Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1882 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

natalie2171
15.05.2016 5 z 5

Autor nám porcuje příběh bez žádných servítek. Moje cesta příběhem Willa, Halta a jeho věrných přátel, stále pokračuje. Další spanilá jízda, kterou jsem si užívala. Skoro jakobych někde v dáli slyšela napínání tětivy luku.

Arven2001
01.05.2016 5 z 5

Perfektní. Tato série mě přivedla ke čtení.

CallidusXM
04.02.2016 2 z 5

Tato kniha mě bohužel zklamala. Za prvé - spousta chyb v popisu knihy (např. Erak není "kapitán" ale "jarl"). Také mapka by se mohla alespoň trochu pozměnit. Dále mi tato kniha přišla docela nudná a naplněná kupou příběhově nedůležitých dějů. Nebýt jich, celý příběh o dobrodružstvích Willa a Evanlyn ve Skandii by se vešel max. do jednoho dílu. Ale jinak se kniha čte rychle a lehce.

Evus
22.01.2016 4 z 5

Pořád vcelku zajímavý příběh, který se čte jedním dechem. Akorát postava Evanlyn mi přišla neuvěřitelně protivná.

pejty
15.01.2016 2 z 5

Tento díl je asi tím nejslabším dílem celé série, i když je pro celou sérii asi tím nejdůležitějším. Moc se mi zde nelíbil děj, prostředí a hlavně tu byl dán velmi malý prostor Willovi, bez kterého ten příběh pro mě nemá takový šmrnc. Jediná kniha ze série u které jsem se modlil za konec.

YakubiTeera
06.01.2016 3 z 5

Tohle byl snad jediný díl, který mi moc k srdci nepřirostl. Posledních cca 70 stran jsem si říkal, ať už je konec... Miluju celou tuhle sérii, ale prostě tohle podle mě bylo slabší... Navíc se mi nelíbilo, jak Willa zfetovali... ale to už patří k ději, kde bylo věnováno více prostoru Haltovi s Horácem a Evalyn... :)

JajaCZ
26.11.2015 5 z 5

Ďalšia zo skvelých kníh o hraničiarskom učňovi

vodopad152
19.11.2015 4 z 5

Kniha byla super, ale podle mě nebyla tak dobrá jako první díl. Mojí kamarádce se nejvíce líbil tento díl, ale já s tím nesouhlasím, protože mi vadilo, že nebyl Halt a Will spolu, ale když byl Horác s Haltem dohromady tak to taky nebylo špatné. Kniha byla podle mě míně vtipná, ale i tak měla poutavý děj. Moc se mi líbila zápletka s Willem (ti co to četli vědí co myslím). Kniha byla podle mě dobrá, ale mohla mít lepší obálku.

Laurel
11.11.2015 5 z 5

Táák, další díl přečtený! :D Jak už jsem napsala: Miluju tuhle sérii :3 Ale musím říct, že u tohohle dílu jsem se málem rozbrečela... Chudák Will! :'( A Evanlyn je tak strašně statečná! O Haltovi a Horácovi ani nemluvě :'3 5* a jde se na další díl :3 ♥

anid
29.10.2015 5 z 5

Kniha znovu nezklamala, ale musím uznat místy se zhoršila. Kniha se rozdělila na vyprávění Horáce a Halta a Eavelyn a Willa, za což moc díky autorovi že jsme nepřišli o nic podstatného. Bohužel byla místa u Willa a Eavelyn, která byla zdlouhavá a nudná. Díky rozdvojení knížky jí musím nechat 5 hvězd, protože si to zaslouží

Ričí
20.10.2015 5 z 5

Za mne asi nejlepší ze čtyř knížek. Konečně došlo k nějakému zvratu, který nebyl tak očekávaný, narozdíl od konce knížky.

kyticka152
15.10.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila i když o trochu míně než první dvě.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY:
To, že Will byl pod drogami mělo něco do sebe, ale nelíbilo se mi, jak ke konci knížky, téměř vůbec, tam o něm nic nebylo. Chápu, že nemluvil, protože byl "mimo", ale mě to tam chybělo. Na Willovi prostě miluji, jak všechno vymýšlí, zkouší a na všechno se ptá. Sice mi vadilo, že na konci knížky Halt s Horácem nenašli Willa s Evalyn, ale o to víc se těším na další díl.

Rozhodně tuto knížku doporučuji a přečtu si další díl.

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Děj byl napínavý a hodně překvapivý. Další skvělý díl této série.

adel3235
14.09.2015 5 z 5

Tenhle díl byl dost zajímavý. Nečekala jsem že Halt udělá to co udělal ale jeho důvody mi byly hned jasné, narozdíl on nechápavých osob v knize.. Každopádně se dost těším na další díly, i když nemám tušení co mě v nich čeká..

Svatojánek
06.09.2015 4 z 5

Já tu knihu milujůůůůů!!!!
Škoda že je jen dvanáct dílů, už jsem jich přečetla deset. :(
Tohle je jeden z mých oblíbených dílů!

Ariana_cz
19.07.2015 4 z 5

Tento díl mě nenadchl tak jako jiné, ale přece jenom to bylo dobré čtení.

Roselunda 1928
09.07.2015 5 z 5

Po skoro 9 měsících jsem to v knihovně našla. A teda... wow.

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Jednoduché, napínavé a chvílemi i zábavné čtení. Všem doporučuji! :D

eva1770
11.04.2015 4 z 5

Zase napínavý příběh prostě paráda

technolog
06.04.2015 5 z 5

Napinave krasne jednoduche cteni....