Svatý Václav - Vraždou to nekončí

Jestli si představujete svatého Václava jako nudného patrona, věčně dlícího na modlitbách, nejspíš vás překvapí, že to byl udatný válečník, který byl ženatý a měl nemanželského syna. Ale onoho osudného zářijového rána na něj u kostela přece jen čeklaa smrt. Čí ruka mu ji ale přinesla?

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270087/svaty-vaclav-vrazdou-to-nekonci-eI8-270087.jpg 4.546

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti 13.

Historie, Pro děti a mládež
Vydáno · Bambook

Kniha Svatý Václav - Vraždou to nekončí

mysik612

Ne tak dobrá jako ostatní díly, ale i tak stačila na to, abych se při dějepise vytáhla s jinou teorií zavraždění sv. Václava. :-)

lemur007

Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že ji paní Válková napsala.

any333
23.08.2018

Autorka nás znovu usvědčila v tom, že když jeden zkoumá ty nejmenší detaily z historie, je schopný se s námi pak podělit o tohle. Přijde mi jen osobně škoda, že nadcházející školní rok budeme probírat nejnovější dějiny a já tak - stejně jako Bára v příštím díle - nebudu moct své nové znalosti správně upotřebit.
Nejvíce mě asi dostalo to, jak se to mělo mezi bratry. Hlavně náhled na Václava se mi zdál dost jiný, než nám říkají, a také ta osudná bitka, co se odehrála dvacátého osmého září. Protože pokud vážně existovala možnost, že by se to stalo vlastně omylem, myslím, že by nám o tom měli říkat, protože alespoň mně osobně se změnil celý náhled na Boleslava.

MirijamFrankl
28.09.2016

Krásná,čtivá kniha se zajímavým dějem a skvělými postavami.Hodně jsem z téhle bárovky dověděla.
Vřele doporučuji!

Simeona
26.07.2016

Zprvu se mi knížka zdála velice nudná. Zajímavý děj se uskutečnil až v polovině knihy. Zvědavost mě osobně donutila číst dál a od poloviny se mi kniha líbila čím dál tím víc.

aknel.77
26.02.2016

Moc děkuji za knihy, které dokážou děti přimět k tomu, aby se zamyslely nad minulostí a to knihy Veroniky Válkové dokážou. Tyhle knihy kupuji synovi, ale ráda si je přečtu i já....

Viki22
08.11.2015

Moc se mi líbila a pokud by to bylo jak tak se to stalo v knize by nás celou tu dobu učili lež takže by mně opravdu zajímalo jak to bylo:-)