07.2013 5 z 5

Všechny knihy Hraničářova učně se mi velmi líbily, těším se až si přečtu další díly.

hardrock
28.06.2013 5 z 5

Flanagan to ma dobre vymyslene - po docitani jednej knihy okamzite nuti siahnut po dalsej. :-) Uz teraz sa tesim, ako budu pokracovat dobrodruzstva Halta, Willa, Horaca a aj ostatnych postav. Pri tychto knihach sa clovek nema cas nudit, dej rychlo napreduje, ma zaujimave zvraty a nie je zbytocne vypchavany vatou.

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

Vevericka.eva
09.04.2013 5 z 5

Líbilo se mi, že se dostalo víc pozornosti i ostatním postavám. Zdařilé pokračování.

matej1998
31.12.2012

Hezká kniha, ovšem Will zde není moc vidět.

motycek
22.11.2012 4 z 5

Trochu mě zamrzelo že polovinu knížky je hlavní hrdina v takovém stavu v jakém byl ale napsáno to bylo hezky,

babyboar
07.05.2012 5 z 5

Nemohu souhlasit, že by tento díl byl z prvních třech nejhorší. Mně se moc líbil. Je zajímavé, jak Flanagan do svých knih zakomponovává problémy současné mládeže: šikanu, drogovou závislost... Byla jsem napjatá, jak to s Willem skončí a autor nás napíná až do dalšího dílu. :-)

studentik
05.10.2011 3 z 5

Nejhorší ze tří... :) ale jinak hezká četba.

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5

Prostě HU se mi z fantasy knih líbí nejvíc.

brutus
30.11.-0001

Tato kňížka se mi moc líbyla našel jsem v ní vtip dobrodružství atd. byla to výborná četba(mooning)