Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23253/bmid_vykupne-za-eraka-UDz-23253.jpg 5 1608 147

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrací o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Erak , 2006

Vevericka.eva
18.04.2013 5 z 5

Jediné, co knize vytknout je lehká podobnost s dílem Ledová země. Opět celá skupina vydává na záchranou výpravu, která skončí podobně jako dobrodružství ve Skandii. Jinak dobré počtení.

lakme
06.03.2013 5 z 5

Série hraničářův učeň je výborná, líbí se mi pozorovat to jak Will roste a stává se z něj muž a skvělý hraničář.. těším se na další díly.

matej1998
31.12.2012 5 z 5

Výborná kniha, zajímavá poukázání na další sérii.

studentik
05.10.2011 5 z 5

Krásná kniha:) čím delší tím lepší harry potter by se měl třást :)

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5

úžasná knížka, fakt mě bavila

Hanny
15.07.2011 4 z 5

Will nám roste přímo před očima :) Kniha pro mě má velice překvapivý moment na samém začátku, v průběhu příběhu narazí hrdinové na spousty překážek, nicméně spousta zvratů je očekávatelná (nemluvě o jejich rozřešení) a dost dobře očekávatelný je i konec :) To nemění nic na tom, že je to příjemné čtení a já si naprosto uvědomuji, že kdybych četla Hraničářova učně před lety, byla bych nadšená! Teď si dám asi pauzu, než si přečtu další díl (přece jen mám na seznamu i mnoho dalších knih).

Dan7264
13.03.2011 5 z 5

Nevím, kam jinam bych to měl napsat. Tahle kniha se v českém vydání řadí na páté a ne sedmé místo v edici Hraničářův učeň. Chtělo by to opravit.