Výkupné za Eraka

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrací o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23253/vykupne-za-eraka-UDz-23253.jpg 4.61193

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Erak, 2006

Kniha Výkupné za Eraka

klara.sebkova

Nádherné a odpočinkové fantasy, které mě moc bavilo.

Elulilinka1

Ať dělám co dělám, pořád jsem nenarazila na slabší díl. Ale víte vy co? Vůbec mi to nevadí :DD

MiLiška

Za mě začátek "vleklý", vlastně až téměř do poloviny mě děj nijak zvlášť "nepohltil"... Naštěstí je tento díl dostatečně rozsáhlý, aby Vás (mě) nakonec přesvědčil, že si vysoké hodnocení opět zaslouží!

Polli

Škoda, že mi už není nějakých 12 let. To bych to pak chválil všude, kde se dá. Zatím všechny díly série byly celkem čtivé (četl jsem tenhle díl jako pátý dle českého vydání) a takové odpočinkové a snadno se dají zvládnout za večerní posezení. V dřívějších dílech mi vadilo, že záporné postavy nebyly moc záporné. Morgarath nebudil moc strachu, protože jako postava vlastně ani nedostal moc prostoru. V tomhle díle už záporáci začínají být záporáky a dá se jimi opovrhovat. Jinak jsou všichni ostatní stále tak krásně čistí a nezkažení, až by bylo pěkné, kdyby tomu tak bylo ve skutečnosti. Místy se člověk pousměje, místy si člověk řekne, že radši nebude přemýšlet nad logičností některých věcí, ale je to prostě zábavná série.

vojta888

Opět skvělý díl, velmi se mi líbil závěrečný boj z tualagy, a strachoval jsem se když se Cuk ztratil v písečné bouři.

VeruMalfoy

5. díl se mi moc líbil. Vyvíjel se tak, aby posunul příběh na novou úroveň, na kterou jsem opravdu zvědavá. A zároveň nám ukazoval, čemu všemu se Will naučil, a že je už plně schopen jednat jako plnohodnotný Hraničář. Takže se těším, že další knížky budou trošku jiné. Nebudou už o učení se na škole, ale pouze o různých akcích v terénu a na nových stanovištích Willa.

Rezi29

Výborný díl, hodně napínavý a dobrodružný. O Willa jsem se opravdu hodně bála, když se musel sám vydat do pouště.

tereza1198

Opět napínavé od začátku do konce. Ledovou zemi jsme vyměnili za žhavou poušť. Velké ohrožení života, síla přátelství, dobrodružství. Co víc si přát.