Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23253/bmid_vykupne-za-eraka-UDz-23253.jpg 5 1608 147

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrací o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Erak , 2006

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Děj lehce odskočil od prvních čtyřech, ale stejně jsem ho přečetla jedním dechem. Závod jsem prožívala jako kdybych ho jela sama. Všem jen doporučuji!

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Naprosto další skvělý díl! Spisovatel překvapil něčím novým a vážně jsem se bála o Cuka!
Pokud máte rádi HU tak přečtěte
(hu-hraničářův učeň)
Doporučuji nejen proto, že tento spisovatel u mě dobyl svět!

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Tento díl byl skvělou odměnou za přečtení třetího a čtvrtého dílu. Nejvíc se mi líbí první, pátý a dvanáctý díl. Co dodat...

Karoli282
13.12.2014 5 z 5

Opět úžasná zápletka. Postavy jsou skvěle popsané. Tahle série nemá chybu.

Greene
02.12.2014 4 z 5

Na tento díl jsem se moc těšil, protože se všech prozatímních dílů, co jsem četl, byl nejdelší. Bohužel, opak se stal pravdou. Až příliš dlouhé a přišlo mi, že autor chce mít tu knihu co nejdelší.

+SPOILERY: Proč se sága jmenuje Hraničářův učeň, když už na konci této knihy se stává plnohodnotným hraničářem?

Samaret
17.11.2014 4 z 5

bohužel poněkud zdlouhavé, ale i tak zábavné a příjemné.

Alma-Nacida
03.11.2014 4 z 5

Poprvé vnímám poněkud násilné natahování děje a i celkově hodnotím tento díl jako zatím nejslabší.

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Jedním slovem BEZVADNÁ! Moc jsem si užila dobrodružství Willa a Cuka. Hodně mě v závodě překvapila Cukova vychytralost. Doporučuji :)

Lodja
12.05.2014 4 z 5

Napřed kritizovat, potom chválit, abych to horší měla z krku. Tak tedy - už jenom název pátého dílu. Jak se vám bude v knihovničce vyjímat, když budete mít vyskládané Rozvaliny Gorlanu, Hořící most, Ledovou zemi, Nositele dubového listu, takové typicky fantasy kýčovité názvy a najedou Výkupné za Eraka? Co by se asi tak v tomto díle mohlo dít? Že by se řešilo výkupné za Eraka?
Další nešvar, který se počínaje Výkupným začíná docela rozmáhat je naprostá manipulace a to je nadržování Alyss nad Evanlyn. Čtenáři by se měly předložit charakteristiky a svoji oblíbenkyni by si měl zvolit sám, ne klišovité předsudky jako nafoukaná princeznička a ubohý siroteček.

Skyrider
16.03.2014 5 z 5

Tak jsem dočetl a nemám co dodat, perfektní jako vždy. Děj se pro změnu odehrává v poušti, což je příjemná změna. Jediné co mě na knize trochu trápí je jistota, že nikomu se nikdy nic nestane, ale za to nejspíš může i to že mám za sebou maraton série Píseň ledu a ohně plnou zvratů. Je to přeci jen určeno i pro mladší čtenáře, a pro starší je to skvělá série na oddechnutí. Hned jdu na další díl. To, že Will dostane vlastní léno (nevydržel jsem a koukl se na děj dalšího dílu) mi připadá jako rozumná změna, nemůže přeci do nekonečna bydlet v chatě s Haltem a jeho ženou, také doufám že se do děje pořádně dostane i Alyss.

Mergirus
15.03.2014

Souhlasím s Alex.Barunkou, kniha se opět četla jedním dechem. Mně se ještě navíc líbí postavy Skandijců. Je mi blízký humor Eraka a Svengala.

Alex.Barunka
24.02.2014 5 z 5

Další skvělý příběh. Na začátku nás čeká svatba Halta, což mě trošku překvapilo. Kniha je však o něco jiná než předchozí. Odehrává se v poušti a i zápletka je složitější. Velmi kladně hodnotím Johnovi "vedlejší" postavy za dobro jako je Seletin a náčelník Bedullinů. Kniha je do jisté míry předvídatelná, ale to nic nemění na tom, že je to úžasné počtení :) ..

kuceju
15.02.2014 4 z 5

Spoiler...Už to trochu polevuje, ale i tak jsem ráda za přečtení. Taky mě zarazila svatba Halta!!! To se, myslím, trochu nepovedlo. I když...Halt přece jen potřeboval trochu zkrotit nějakou ženštinou a všichni víme kdo není žádná jemná květinka a našeho Haltíčka si umí, jako jedna z mála, zkrotit :P Hraničářův učeň se prostě nijak blbě ohodnotit nedá!!! A jí dávám 4* jen v rámci série Hraničáře, ne všeobecně, jinak bych samo dala 5 hvězdiček.

Sauron025
12.01.2014 5 z 5

tohle je můj nejoblíbenější díl

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Výkupné za Eraka je dalším pokračováním hraničářské série. A mě znovu a znovu napadá, jak to všechno vlastně dopadne. Vyučí se vůbec Will někdy? V tomhle díle se ukázalo, že ano, což mě do jisté míry uklidnilo. Will dokázal, že je chytrá hlavička, která sice dělá chyby, ale pořád ještě je dost dobrá. V dalším díle už z něj bude hotový hraničář. Takový, na jakého bude Halt hrdý.
Stále mě pronásleduje ten neodbytný pocit, že autor se díl za dílem zlepšuje. A musím říct, že někdy dokáže pořádně šokovat. Haltova a svatba? To bylo vážně to poslední, co jsem čekala. I samotné odloučení Willa od Halta bylo překvapivé, i když v celkovém kontextu díla dávalo smysl. Will se osamostatnil, dokázal, že umí fungovat i bez svého učitele.
Mimo jiné jsem se opět velice dobře bavila. Začínají mě opravdu brát ty věčné roztržky mezi Haltem a Skandijci. On si dělá srandu z toho, že ošlehaný mořský vlk se sotva udrží na koni, oni si pro změnu dělají srandu z toho, že tak výborný jezdec, jakým Halt bezpochyby je, trpí při každém zhoupnutí lodě neuvěřitenou mořskou nemocí.
Knihu rozhodně musím doporučit. Čte se lehce, je vtipná a zároveň napínavá a člověk se i lecčemu přiučí. Navíc musím zmínit i samotnou vazbu knihy, která je prostě perfektní. Kniha na potěžkání velmi lehká, přesto však disponuje pevnými deskami a je vázaná, takže se z čte přímo skvěle.

NANDY75
22.09.2013 5 z 5

HODNĚ NAPÍNAVÉ, PŘEČTENO JEDNA DVĚ, BOMBA DÍL...

hardrock
03.08.2013 5 z 5

To teda bola jazda. :-)

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

Tuhle kížku sem si vzala na chatu na 2 a půl dne a celou jsem ji přečetla. Chytla mě, naprosto skvělý díl=) Nejlepší ale byla ta část kdy jsou uprostřed toho města s tím katem=) To je best=)

babyboar
14.07.2013 4 z 5

Už je to nějakou dobu, co jsem přečetla čtvrtý díl z této série. Výkupné za Eraka jsem si vzala jako pohodově čtení sebou na dovču na chatu a dobře jsem udělala. I když, jak tu někdo píše, je konec příběhu předvídatelný, je to milé a napínavé čtení plné přátelství, odvahy a vítězství dobra nad zlem. Moc se mi líbí jak Flanagan zasazuje své příběhy do skutečných realií, byť pod jinými jmény svého fantasy světa a vždy luštím, o jakou zemi se jedná. Také mne v této knize okouzlil nápadem s historickou bezhotovostní platbou. :-)

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))