Nositelé dubového listu

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14789/hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 4.61256

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia, 2006

Kniha Nositelé dubového listu

ArwenEvenstar

Napínavé jako vždy. Špičkování Halta a Eraka mě pobavilo. A Erakův pokus o jízdu na koni a nenápadné plížení ještě víc.

MiLiška

Napínavé už od začátku, konec tentokrát na můj vkus trochu rozvláčný, moc "šťastný" a poněkud předvídatelný... A to dělení slov na konci řádků!!! Zbývající díly jsou už na cestě! Těším se na další dobrodružství s Erakem, po Haltovi je to můj nejoblíbenější hrdina. Kdo je ten Váš?

08.12.2020

Od těch knížek se fakt nemůžu odtrhnout, jsou prostě skvělý. PS: přítel lituje, že mě na ně naučil a že se mu nevěnuju. :) :)

Jarka_rybář
15.11.2020

Mno, tohle je trochu slabší díl, ale pořád dobrý. Napínavý a fajn.

tereza1198
06.11.2020

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil méně než předchozí. Ale pořád to je nadprůměrné čtení a mé mladší já by z toho zešílelo.

Kajksa17
02.11.2020

Tuto sérii knížek čte i moje kamarádka a obě jsme z toho strašně nadšené. Prostě tyto knihy jsou skvělé. Strašně doporučuji, doporučuji, doporučuji!!!

LillyM.
06.09.2020

Hraničářův učeň. Zase to nebylo vůbec špatné, ale bylo to na mě asi už MOC sci-fi, dobrodružství je ale ukončeno, takže úplně v pořádku:-)

ZuKo
10.08.2020

Je težké pro dospělého hodnotit knižku pro děti protože se na ten děj divá jinak. Celá série je super, jen na můj vkus je tam hodně toho jak je Will skvělý na svůj věk.
Co se mi také líbí je to, jak spisovatel použivá věci z historie Evropy.