Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1882 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

knihomolka01
17.02.2015 5 z 5

Tenhle díl se mi hodně líbil, možná nebyl zas tak zajímavý jako minulý, ale pořád stál za to. Navíc jsem si konečně oblíbila Evanlyn.:D

LazyNight
03.01.2015 3 z 5

Mně tento díl až tak nenadchl. Nejsem asi typ jen pro takový... 'mezidíl' jen o putování - nevím. Ale přečtení nelituju, :)

Leslie739
03.01.2015 5 z 5

Obálka knihy je v souvislosti s názvem dílu až sakra dobře ledově chladná. :D
Putování je úžasné a ani při tak "nudné" činnosti nechybí spousta nových zápletek (až by si člověk myslel, že Flanagan je mág na jejich vymýšlení :D). Stejně tak překvapivé, avšak správné, chování Halta i Horáce. :)
Jen mě trošku mrzí, že tu není tolik té lukostřelby, ale to už je asi prostě jen závislost. :D

Karoli282
29.11.2014 5 z 5

Další úchvatný díl. Horác mi připadal v některých chvílích roztomile naivní :D. A samozřejmě Willa mi bylo líto, ale dopadne to s ním (zatím) dobře.

Samaret
17.11.2014 5 z 5

Vtipné, milé, příjemné, a skvělé zpracované.

Greene
16.11.2014 4 z 5

Po těch dvou výborných jsem asi moc očekával. Prvních sto stran jsem se přemlouval, pak se to ale rozjelo a za chvilku jsem to dočetl. Ale se sérií jsem rozhodně neskončil :)

Eigis
26.09.2014 5 z 5

Tahle kniha je prostě součást většího příběhu a vyplňuje mezeru mezi druhým a čtvrtým dílem. Možná proto není sama o sobě tak dobrá jako dva předchozí svazky a chybí ji nějaká výraznější scéna, ale pořád je to velice dobře a čtivě napsaná záležitost.

Knížkařka
12.08.2014 5 z 5

Pokračování mé oblíbené série!Jako obvykle skvělý děj,postavy atd.Je to prostě bomba!

Alma-Nacida
10.07.2014 4 z 5

Knížky si pořád drží svoji kvalitu, děti i já se těšíme na další díl. :)

Klaris 99
12.05.2014 3 z 5

Tento díl se mi líbil o trošičku víc než díl předchozí.(1 je stále nejlepší) Sice linie děje je pořád stejná, ale tentokrát mi celá kniha přišla zajímavá a napínavá. Děj se mi líbil asi z pohledu Horáce a Halta, protože některé Haltovy poznámky byly úžasné a Horác je sice méně inteligentí, ale hodý a statečný.

Evanlyn, na to, že je princezna se chová úplně nomálně, jak se na konci postarala o Willa mně dostalo. Chci, aby byl Will s Evanlyn, ale někde jsem četla, že má být s Alyss. A já jïm to tak přála.:(

Celkový dojem je takový, že nelituju, že jsem se do hraničáře pustila, protože ono se to tak dobře čte a když nemám co číst, nebo mám v poličce samé zamilované knihy, tak je hraničář úplně ideální.

Těším se na další díly a doufám, že už budu rozdávat jen 4 body a možná i víc.:D

Lodja
12.05.2014 5 z 5

Je zvláštní, že má oblíbenost dílů v rámci této ságy se určuje podle zeměpisné polohy - čím severněji, tím lepší. A tady už jenom z názvu vyplývá, že tahle je teda sakra vysoko. Jak zeměpisně, tak hlavě kvalitou.
Will mi přijde jako trošku prvoplánová postava - siroteček, na první pohled malý a slabý, ale hned na ten druhý se v něm dějí neuvěřitelné věci. Mnohem propracovanější mi přijde Evanlyn, která této knížce nasadila laťku hodně, hodně vysoko.

(Samozřejmě stále, jako u všech dílů platí, že je to fantasy pro děti, nikoli právoplatná fantasy jako třeba Píseň ledu a ohně, ale co siv mládí s chutí přečteš, ve stáří to shledáš ještě o něco lepším :-) )

Eremites
20.03.2014 5 z 5

Super. Stejně jako předchozí díly. A fantastická ukázka drogové závislosti - hned jsem knížky využila jako výchovné pomůcky na debatu ohledně drog a podobných svinstev.

Alex.Barunka
24.02.2014 4 z 5

Skvělé pokračování! ... Velmi čtivé a poutavé. V knize se objevuje plno zvratů. Kniha je sama o sobě zajímavá a hlavně je to pokračování předešlého dílu. John do příběhu skvěle zařadil Haltovo vyloučení ze sboru, které jsem nečekala a drogová závislost na hřejivé trávě měla v příběhu také své místo :) ...

Mergirus
20.02.2014 5 z 5

Opět strhující děj, čehož autor docílil tím, že vypráví dvě dějové linie a střídá je. Vždycky mě to nutilo pročíst se do další kapitoly, abych věděla, co bude následovat. Jen škoda, že Halt ještě nenašel Willa. A souhlasím s komentářem uvedeným níže - autor skvěle popsal drogovou závislost.

Storycollector
15.12.2013 2 z 5

Tento díl mě bavil podstatně méně, než ten minulý. Naštěstí jakous takous úroveň udržují sympatické hlavní postavy.

SabinaV.
14.12.2013 5 z 5

Naprosto stejné hodnocení,jako u předchozího dílu;jak jinak než skvělé!:-)

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Inu, přesně jak jsem říala, odhodlala jsem se zaplatiti roční poplatek v knihovně a nakráčela tam, abych si půjčila další pokračování Willových dobrodružství. Ten předchozí díl měl tak pitomý otevřený konec, že mi ani nic jiného nezbylo!
Knížka se mi docela dost líbila. Úplně jsem ji zhltla a opět jsem se přitom výsostně bavila. Tyhle knihy jsou tak vtipné! Nejhezčí scéna byla, jak Halt nazval Horáce rytířen dubové palačinky, to byla sranda. Autor však do příběhu dokázal dostat i to, co se do skoro žádné fantasy knihy dostat nepodaří. Drogovou závislost, její počátky, průběh, bezmoc všech lidí okolo i samotné léčení. Flanagan v knize ukázal, že to sice není nic lehkého takovou věc překonat, ale je to možné! Tahle dějová linka se mi hodně líbila!
Kniha celkově určitě stojí za přečtení, i když by asi bylo lepší začít prvním či druhým dílem, protože tohle pokračování dost navazuje na předchozí děj.

NANDY75
22.09.2013 5 z 5

..všechny knihy Hraničářova učně se mě líbily, ale včera jsem přečetla poslední 11-náctý díl a těším se na nové knihy od tohoto autora..., které již pomalinku vycházejí...takže určitě doporučuji a přeji krásné počtení..:-))

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

Toto je první díl co jsem četla. Naprosto skvělý=) Ale zhodnotila bych, že lepší byl Hořící Most=)

Adele02
13.07.2013 3 z 5

Předchozí díly byly lepší, ale i tenhle byl dobrý. Rozhodně v sérii budu pokračovat.