Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25343/hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 4.51149

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North, 2006

Kniha Čaroděj na severu

Elulilinka1

Jeee další díl opět nezklamal. Sice jsem si zezačátku myslela, že tentokrát to asi nebude nic extra, ale naštěstí jsem se mýlila a opět jsem velmi nadšená a natěšená na další díl. Bohužel ho nemám po ruce :(((

MiLiška

Zatím nejvtipnější díl (alespoň pro mě). Prvních několik kapitol mě opět moc nebavilo (začínám si na to pomalu zvykat), trpělivý čtenář je však záhy odměněn strhujícím dějem!

ffiser

Super teda bohužel ne.
Myslím si, že se hlavní postava stává moc "dobrou", neomylnou, a slavnou. Myslím si že je to ne moc úspěšné protažení základních dílů, které na sebe navazovali.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!
Po zajímavých fantasy stvořeních mne doopravdy zklamalo, že tu magie není!! :(((

Luigi1

Will společně s Alyss se pokusí zjistit co je pravdy a co se skrývá pod zvěstmi o čarodějnictví.Velice poutavé a krásné čtení,vřele doporučuji.

VeruMalfoy

Další velice příjemný díl, moc jsem si jeho čtení užila. A být v nové zemi, byla příjemná změna. Will konečně zažil, jaké je to být Hraničářem na vlastní pěst a ve své vlastní oblasti, kde na něj všichni spoléhají. Dokonce dostal přidělen i svůj první úkol, na který byl úplně sám, až na jedno milé překvapení. Jsem zvědavá, jak si povede dál.

vojta888

Skvělá kniha možná nejlepší z celé série. Líbilo se mi jak will jako plnohodnotný hraničář vyspěl. Docela se mi nelíbila postava lorda ormana ale vydržet se to dalo.
Jdu na další díl.....

19.12.2020

Willovo řešení úkolů mě dostává čím dál víc. Těším se na to co vymyslí, jako další ne moc milý překvapení pro jeho nepřátele.

Lubisek
18.12.2020

Já nemůžu jinak.
Hraničářův učeň se mi čte prostě fantasticky - je to jednoduché a rychlé čtení.
Je velmi příjemné procházet s Willem od útlého věku do rané dospělosti. Jeho chování se postupem mění, i když v základu zůstává samozřejmě stejné.
Děj se tentokrát odehrává částečně na hradu Macindaw a v Grimsdellském lese, který skrývá tajuplné věci. Chtěli byste vědět jaké? To brzy zjistíte. :)

Opět skvělá knížka. Navíc v dalším díle očekávám rozuzlení, na které nás Flanagan postupně připravuje. Mám rád neukončené konce... :)