Nositelé dubového listu

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14789/hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 4.61097

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia, 2006

Kniha Nositelé dubového listu

Renatapek
03. listopadu

Tento díl opět dějově navazuje na díl předchozí. Do děje nám vjedou temudžajové a nová zápletka je na světě. Halt, Will, Horác i Evanlyn se budou muset připojit ke Sakndijcům, aby zabránili velké hrozbě. Ti si kupodivu dají říct, spojí síly a díky tomu zvítězí, ale bude to o fous. Will zazáří, jako čarovný lukostřelec, jeho schopnosti budou mít velký vliv na výsledek střetnutí dvou nepřátelských stran. S chutí do čtení,

ImGinny

Je to dobrá kniha, ale upřímně - bitvu s Temudžaji jsem přeskočila a trvalo mi dlouho, než jsem se k HU vrátila. Můj nejneoblíbenější díl.

KájaKoxík

Z relativně malého světa Araluenu jsme se už v minulém díle přesunuli na kontinent. I tentokrát se děj odehrává ve Skandii (kterou můžeme připodobnit k naší skandinávii).
A opět musím říci, že mapka v knize je absolutně nedostačující, vzhledem k podrobnostem v příběhu.
Do hry se přidává nový hráč a to národ Temudžajů. Haltovy předchozí zkušenosti s těmito bojovníky jsou jejich nejcenější zbraní. Jelikož knihu čtu prvně až v roce 2019 už se velice těším na Haltovy příběhy v sérii První roky. Doufám, že si budeme moci časem přečíst celý příběh z jeho výpravy za Temudžaji.

Spoilery!
Konečně se nám potkávají obě dvojice a to jak Halt s Horácem tak Will s Evanlyn/Cassandrou. Pokusí se tedy konečně prchnout ze Skandie, ale tažení temudžajských bojovníků jim překazí plány. Nakonec naší partě nezbude nic jiného než pomoci skandijskému oberjarlovi v boji proti Temudžajům. Situaci kompiluje i odhalení původu Evanlyn jako princezny Cassandry. Opět narážíme a trochu poodhalujeme Haltovu minulost plnou dobrodružství v cechu hraničářů. Jeho zkušenosti jsou nejen pro Skandijce, ale i pro Araluen jedinou šancí na záchranu. Nahlédneme i do plánů nepřítele, jehož cílem je právě Araluen. Můžeme tak obdivovat Haltův úsudek, jelikož jejich záměr včas odhalí.

Závěrečná bitva je velice napínavá a strhující. Výhra těch "dobrých" čtenáře sice nepřekvapí, ale neznamená to, že si bitvu neužijete.

V závěru knihy se novým oberjarlem stává Erak a krize s Cassandrou je tedy zažehnána. Podaří se také vyjednat smír se Skandijci a už nic nebrání cestě domů. Král Duncan najde elegantní řešení, jak Haltovy odpustit poslední 3 týdny vyhnanství a nám nezbývá než se radovat ze šťastného konce spolu s našimi hrdiny.

Konečně se nám děj po 4 knihách uzavírá. Dávám 5 z 5 a těším se na další díl.

francouz

Další pokráčování, bylo možná o něco slabší než ty předcházející, ale opět to bylo takové to pohodové prázdninové čtení na dobrou noc.
A to, že se tady objevili nové nástrahy, bylo super, ale tak nějak člověk podvědomě tušil, že to přece musí dobře dopadnout.
To jak se mladý člověk může opět spolehnout sám na sebe, aniž by k tomu potřeboval nějaké podpůrné látky, je také poučné, takže je to taková doporučená knížka pro mladší a nebo již pro ty pokročilé, jako jsme my.
Tak vzhůru za dalším dobrodružstvím, které na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Dycko

Opět skvělý, napínavý příběh. Kniha obsahuje jak humorné pasáže, tak pasáže, při kterých se tají dech. Úžasná kniha.

PhoebePollard

Po třetím díle mi tohle zvedlo náladu, což je super. Místy se mi tajil dech, místy jsem se nedokázala přestat smát a místy jsem chtěla vraždit, ale vždycky jsem byla zcela ponořená do děje. Minulo pár hodiny a kniha najednou skončila...

Dada_cte

Tahle kniha je jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Hodně jsem se u ní nasmála, ale nastaly i chvíle, kdy jsem zatajila dech a s napětím pokračovala dál❤️ Doporučuji

hajmo

Veľmi dobré pokračovanie prvých troch dielov. Príjemné, rýchle čítanie, super oddychovka. Jednoznačne odporúčam.