Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25343/big_hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 4.51317

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North, 2006

Kniha Čaroděj na severu

Péťa Z.

Těším se na filmové zpracování. :-)

petrulka

Ačkoliv si myslím, že by šlo z námětu vytřískat víc, tedy tajemna, napětí, trochu toho "bojím bojím" a od poloviny knihy je děj pozvolnější, dávám i tak plný počet, jelikož je to prostě stále parádní čtení.

Další perfektní díl, který je od začátku do konce na 5*.

alabra

První kniha s otevřeným koncem, případem, který není dořešen. Will dostává samostatný úkol, se kterým mu pomáhá Elis, která je zde už něco víc než kamarádka. Zeměpisně se vydává na sever, možný nepřítel se nachází za touto hranicí. Vše se vyvine trochu jinak, dějová linka s čarodějem je spíše úsměvná. Ale budiž, opět dobrý poslech díky panu Rumlovi.

kusma

Zase pohodové čtení. Beru to, že to je pro mládež, tak mnohé příběhu odpouštím a dobře se bavím.

toni-az

Tento díl mi zase připadal o něco zajímavější, zase jeden nový začátek, zase jedna nová zvířecí kamarádka. Ale pořád se našlo pár věcí, které mě prudily - špatný překlad, to že Will je pořád nejistý a musí mu v jeho specializaci pořád někdo radit (Alyss, sousedka,...), zjevné nesmysly a nelogičnosti apod. Např. v žádném z předchozích dílů na nic nehrál a ani neměl čas se to učit a teď najednou hraje na loutnu... Mno tak na mandolu, to je jedno.

ondra295
11.12.2021

Tento díl jsem si užil snad ještě o něco víc, než ty předchozí. Opět tu máme drobnou změnu prostředí a jednu zásadní změnu - Will už je bez Halta a musí se tak rozhodovat zcela sám a ukázat, jestli na to má. Je to snad o něco méně předvídatelné, než minulé díly a je tu několik dějových zvratů, které bych nečekal. Kladně hodnotím Malcolma a dějovou linku kolem něj - a také rodící se vztah mezi Willem a Alyss. Jasně, je to taková nevinná a až nerealistická láska - v kontextu toho, že celá série má takový "středověký" nádech. Ovšem i tak jim to člověk přeje a věří jim to. Velice dobře napsáno!

yaoiyuri
27.11.2021

Nevím proč, ale tenhle díl mě hrozně bavil. V základu se ničím extra nevymyká, ale… prostě tam bylo „něco“, co ho ve čtivosti pozvedlo nad ostatní. Nejspíš za to mohlo oživení v podobě Willovy samostatné tajné mise, psa, kejklíře (náplní práce mi připomínal teda spíše „barda“) a záhadného čarodějného lesa s čarodějem navrch.
Přirozeně působilo i uvedení Willa do nového působiště a tamější zdánlivě vyřešená vedlejší zápletka se Skandijci (protože autor někdy vymýšlí „nečekané“ zvraty strašně na sílu). Jen škoda, že navazující díl už opět sklouzl k šedému průměru.