Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23253/bmid_vykupne-za-eraka-UDz-23253.jpg 5 1608 147

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrací o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Erak , 2006

Tucaka
12.03.2017 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Docela mě začíná štvát, že ať se hlavní hrdinové dostanou do jakýchkoliv nesnází, nikomu se nic nestane a vše má dobrý konec. Zkrátka na mě až moc velká pohádka pro děti.

MirijamFrankl
08.02.2017 5 z 5

Hraničáři ani tentokrát nezklamali.Jako obvykle jsem se nahlas smála Haltovým hláškám a tajila dech při napínavých scénách.Autorův styl je prostě dokonalý,v knize nemá žádná hluchá místa.
Epilog mě hodně dojal.
POZOR!SPOILER(i když ne moc velký)
Bude mi chybět Will jako opravdový učeň.Ačkoli počítám,že se ještě má co učit.

vodopad152
12.01.2017 5 z 5

Kniha byla prostě úžasná jako všechny. Kamarádka a moje sestra mi říkaly, že je tam nudná část, ale popravdě já jsem tam žádnou nenašla. Děj mě naprosto vtáhnul a byla jsem napjatá jak tětiva na Willově luku.

adela3429
29.12.2016 4 z 5

První polovina mě moc nebrala. Ano, bavila mě, ale ani náhodou se nemohla rovnat předchozím čtyřem dílům. Pak se to ale naštěstí rozjelo a já opět četla Hraničářova učně takového, jakého jsem znala.
Právě za ten pomalejší rozjezd musím tentokrát strhnout jednu hvězdičku, ale jinak i nadále zůstává série pořádnou jízdou a já se moc těším na pokračování! :)

dpxcz
21.12.2016 4 z 5

Po prvních čtyřech knihách, které uzavíraly jeden příběh, bylo navázání trošičku krkolomné. Cca první pětina knihy zdlouhavá a pomalá a následující zápletka trochu vykonstruovaná. Celkově se kniha četla velmi dobře, i když standard prvních knih se nepodařilo dodržet.

Misan1993
01.11.2016 5 z 5

Pátý díl, popáté pět hvězd!

tatjana1737
12.09.2016 5 z 5

Nevím, zda to bylo delším odstupem od přečtení předchozích dílů (holt prázdniny a délka fronty rezervací v knihovně dělají své), ale po předchozích dílech, které mne už tolik jako jednička nebraly, byla pětka výborná. Možná k tomu přispělo přenesení děje zase do jiného kouta světa - i když jsem nebyla v Araluenu (kam jsem se po Galice a Skandii vyloženě těšila), byla jsem navýsost spokojená. Při čtení první kapitoly jsem si chvíli připadala, jestli jsem na něco nezapomněla (Haltova svatba?!), ale pak jsem se začetla a příběh mne polapil a nepustil. Zvraty byly někdy sice očekávané, ale i tak výborně napsané, a jiné zas byly nečekané a o to čtenářsky chutnější, a do toho další nové postavy (Seletina jsme doufám neviděli naposledy!). Jen ten závěr mohl být trochu víc, vyřazovací slavnost mi přišla (stejně jako Willovi to, co jí předcházelo) trochu odbytá. Za mne si mohl autor trochu více pohrát s učňovskými léty, popsat třeba i to, jaké zkoušky Will musel absolvovat... Ale už mám rozečtenou šestku, kde je Will přidělen do vlastního léna, a nestěžuji si. Holt (ne "Halt" :-D) už nám Hraničářův učeň dospěl a je sám Hraničářem, i když ho stále vidíme jako toho nezbedu, co se plížil krást do kuchyně. Nostalgickou slzu zamačkávám a jdu se nořit do dalších Willových dobrodružství.

Shira27
12.07.2016 5 z 5

Díl od dílu napínavější! Je neuvěřitelné, že od první knihy uběhlo už pět let!
Bylo zajímavé vidět další kus světa. Aridy jsem si představovala jako "dnešní" turky a Skandijce v předchozích dílech jako vikingy. Cely stvořený svět mi tak připomíná Evropu. :D Takže Araluen je, bych řekla, taková Anglie. :)
Konec byl fakt krásný, dojemný a vtipný. Těším se na další díly. :)

Arven2001
13.06.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka !

Viky007
12.06.2016 5 z 5

Velmi příjemný díl, který patří mezi mé nejoblíbenější. Prostředí mě zaujalo, napětí taky nechybělo a lépe poznáváme i některé vedlejší postavy. Je sice fakt, že příběh byl docela předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo.

natalie2171
17.05.2016 5 z 5

Začátek byl pro mě trochu matoucí. A to spíše z té strany, jak rychle nám učni vyrostli.

Výkupné za Eraka je knížka, která se tak lehce četla. Děj je napínavý, menší zvrat s Willem a Cukem byla vítána. Jak těžce jsem nemohla přestat myslet na Willa, kterému bylo na počátku dobrodružství patnáct let. Evanlyn mě příjemně překvapila svým chováním, které se dalo srovnat jen s chováním diplomatické princezny. Oh, vlastně... Horác nás nepřekvapoval svými rozhodnutími, která byla obvykle přímo na místě. A Halt. Ten postarší tajemný pán nám nikdy nepřekvapí.

Jedno musím přiznat. Při napínavém rozruchu v závěru děje jsem byla smířená s tím, že Will se stává pravým hraničářem.

kyticka152
26.02.2016 5 z 5

Musím uznat, že mě začátek nudil. Vždycky mě zajímalo, jestli se Halt ožení, ale touto formou mě to nebavilo. Pak to, ale dostalo tu svoji úžasnou šťávu a já jsem zašla nad poutavým a skvělým příběhem. Flanagena budu obdivovat prostě pořád. A ten konec se mu obzvlášť povedl. Popravdě jsem si pak sama uvědomila, jaký jsem asi musela mít výraz já. Prostě jako vždy. Úplná BOMBA. :)

Evus
26.01.2016 5 z 5

Konečně příběh dostal trochu nový směr, dva paralelní příběhy z pouště se mi opravdu líbily. I jsem měla dojem, že hrdinové už nejsou tak zoufale infantilní, což mě opravdu potěšilo.

pejty
15.01.2016 5 z 5

John Flanagan prostě umí. Tentokrát svůj příběh zasadil do pouštního prostředí, které se mi moc zamlouvalo. Navíc Will dostává čím dál tím víc prostoru a asi i proto se mi tato série líbí čím dál tím víc. Kniha mi občas brala dech a často mi vytvořila úsměv na rtech a já se po celou dobu čtení u ní královsky bavil.

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Přesně můj šálek kávy. Moc se mi líbilo prostředí knihy a už se těším, až se začtu do dalšího dílu! :)

Roselunda 1928
23.08.2015 5 z 5

Po výborném začátku (Halina, nebo Palt? :D) trošku slabší prostředek, který ale byl pořád moc dobrý. Nikdy jsem si nemyslela, že se málem rozbrečím kvůli koni. A ten epilog neměl chybu :D Jediné co bych tomu vytkla je to, že to mělo větší nádech naivity než předchozí díly. Pokud ale Flanagan Čarodějem na severu nezklame, budu uvažovat nad přesunutím do Oblíbených autorů.

hancijar
07.08.2015 5 z 5

Dalsi paradni dil o hranicari. Uz mi to nepridapa jako kniha pro deti, ale kdovi. V dnesni dobe sameho nasili a internetu, sme treba mi dospeli trochu pozadu...

schejbina
12.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha i knižní série, za mě však (společně s Královskou Hraničářkou, i když ta je možná ještě horší než tento díl), nejhorší knížka z celé série. Vleklá a místy nudná, ale i tak je podle mě úžasná. Tahle série je moje srdcová, takže když napíšu, že byla nejhorší, nemyslím to tak úplně doslovně :)
Jen chci namítnout, kniha není pohádka, jak jsem se tu od pár lidí dočetla :) a už vůbec ne tento díl. Nevím, co za pohádku považují ostatní, ale já za ni teda nepovažuju bičování, plenění, masakrování a okrádání lidí, to opravdu ne :)

7208
17.06.2015 5 z 5

Nejlepší díl Hraničářova učně :D

technolog
05.06.2015 5 z 5

Někdo může namítnout, že je jasné jak kniha skončí. Ale to je jen dobře, vždyť je to přece pohádka a krásně napsána.