Nositelé dubového listu přehled

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14789/bmid_hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 5 1753 1753

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nositelé dubového listu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (157)

LadyD
18.03.2024 4 z 5

Včera jsem po cestě do práce dočetla poslední stránky knihy a jsem moc spokojena. Oproti předchozí knize, to bylo velké zlepšení. Akce a napětí hned od začátku, příběh krásně ubíhal. Spousta vtipných hlášek, o které se postaral Erak, mi celý příběh zpříjemnilo a závěrečné kapitoly, to bylo něco. Moje nezměrná představivost mě přenesla přímo do středu dění a v mojí hlavě to bylo něco ve stylu Pána prstenů :D ... prostě pořádná akce :)
Určitě doporučuji, stejně jako předchozí díly...já už se chystám na díl pátý a doufám, že bude alespoň stejně dobrý jako tento.

items
11.03.2024 5 z 5

Opäť skvelé. Vpád hordy z východu...aké príznačné pre túto dobu...Musím povedať, že v aktuálnej situácií, kedy na Slovensku polovica ľudí verí hoaxom, bájkam o Sorosovi a legendám o dobrých slovanských bratoch, bol pre mňa tento čierno biely príbeh ako balzam na dušu.


Lovehorses365
24.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době jsem se konečně pustila do čtyřky a rozhodně nelituji...
Jdu na další díl!!!!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (1)

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.


Kniha Nositelé dubového listu v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených2 949x
ve Čtenářské výzvě77x
v Doporučených224x
v Knihotéce494x
v Chystám se číst151x
v Chci si koupit57x
v dalších seznamech14x