Nositelé dubového listu

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14789/hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 4.61068

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň (4.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia (2006)

Kniha Nositelé dubového listu

Dycko

Opět skvělý, napínavý příběh. Kniha obsahuje jak humorné pasáže, tak pasáže, při kterých se tají dech. Úžasná kniha.

PhoebePollard

Po třetím díle mi tohle zvedlo náladu, což je super. Místy se mi tajil dech, místy jsem se nedokázala přestat smát a místy jsem chtěla vraždit, ale vždycky jsem byla zcela ponořená do děje. Minulo pár hodiny a kniha najednou skončila...

Dada_cte

Tahle kniha je jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Hodně jsem se u ní nasmála, ale nastaly i chvíle, kdy jsem zatajila dech a s napětím pokračovala dál❤️ Doporučuji

hajmo

Veľmi dobré pokračovanie prvých troch dielov. Príjemné, rýchle čítanie, super oddychovka. Jednoznačne odporúčam.

jirka3176

Tento díl byl podstatně lepší než minulá kniha, která byla spíše takovou předehrou tohoto dílu.
Nevím jak to John Flanagan, autor knihy, dělá že jeho knihy jsou čtivé, napínavé a často akční,někteří jiní autoři by to tak nedokázali právě jako John.
V knize se opět objevil Haltův smysl pro strategii, pouze díky němu vznikl mír mezi odedávnými nepřáteli.
5*/5*

Chytuš

Čteno synům před spaním. I když nevím, jestli jde o nejvhodnější literaturu na dobrou noc, občas jsme byli napnutí, jak špagát :-) Nicméně znovu jsme byli spokojení všichni, synové, i předčítající rodiče. Ani tentokrát v příběhu nechybí napětí, dobrodružství, bojové akce a hrdinství. Halta, Willa i Horáce má čtenář zamilované už z předchozích dílů, v tomhle dobrodružství navíc partu skvěle doplnil Erak. Klučičí dobrodružství v té pravé míře navíc okořeňuje postava Evanlyn/Cassandry. Skvělá fantasy série pro dobrodružné povahy obojího pohlaví.
Jediná nevýhoda je ta dlouhá čekačka v knihovně na každý další díl :-)

MonaLisa42

No prostě úžasná kniha. Už dlouho jsem se tak moc nezasmála (Nejvíce asi když probíhala diskuze mezi Haltem a Horácem a v ní stále používali slovo "co"). Tento díl je velice akční, napínavý, dobrodružný, zábavný a prostě dokonalý. Líbilo se mi, že se postavy potkali a našli nové přátele. V koncové bitvě se z nich stali hrdinové, to jak Will vedl lučištníky bylo skvělé. A to jak každý měl v bitvě vlastní roli se také povedlo. Samozřejmě jsem si velmi oblíbila Eraka.
Tento díl dopadl skvěle. I přesto, že tato kniha příběh hezky uzavřela, se těším na další díly. Nemám knize, co vytknout, a tak dávám plný počet hvězdiček. Moc Děkuji!!!

SarahRoyalAss

Pokud má člověk rád tréninkové a bojové sekce, bude z tohoto dílu nadšený. Tak jako já. Všechny knihy jsem si během čtení zamilovala a ani tahle není výjimkou.
Kromě shledání přátel a učně s hraničářem, se tu začnou rýsovat nová přátelství a spojenectví. To přinese i skvělé kapitoly tréninku, taktiky a boje. Objevují se tu noví nepřátelé zběhlí v taktice a boji proti Skandijcům, co nemají taktice ani za mák páru. Ale díky novým křehkým vztahům, které se během knihy prohloubí, mají nové šance na výhru. A jak se ukáže, Skandijci nejsou tak špatní a Erak je skvělý chlap, kterého si člověk oblíbí.